Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Dołożenie czujników - Wiązka PDC przód i tył (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285774)

Kuga2133 05-09-2018 18:29

Dołożenie czujników - Wiązka PDC przód i tył
 
Witam,
Witam wszystkich serdecznie mam prośbę o pomoc w następującym temacie...Zakupiłem Kugę bez czujników z przodu i z tył chciałbym je założyć może ktoś się orientuję jakie wiązki powinienem kupić ? Mam już drugi zestaw zakupiony we serwisie i klapa...Poniżej szczegóły konfiguracji...

Tył 4 czujniki plus sterowanie otwarcia klapy nogą...
Przód czujniki 4 lub 6 plus ( nie mam opcji automatycznego parkowania ) po trzy przewody do halogenów oraz czujnik temperatury w osłonie zderzaka

Bedę wdzięczny za info może ktoś przerabiał ten temat.

Escap 06-09-2018 08:33

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
A co
Cytat:

Napisał Kuga2133 (Post 3026817)
Mam już drugi zestaw zakupiony we serwisie i klapa...

A co z nimi jest nie tak ? nie pasują wtyczki czy nie działają ? A moduł parkowania masz ?
Ja szukając odpowiedniej wiązki, znalazłem na otomoto kugę z tymi opcjami co moja i dodatkowo z wszystkimi czujnikami, spisałem nr vin i na jego podstawie Pani z serwisu forda znalazła odpowiednią wiązkę. Proponuję zrobić to samo.

jacekk015 06-09-2018 09:15

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Jest tu dział na forum od takich rzeczy.
Podaj tam VIN i co chcesz do auta a dostaniesz nr'y katalogowe.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lukaszooo 06-09-2018 10:35

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Co do konfiguracji to nie jest to takie proste jak sie wydaje.
6 czujników z przodu i 4 z tyłu występowały w auto parkowaniu równoległym. Nie testowałem tego w kudze w ale w focusie mk3 lift przy samych czujnikach parkowania można uruchomić albo 8 czujników albo 12 i wtedy pokazuje sie opcja 360 stopni.

Escap 06-09-2018 12:12

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Ja w swojej wprawdzie poliftowej miałem tylko 4 z tyłu, a teraz mam 6 z przodu i 6 z tyłu :-)

jacekk015 06-09-2018 17:10

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Przecież chyba nie ma modułu parkowania przód + tył bez funkcji automatycznego parkowania???
To jest Kuga MK2 2015r. czyli sprzęt od Focusa MK3
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Tak musi kupić moduł Bx, który ma Park Asisst. Bez przycisku nie będzie się burzył?
A po drugie przycisk jest potrzebny aby aktywować przednie czujniki.


6 z przodu i tyłu to już pewnie jakiś Sync jest, a wtedy jest już równoległe i prostopadłe parkowanie.

lukaszooo 06-09-2018 17:30

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Wszystko kwestia konfiguracji, do auto parkowania muszą być jeszcze odpowiednie czujniki ABSu.
W polifcie przycisk jest od wyłączania czujników i nie jest potrzebny do pracy czujników parkowania i bez niego nie wywala żadnego błędu.

Escap 07-09-2018 06:32

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Cytat:

Napisał jacekk015 (Post 3027252)
6 z przodu i tyłu to już pewnie jakiś Sync jest, a wtedy jest już równoległe i prostopadłe parkowanie.

Tak jak piszesz jest Sync i asysten parkowania w pełnej wersji. Na początku miałem tylko 4 tylne, później doszło 6 przednich, moduł Bx i przyciski (dwa jeden od wyłączania czujników a drugi od parkowania). Wszystko działało bez asystenta parkowania i nie pokazywał stref bocznych. Dopiero po dołożeniu dwóch tylnych skrajnych pokazały się strefy boczne i po wymianie czujników abs parkuje prostopadle i równolegle. Więc jeśli ktoś chce tylko czujniki, to wystarczy 4 z przodu, 4 z tyłu, moduł Bx i chyba nawet nie potrzeba przycisku bo on tylko wyłącza system.

jacekk015 07-09-2018 08:54

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Jeśli ma się Sync'a to tak.
Jak jesteś na platformie BT/VC to prostopadłego nie uzyskasz.
Dodatkowo przycisk jest wymagany - bez tego nie działają przednie czujniki.

Jak pisał lukaszooo:
- przed liftem przycisk ZAŁĄCZA czujniki - domyślnie nie działają
- po lifcie WYŁĄCZA - domyślnie działają

marekkoczta 14-09-2018 08:18

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Cytat:

Napisał Escap (Post 3027422)
Tak jak piszesz jest Sync i asysten parkowania w pełnej wersji. Na początku miałem tylko 4 tylne, później doszło 6 przednich, moduł Bx i przyciski (dwa jeden od wyłączania czujników a drugi od parkowania). Wszystko działało bez asystenta parkowania i nie pokazywał stref bocznych. Dopiero po dołożeniu dwóch tylnych skrajnych pokazały się strefy boczne i po wymianie czujników abs parkuje prostopadle i równolegle. Więc jeśli ktoś chce tylko czujniki, to wystarczy 4 z przodu, 4 z tyłu, moduł Bx i chyba nawet nie potrzeba przycisku bo on tylko wyłącza system.

odpalanie ci dziala auta z pilota


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.