Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Listwa pokrywy bagażnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268493)

johnq 20-08-2017 13:10

Listwa pokrywy bagażnika
 
Cześć,

w moim aucie zaczęła odchodzić prawa strona listwy pokrywy bagażnika (urwane zaczepy). Prawdopodobnie poprzedni właściciel już ją "ratował" i pokleił te nieszczęsne zaczepy, w wyniku czego nie ma tam już czego ratować :wink:.

Moje pytanie brzmi, czy ktokolwiek z Was korzystał z zamiennika aluminiowego jak na zdjęciu?

Jak z jakością? Pomijając sam fakt wciskania "chromu" co jest dla mnie średnią opcją to i tak o wiele lepszą niż kupno używki za jakieś chore pieniądze (>250 zł za kawałek plastiku) do tego z pourywanymi zaczepami. Za nówkę z ASO jeszcze rozumiem.

Ktokolwiek miał taki problem?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

weuek 20-08-2017 13:34

Odp: Listwa pokrywy bagażnika
 
Wszyscy mają/mieli taki problem, bo to usterka typowa tego modelu (swoją też kleiłem). Według stanu mojej wiedzy to nie ma żadnego aluminiowego zamiennika, a jedynie nakładka, przyklejana na tą plastikową listwę.

RAFIXX 20-08-2017 13:58

Odp: Listwa pokrywy bagażnika
 
Do kombi Nowa 400zł

weuek 20-08-2017 14:25

Odp: Listwa pokrywy bagażnika
 
Wersja do kombi nie ma zintegrowanego emblematu forda, który sam kosztuje stówkę, a przełożyć starego się nie da.

johnq 20-08-2017 14:39

Odp: Listwa pokrywy bagażnika
 
O cholera, ale bym strzelił gafę kupując kupując tą nakładkę! Rozumiem nie pozostaje mi nic innego jak szukanie przyzwoitej używki i przemalowanie lub kupno nowego w ASO + przemalowanie?

Ktoś się może orientuje ile nówka w ASO kosztuje?

weuek 20-08-2017 14:44

Odp: Listwa pokrywy bagażnika
 
Pewnie w pieron. Zadzwoń i zapytaj.

johnq 20-08-2017 15:02

Odp: Listwa pokrywy bagażnika
 
Orientujesz się może jaki to będzie nr części? OE 1581833 czy 8M51-A43400-CD?

johnq 06-09-2017 09:25

Odp: Listwa pokrywy bagażnika
 
2 załącznik(i)
Panowie,

dla osób, które w mają bądź w przyszłości będą miały podobny problem - w załączniku przesyłam zdjęcia listwy (zamiennik), którą zamówiłem na popularnym portalu aukcyjnym. Koszty to 98zł razem z dostawą kurierem. Towar świetnie zapakowany - bez problemu znajdziecie sprzedawcę, bo właściwie jest tylko jeden z towarem tego typu.

W sobotę zamierzam to zamontować, dam znać jeszcze jak jest całość spasowana itp. Na pierwszy rzut oka nie powinno być żadnych problemów.

Vojta 06-09-2017 11:13

Odp: Listwa pokrywy bagażnika
 
Cytat:

Napisał johnq (Post 2854578)
Na pierwszy rzut oka nie powinno być żadnych problemów.

Pod warunkiem że masz nieuszkodzone stare mocowania, a są to śruby zalane w plastiku i na domiar złego zapieczone, więc ciężko będzie je odzyskać.
Przerabiałem ten temat w zeszłym miesiącu, na znanej stronie sklepu forda kupiłem nową listwę za 150zł, niestety bez zaczepów dlatego musiałem zrobić rzeźbę, ale patrząc na efekt końcowy jest dużo solidniejsza niż oryginał. Tylny znaczek da się przełożyć ze starej listwy, trzeba tylko trochę porzeźbić.

qubac 06-09-2017 18:48

Odp: Listwa pokrywy bagażnika
 
Aj kupiłem ten pseudo chrom i faktycznie, pasować pasował. ALE... Przez chyba pogodę i niskie temperatury wyskoczyły na listę kropki wyczuwalne pod paznokciem. Nie próbowałem polerować, może ktoś inny próbował?

Dziś już ciemno, ale jak ktoś chce zobaczyć, to jutro zrobię fotkę.

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.