Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK4] Silniki diesla - dane techniczne i kilka pytań... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=60402)

peterpz 26-01-2009 12:55

[MK4] Silniki diesla - dane techniczne i kilka pytań...
 
Witam

Mam kilka pytań dotyczących silników TDCi w MK4, ponieważ bardzo mnie to wszystko zastanawia i jestem trochę zdziwiony...

Od początku. Dane jakie ford podaje na swojej stronie:
1.8 TDCi - 125 KM
2.0 TDCi - 140 KM

A teraz pytania. Czy silnik 1.8 faktycznie ma jeden wałek rozrządu i 2 zawory na cylinder? :fcp15 Znalazłem takie informacje w necie i chciałbym je jednak potwierdzić ostatecznie...

Co z 2.2 TDCi? Ford wprowadził go w MK3 aby zrobić mocniejszą wersję a MK4 na pewno jest cięższy, więc taka wersja by się przydała... Ogólnie nie widzę sensu produkcji dennego silnika 1.8. Wystarczyłoby ograniczyć moc i moment obrotowy w 2.0, tak jak było w MK3 - wersja około 115 KM... i sprzedawać to po tańszej cenie niż modele mocniejsze... Hmm. Jaka jest polityka Forda w tej kwestii?

Taki np. Volkswagen ma w Pasku tylko 2.0 w różnych wariantach mocy ale najmocniejszy to 170 KM. Czy 140KM, to nie jest trochę za mało jak na dzisiejsze standardy? (mówię o 140KM jako silniku najmocniejszym jaki można dostać, gdyby był taki i jeszcze mocniejszy to by było super...)

MyDLo 26-01-2009 16:58

Re: [MK4] Silniki diesla - dane techniczne i kilka pytań...
 
Przeciez jest 2.2TDCi w Mondeo MK4.Co do silnika 2.0TDCi to jak dla mnie wystarczajacy ( ale przydaloby sie 20KM wiecej :/ )

Ravic 26-01-2009 17:03

Re: [MK4] Silniki diesla - dane techniczne i kilka pytań...
 
1.8 to stary silnik z Focusa produkcji Forda, aczkolwiek nie jest to konstrukcja denna. Nie jest może najmłodsza ale dość niezawodna. Warto zauważyć że to silnik bez DPF-a a zatem jej produkcja pozwala znacznie zredukować cenę w stosunku do 2.0 które z założenia miało mieć DPF
2.0 to silnik zrobiony razem z PSA
2.2 to również konstrukcja wspólna z PSA i zdaje się nie ma wiele wspólnego z poprzednim 2.2 no i ma 15KM więcej co niweluje wzrost masy Mk IV w stosunku do Mk III

Co do mocy 140 KM to jest w zupełności wystarczająca do dynamicznego poruszania się zarówno po mieście jak i po trasie. Jest to również silnik który dość łatwo poddaje się ingerencji w soft i niektórzy wyciskają z niego nawet 180 KM.

Jak dla mnie zatem polityka forda dość spójna:

1.8 stary ale nie zawodny silnik za rozsądną cenę
2.0 nowoczesna konstrukcja, dobra dynamika, łatwa "podkręcalność" - a zatem rozwiązanie prawie dla każdego
2.2 mocny silnik dla lubiących dynamiczną jazdę

Wszystkie w/w silniki są względnie oszczędne.

Ravic 26-01-2009 17:05

Re: [MK4] Silniki diesla - dane techniczne i kilka pytań...
 
Cytat:

Napisał MyDLo
Przeciez jest 2.2TDCi w Mondeo MK4.Co do silnika 2.0TDCi to jak dla mnie wystarczajacy ( ale przydaloby sie 20KM wiecej :/ )

idziesz to V-techu i prosisz o 20KM więcej i masz, jak bardzo poprosisz to i 40KM Ci zrobią

ja mam 22KM więcej niż dawała fabryka i jestem bardzo zadowolony

peterpz 26-01-2009 18:56

Re: [MK4] Silniki diesla - dane techniczne i kilka pytań...
 
Zatem tutaj przedstawiam Wam wyciąg z oficjalnej strony forda na temat silników mondeo i nie ma tam wzmianki o 2.2:
http://img49.imageshack.us/img49/7971/98982427rt0.jpg
http://img49.imageshack.us/img49/989...pg/1/w1009.png

Skoro jest silnik 2.2TDCi, to spoko i teraz mi bardziej podoba się paleta silników. Pozostaje jednak niesmak, że VW jest o krok do przodu cały czas, bo z 2.0 wyciąga 170KM (nie kupię jednak VW bo jest strasznie brzydki).

Co do silnika 1.8 to nie mówię, że jest denny ale jeszcze raz spytam. Czy na prawdę ma on dalej 8 zaworów? Jak na taką technologię jaką mają teraz producenci, turbiny o zmiennej geometrii, common rail, dwumasowe koła zamachowe to 8 zaworowy silnik wygląda jakby to auto miało parowy silnik! (chciałem oddać jego zacofanie, bo era 8 zaworowych silników skończyła się w dieslach w 2000 roku, zaś w benzyniakach w 1990. Oczywiście niektórzy dalej je produkują...)

Jedyne co mnie może przekonać do jednego wałka rozrządu to to, że może ford faktycznie chciał zrobić tanią wersję, bo rozrząd jest prostszy, 2x mniej zaworów i popychaczy itd... Tylko, że ten silnik nie może rozwinąć skrzydeł, bo napełnianie cylindrów jest trochę upośledzone w silnikach o 2 zaworach na cylinder. Pamiętajcie, że 1.8 diesel ford zaprojektował w latach 80 i dlatego tak psioczę na niego, bo jestem pewien, że ma te same tłoki i blok co mój 1.8TD, więc konstrukcja jest już wiekowa...

Ravic 26-01-2009 19:43

Re: [MK4] Silniki diesla - dane techniczne i kilka pytań...
 
looknij w cennik forda i tam masz wersję Titanium S która ma 2.2 TDCi

muaddib 26-01-2009 21:20

Re: [MK4] Silniki diesla - dane techniczne i kilka pytań...
 
Cytat:

Napisał peterpz
Skoro jest silnik 2.2TDCi, to spoko i teraz mi bardziej podoba się paleta silników. Pozostaje jednak niesmak, że VW jest o krok do przodu cały czas, bo z 2.0 wyciąga 170KM (nie kupię jednak VW bo jest strasznie brzydki).

Co do silnika 1.8 to nie mówię, że jest denny ale jeszcze raz spytam. Czy na prawdę ma on dalej 8 zaworów? Jak na taką technologię jaką mają teraz producenci, turbiny o zmiennej geometrii, common rail, dwumasowe koła zamachowe to 8 zaworowy silnik wygląda jakby to auto miało parowy silnik! (chciałem oddać jego zacofanie, bo era 8 zaworowych silników skończyła się w dieslach w 2000 roku, zaś w benzyniakach w 1990. Oczywiście niektórzy dalej je produkują...)

ojjjj chyba czegoś nie rozumiem, to znaczy punktu widzenia kolegi. Skoro silnik ma parametry techniczne do przyjęcia, jest niezawodny i oszczędny to chyba fakt, że jest on parowy to nie ma większego znaczenia ?? Jakie ma znaczenie czy ma 8, 16, czy dowolną inną liczbą zaworów, cylindrów .. itp. ? Jak chcesz mieć ostatni krzyk techniki - kup Ferrari. O ile ja się orientuje - ale mogę się mylić - to turbina jest o zmiennej geometrii w 1.8.
A porównywanie do VW, który jeszcze ciągnie technologię pompowtryskiwaczy - chyba nie ma sensu. Choć w nowych modelach już się przeprosił z CR.

peterpz 26-01-2009 21:32

Re: [MK4] Silniki diesla - dane techniczne i kilka pytań...
 
Tak, porównywałem do VW CR. Wiem, że pompowtryskiwacze to porażka VW ale teraz już chyba powrócą do swoich najlepszych diesli.

Chodzi mi tylko o to, że gdyby 1.8TDCi posiadał 16V, miałby lepsze napełnianie cylindrów powietrzem, szczególnie przy wyższych obrotach, co daje mniejsze zużycie paliwa (lepsze spalanie, łatwiej napełnić szybko cylinder wielką dziurą niż małą, to samo z opróżnianiem) i można też osiągnąć większą moc jeśli się chce. Niby dlaczego 2.0 i 2.2 jako nowsze konstrukcje posiadają 16V? Na pewno gdyby miał drugi wałek byłby mocniejszy oraz przy takiej samej mocy (zał. 125 KM) oszczędniejszy.

Jednak po dłuższym zastanowieniu taka polityka forda wydaje się nie być wcale tak głupia. To marketing decyduje. 1.8 jest dużo tańszy w produkcji i zakupie, więc to w sumie może i dobrze. Zysk ze spalania 0.5 litra mniej na 100km mógłby się nigdy nie zwrócić w stosunku do kasy wydanej na projekt silnika i droższy zakup. Jak ktoś chce mieć lepszy silnik niech bierze 2.0 ale musi być go na to stać... :)
Nie ganię nikogo za zakup 1.8 i nie twierdzę, że jest to zły silnik lub że nie warto tego kupować! Dowiedziałem się dzisiaj o tych 8 zaworach i byłem zaskoczony. Swoje zdanie mogę wyrazić na tym forum, bo nie mam takich znajomych, którym mógłbym wyrazić moje zdanie na ten temat :)

PS: Małe porównanie:
Silnik 8 zaworowy benzynowy kręci się max do 6 tys RPM
Silnik 16 zaworowy i japoński kręci się zawsze do 7 tys, sportowe do 8 :)

TiM 26-01-2009 21:48

Re: [MK4] Silniki diesla - dane techniczne i kilka pytań...
 
Cytat:

Napisał peterpz

PS: Małe porównanie:
Silnik 8 zaworowy benzynowy kręci się max do 6 tys RPM
Silnik 16 zaworowy i japoński kręci się zawsze do 7 tys, sportowe do 8 :)

Zajebiście przydatna informacja! Zwłaszcza w kontekście diesla. :fcp2

KrisK 27-01-2009 10:55

Re: [MK4] Silniki diesla - dane techniczne i kilka pytań...
 
Cytat:

Napisał peterpz
Tak, porównywałem do VW CR. Wiem, że pompowtryskiwacze to porażka VW ale teraz już chyba powrócą do swoich najlepszych diesli.

Chodzi mi tylko o to, że gdyby 1.8TDCi posiadał 16V, miałby lepsze napełnianie cylindrów powietrzem, szczególnie przy wyższych obrotach, co daje mniejsze zużycie paliwa (lepsze spalanie, łatwiej napełnić szybko cylinder wielką dziurą niż małą, to samo z opróżnianiem) i można też osiągnąć większą moc jeśli się chce. Niby dlaczego 2.0 i 2.2 jako nowsze konstrukcje posiadają 16V? Na pewno gdyby miał drugi wałek byłby mocniejszy oraz przy takiej samej mocy (zał. 125 KM) oszczędniejszy.

Jednak po dłuższym zastanowieniu taka polityka forda wydaje się nie być wcale tak głupia. To marketing decyduje. 1.8 jest dużo tańszy w produkcji i zakupie, więc to w sumie może i dobrze. Zysk ze spalania 0.5 litra mniej na 100km mógłby się nigdy nie zwrócić w stosunku do kasy wydanej na projekt silnika i droższy zakup. Jak ktoś chce mieć lepszy silnik niech bierze 2.0 ale musi być go na to stać... :)
Nie ganię nikogo za zakup 1.8 i nie twierdzę, że jest to zły silnik lub że nie warto tego kupować! Dowiedziałem się dzisiaj o tych 8 zaworach i byłem zaskoczony. Swoje zdanie mogę wyrazić na tym forum, bo nie mam takich znajomych, którym mógłbym wyrazić moje zdanie na ten temat :)

PS: Małe porównanie:
Silnik 8 zaworowy benzynowy kręci się max do 6 tys RPM
Silnik 16 zaworowy i japoński kręci się zawsze do 7 tys, sportowe do 8 :)

Silnik 1,8 TDCI jest typowym przykładem polityki Forda mającej na celu zwiększenie sprzedaży diesla znacznie tańszego w produkcji i na dodatek trwałego. Przy założeniu że jest "moda" na silniki o małej pojemności to jak najbardziej sensowne działanie. DOdatkowo silnik ten zapewnia w miarę poprawną dynamikę i jeśli ktoś nie goni non stop to mu w zupełności wystarczy (np samochody firmowe). Silnik 2.0 TDCI jest optymalny a 2.2 daje zdecydowanie najwięcej frajdy ale i też sporo kosztuje (pizoelektryczne wtryski i CR 3 generacji niestety kosztuje). Masz rację że silniki 16 v są odrobinę wydajniejsze ale też znacznie bardziej kosztowne w produkcji. Z informacji uzyskanych w Fordzie silnik 1.8 nie jest starą konstrukcją bo nieiwele ma wspólnego z 1.8 TDCI z poprzedniego Focusa ale nie mam danych więc się nie wypowiadam. Z silnikiem 1.8 TD Forda to już chyba nic wspólnego nie ma...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.