Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Koło zapasowe i podnośnik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75862)

kortez 05-08-2009 09:55

Koło zapasowe i podnośnik
 
Witam wszystkich klubowiczów, dzisiaj dołaczyłem do waszego grona.
Mój pierwszy temat dotyczył bedzie koła zapasowego. Kupiłem ostatnio focusa z zestawem naprawczym do opon jednak wydaje mi się, że jest on niekompletny. Dowiedziałem się też jak na razie, że Focus może być wyposażony w taki zestaw lub koło dojazdowe ewentualnie w pełnowymiarowy zapas. Przoszę opiszcie z czego dokładnie składa się każdy z tych kompletów (czy jest w nim np.: podnośnik i klucz do kół). Jezeli możliwe jest żebyście pokazali zdjęcie wneki na zapas wypełnionej poszczególnymi kompletami to też by się przydało.
Pozdrawiam

skylla1 05-08-2009 10:38

Odp: Koło zapasowe i podnośnik
 
Masz to opisane i zilistrowane w instrukcji obsługi. Jesli nie masz papierowej to pdf jest na stronie producenta. W skrócie: koło dojazdowe, a w styropianowym stelazu podnośnik, klucz i hak holowniczy oraz element to mocowania koła.

Stasiu47 05-08-2009 13:18

Odp: Koło zapasowe i podnośnik
 
W moim podnośnik jest mocowany specjalną śrubą pod kołom dojazdowym, a klucz jest mocowany na plastykowaych uchwytach do podnośnika.

kortez 06-08-2009 12:49

Odp: Koło zapasowe i podnośnik
 
Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Magrom 10-03-2012 19:33

Odp: Koło zapasowe i podnośnik
 
Właśnie stałem się " szczęśliwym " posiadaczem fokusa hb z drugiej ręki, niestety po zestawie naprawczym został tylko styropian , najchętniej zaopatrzył bym go w koło pełno wymiarowe , na pewno będzie potrzebny inny styropian nie wiem czy nie trzeba podnieść podłogi , gdzieś widziałem takie przegródki --- jak to wygląda i skąd to wziąć , a może sobie darować i kupić dojazdówkę --- czekam na wasze opinie i rady:?

GRABS 10-03-2012 19:42

Odp: Koło zapasowe i podnośnik
 
Kup dojazdówkę. Oczywiście o ile będzie tańszym zakupem od pełnowymiarowego. :wink:
Jak nie będziesz miał większego pecha, to raz, może 2 użyjesz zapasu. Ja na 21 lat i 2 auta równocześnie zmieniałem przedziurawione koło mniej niż 10 razy. A jak założysz dojazdówkę, to na pewno zaraz popędzisz do wulkanizatora, coby naprawił oryginał. Z normalnym kołem mógłbyś sobie pofolgować, a to się lubi zemścić...

P.S.
A do zestawu naprawczego nie dają podnośnika. Ciekawostka, nie? W sumie chyba 100 zł dopłaty w salonie do dojazdówki, a dostajesz od razu koło i podnośnik z kluczem

Andrzej_K 11-03-2012 06:37

Odp: Koło zapasowe i podnośnik
 
Cytat:

Napisał Magrom (Post 1797583)
Właśnie stałem się " szczęśliwym " posiadaczem fokusa hb z drugiej ręki, niestety po zestawie naprawczym został tylko styropian ,

U mnie było tak samo. :<

Cytat:

Napisał Magrom (Post 1797583)
najchętniej zaopatrzył bym go w koło pełno wymiarowe , na pewno będzie potrzebny inny styropian

Kupiłem pełne koło. Raczej używaną felgę i używaną oponę, Nie był to zbyt wielki koszt. Niezbyt tanie są felgi - mało ich jeszcze na rynku wtórnym. (na 5 śrub) Przy "normalnym" kole nie wejdzie już żaden styropian.

Cytat:

Napisał Magrom (Post 1797583)
nie wiem czy nie trzeba podnieść podłogi , gdzieś widziałem takie przegródki --- jak to wygląda i skąd to wziąć ,

Będzie lekko podniesiona podłoga w bagażniku.

Cytat:

Napisał Magrom (Post 1797583)
a może sobie darować i kupić dojazdówkę ?

No to już tylko Twój wybór.

damiasek 11-03-2012 08:26

Odp: Koło zapasowe i podnośnik
 
Ja mam pełno wymiarowy zestaw, jest styropian i wykładzina nic nie jest podnoszona. To podniesienie dotyczy tylko hatback-a?

malymr 11-03-2012 10:25

Odp: Koło zapasowe i podnośnik
 
A jaki macie rozmiar dojazdowego koła ? Ja mam fabrycznie montowane 15 ,a zapas nowy nie zakładany 16 . Czy po założeniu dojazdu 16 do pozostałych kół 15 nie będzie ABS świrował .(czujnik wyłapie inny obwód koła i może uznać to za usterkę )

Andrzej_K 11-03-2012 12:05

Odp: Koło zapasowe i podnośnik
 
Cytat:

Napisał damiasek (Post 1797758)
(...)To podniesienie dotyczy tylko hatback-a?

Tak. Nie wiem jak jest sedanach lub kombi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.