Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Preparat regenerujący do skrzyni (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109179)

6771 06-09-2010 19:59

Preparat regenerujący do skrzyni
 
Witam kolegów mam problem ze skrzynia biegów szczególnie z drugim biegiem gdy jest mniej niż zero stopni, wchodzi fatalnie dopóki skrzynia się zagrzeje. Szkoda mi pieniążków na regenerację bo koszty są nie małe i może zastosuję ten preparat. Jeżeli ktoś używał tego lub coś podobnego, proszę o opinię.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Boblo 07-09-2010 08:30

Odp: Preparat regenerujący do skrzyni
 
Pewnie mało kto używał. Ale kiedyś trochę szukałem informacji i opinii o tych "regeneratorach" silników i skrzyń. I o ile przy silnikach raczej nie znalazłem jakiś szczególnie pozytywnych komentarzy to w przypadku skrzyń biegów pare osób sobie chwaliło. Myslę, że warto czegoś takiego spróbować,.. ale czy konkretnie ten preparat to już nie wiem.
P.S.
A olej w skrzyni sprawdzałeś? Może wystarczy dolać? :)

6771 08-09-2010 11:15

Odp: Preparat regenerujący do skrzyni
 
olej był wymieniony

wojtekjanus 08-09-2010 12:53

Odp: Preparat regenerujący do skrzyni
 
To jest ceramizer - efekty mogą być bardzo pozytywne. Radziłbym tylko stosować markowe produkty, tej firmy nie znam.
Ja wlałem ceramizer (Motor Life) w akcie rozpaczy do skrzyni automatycznej Golfa (na zimno nie załączał się czwarty bieg) - pomogło. Nie od razu, nawet pomyślałem że dałem się wpuścić w kolejne badziewie, ale po kilku dniach skrzynie działała już jak nówka...
Przedtem wydałem niezła kasę na naprawy i tylko proponowano mi wymianę skrzyni...
Przejechał ten samochód z ceramizerem już ponad 50kkm i jest cały czas ok.

Jeżeli wymieniasz olej, znowy trzeba wlać ceramizer by działał.

Wojtek 08-09-2010 12:58

Odp: Preparat regenerujący do skrzyni
 
Sie ma.

Ja kupiłem to : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Niestety cena dość wysoka ( ja musiałem kupić 3 sztuki - 3L. oleju w skrzyni ) , ale efekt super. Ja stosuję produkty tylko tego producenta.
- 25 w zeszłym roku , a ja jednym palcem zmieniałem biegi. Praktycznie skrzyni nie słychać.

wojtekjanus 08-09-2010 13:06

Odp: Preparat regenerujący do skrzyni
 
Cytat:

Napisał ciupaga28 (Post 1504164)
Ja kupiłem to : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ale to nie jest ceramizer i działa inaczej - ma wyciszyć pracę skrzyni, zwłaszcza dyfra.
Ale Liqui-Moly produkuje też ceramizery - chyba bardziej odpowiednie w przypadku przycinania się wodzików, zameczków lub synchronizatorów w skrzyni ( u mnie przycinał się trzpień sterowany hydraulicznie).
Firma jest rzeczywiście jedna z najlepszych na rynku i z tradycjami...

Wojtek 08-09-2010 13:12

Odp: Preparat regenerujący do skrzyni
 
Mi bardziej przy zakupie chodziło o wyciszenie. Ale na zmianę biegów też pomogło.
Ale to jedno z drugim jest ściśle związane.

tomass30 08-09-2010 13:42

Odp: Preparat regenerujący do skrzyni
 
ja mam ten sam problem, tylko u mnie ujawnił się po zmianie oleju w skrzyni.. ( o dziwo na starym oleju było ok) tez mi ciężko wchodzi "dwójka" ale tylko wtedy gdy jest "zimna skrzynia". hmm.. tez myślę o ceramizerze! chyba ze jest coś lepszego

rustin 11-09-2010 18:11

Odp: Preparat regenerujący do skrzyni
 
w mk1 jak wrzucało się trójkę to zgrzytało zalałem ceramizer i do tej pory jest ok,nie zgrzyta i chodzi dobrze.

rustin 11-09-2010 18:12

Odp: Preparat regenerujący do skrzyni
 
u mnie w mk3 też biegi wchodzą nie najlżej może by coś wlał ale co?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.