Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Buczy pompa wspomagania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317229)

Piotruchor 15-10-2011 20:18

miaucząca pompa wspomagania
 
Cześć wszystkim. Kupiłem moje wozidło miesiąc temu i od początku coś słyszałem ale wiecie jak to jest. Trochę emocji, trochę to że nie miałem nigdy turbodiesla z pompą elektryczną. Dochodziło mnie jakieś cichutkie wycie/piszczenie/miauczenie z przodu z prawej. Minęło parę tygodni zanim zorientowałem się że jak ruszę kierownicą, to zaczyna piszczeć. jak nie ruszam kierownicy to po 20 sekundach przestaje. Stało się jasne że to pompa. Jak jeszcze nie wiedziałem co to, to pojechałem do ASO, a tam... oczywiście nie wiedzieli o co kaman. Powstaje proste pytanie: czy można to jakoś wyciszyć (gumy-dystanse, worek, gąbka, nie wiem....), czy pozostaje tylko - o zgrozo - wymiana/regeneracja??? Technicznie działa bez zarzutu, wspomaga pięknie, nic nie cieknie tylko... głowa boli od tego miauczenia. Niby cichutko, ale jak już wiem co to, to nawet radio mi nie zagłusza... pomóżcie, martwi mnie to tym bardziej, że na postach też taki temat nie powstał, oznacza to, że jestem pierwszy, mam zaiste wyjątkowe auto :( buuuuuuuuu

Maddragon 15-10-2011 20:51

Odp: miaucząca pompa wspomagania
 
Sprawdź najpierw w jakim stanie jest płyn wspomagania i czy kiedykolwiek (od nowości) był wymieniany. Może się okazać że jak zalejesz nowy, to i pompa się wyciszy.

m-cin 17-10-2011 08:16

Odp: miaucząca pompa wspomagania
 
Nie wyciszy :( Jestem świeżo po wymianie pompy i płukaniu układu. Piszczy, jak piszczało...

Pozdrawiam
m.

Piotruchor 19-10-2011 22:18

Odp: miaucząca pompa wspomagania
 
oooooops, tak myślałem. Jestem umówiony na jutro na wymianę płynu, ale zrezygnuję, szkoda kasy.... Że tesz kurka się takie coś tak szybko musi posypać. Wkurza mnie coraz bardziej. Ford g*** wort. Najciekawsze jest to że jest taki mecher w Rzeszowie co to wszystkie pompy regeneruje, byłem u niego, ale tego nie ruszy. No i wymiana. Pozostaje głośniej słuchać radia. :evil: Zaraz zaraz kolego m-cin, WYMIENIŁEŚ POMPĘ i dalej to samo??????? Odpisz pliz, bo to oznaczać może dwie rzeczy: albo tak musi piszczeć, albo kupiłeś bubla....

m-cin 20-10-2011 07:11

Odp: miaucząca pompa wspomagania
 
Pompa wymieniona (stara nie działała), układ przepłukany i przy skręceniu kół na maksa jęczy.

Pozdrawiam
m.

Jarek G. 13-02-2015 11:39

Miauczenie pompy wspomagania
 
Witam, od jakiegoś czasu przy wolnej jeździe - jest wtedy relatywnie cicho we wnętrzu - słychać jak pompa wspomagania kierownicy wydaje takie miauczenie. No po prostu słychać jak pracuje. W zasadzie zawsze gdzieś tam w tle innych odgłosów było ją słychać ale teraz wyraźnie zgłośniła swój jęk. Czy to powoli zbliża się jej koniec?
Pozdro.

bartixr 13-02-2015 16:40

Odp: Miauczenie pompy wspomagania
 
sprawdz stan oleju i ewntualne przyczyny ubytku.
zwroc uwage ze stan inny na cieply/ zimny

Jarek G. 13-02-2015 16:41

Odp: Miauczenie pompy wspomagania
 
Normalnie nie wiem nawet gdzie jest ten zbiornik.:oops:

bulik75 28-01-2018 14:02

Jęczy pompa wspomagania
 
Witam..
Od dwóch miesięcy w samochodzie zrobiło się głośniej, pompa wspomagania zaczeła inaczej pracować(było ją słychać w kabinie).
Po delikatnym ruszeniu kierownicy buczenie cichło, a potem znowu się pojawiało.
Teraz zauważyłem,że po zgaszeniu silnika(nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki) pompa buczy przez ok.1min.(potem się wyłącza)...
Buczenie daje taki objaw , jakby silnik pompy chciał ruszyć, tylko nie wie w którą strone( takie mam wrażenie)...
Jak mieliście podobne przypadki , to proszę o info..

adamwro25 29-01-2018 21:17

Odp: Jęczy pompa wspomagania
 
Witam

a kiedy zmieniany był płyn we wspomaganiu?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.