Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MKIII] Awaria świateł awaryjnych... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=77905)

mcmarcopolo 03-09-2009 15:04

[MKIII] Awaria świateł awaryjnych...
 
w moim mundku [MKIII 2003 rok] światła awaryjne działają tylko jak trzymam palcem wciśnięty przycisk świateł... jak puszczę wyłącznik światła przestają działać... brak jest podtrzymania tych świateł. Kierunkowskazy działają bez zarzutu. I jeszcze jedno, nie wiem czy to ma związek, ale przy otwieraniu zamka centralnego [z pilota] kierunkowskazy nie świecą... a podczas zamykania to pierwszym zamknięciu zamki są doryglowywane od razu. Proszę o pomoc jeśli macie jakieś pomysły co to możę być....

RECONDO 03-09-2009 19:25

Odp: [MKIII] Awaria świateł awaryjnych...
 
Zmieniałeś panel/konsolę przed FL na po FL?

mcmarcopolo 03-09-2009 19:59

Odp: [MKIII] Awaria świateł awaryjnych...
 
kupiłem "nowego" mundka już po liftingu [fabrycznym]... nic nie grzebałem, ale tylko Bóg wie co robił poprzedni właściciel... na razie nie wiem co z tym zrobić, a nie chcę "zgrzebać" bo potem to już nikt i nic nie pomoże...
nadal proszę o pomoc i sugestie... z tego co wiem to wyłącznik świateł awaryjnych daje tylko impuls [zwarcie] dla dalszego układu sterującego... nie jest to wyłącznik dwustanowy zwarty/rozwarty...

RECONDO 03-09-2009 20:03

Odp: [MKIII] Awaria świateł awaryjnych...
 
Miałem identyczne objawy po zamianie konsoli na wersję po FL - w moim przypadku pomogła wymiana modułu GEM na wersję po FL.

mcmarcopolo 06-09-2009 17:50

Odp: [MKIII] Awaria świateł awaryjnych...
 
dziękuję za podpowiedź.... muszę sprawdzić jaki moduł GEM jest zamontowany w nowo zakupionym mondku... kilka niespodzianek poprzedni właściciel mi zafundował, już sięz nimi uporałem... a ile jeszcze przede mną nikt nie wie.... a propos modułu GEM, gdie on jest zamontowany w aucie (nie chcę rozebrać całego auta.... )...
z góry dziękuję za podpowiedź.... ;)

RECONDO 06-09-2009 18:12

Odp: [MKIII] Awaria świateł awaryjnych...
 
Po lewej stronie (pasażera) nad komputerem silnika.

rfilo 05-02-2012 19:27

Odp: [MKIII] Awaria świateł awaryjnych...
 
udało się rozwiązać problem...?? U mnie jest podobnie tylko ja mam już po FL z 2005 model...objawy identyczne. Jakieś porady?

rednaxelA 05-02-2012 22:02

Odp: [MKIII] Awaria świateł awaryjnych...
 
Albo ktoś ci przełożył GEM na przedliftowy albo przestawił za pomocą WDS tryb działania przycisku awaryjnych w GEM na zwarty zamiast impulsowego.

Podjedz do jakiegos serwisu co ma fordowski komputer serwisowy WDS albo IDS i popros zeby przestawili.

ocznik 05-02-2012 22:21

Odp: [MKIII] Awaria świateł awaryjnych...
 
witam,
miałem podobny problem kiedyś, tzn. awaryjne migały tylko przy trzymaniu guzika. Zrobiło się to po wymianie jakiejś żarówki z tyłu. Skończyło się na wymianie jakiegoś bezpiecznika czy przekaźnika, ale nie od świateł. Nie pamiętam już bo było to jakieś 4 lata temu.
Dotyczyło MK3 z 2002 roku - przed liftem. Chyba sobie nie przypomnę, w każdym razie pomógł jakiś w miarę ogarnięty elektryk.

rfilo 05-02-2012 22:32

Odp: [MKIII] Awaria świateł awaryjnych...
 
Cytat:

Napisał rednaxelA (Post 1778697)
Albo ktoś ci przełożył GEM na przedliftowy albo przestawił za pomocą WDS tryb działania przycisku awaryjnych w GEM na zwarty zamiast impulsowego.

Podjedz do jakiegos serwisu co ma fordowski komputer serwisowy WDS albo IDS i popros zeby przestawili.


o widzisz ciekawostka...podjadę do kolegi do serwisu niech sprawdzą :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.