Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo TDCi] Włącza się kontrolka świec żarowych. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=16643)

mjr 22-09-2006 11:03

[Mondeo TDCi] Włącza się kontrolka świec żarowych.
 
Mam problem z Mondeo. W czasie jazdy przy mocniejszym kopnięciu gazu włącza sie kontrolka świec żarowych, a samochód czasem przechodzi w tryb awaryjny i nie pozwala jeździć z wyższymi obrotami.
Czy może być to wina przepływomierza :?:

galux20 22-09-2006 11:34

Tak, tak samo jak wiele innych powodów. Mi to samo się działo przy poluzowanych przewodach w kostce przy szynie z wtryskami.

piotr

llechu 22-09-2006 15:31

Ale przyszykuj się również na poważniejsze koszty - wymianę wtryskiwaczy.

mjr 23-09-2006 09:14

Nie straszcie mnie Panowie.
Jeden wtryskiwacz to około 1800zł :fcp8

Zobaczymy jak będzei po weekendzei, bo obecnie nikt nim nie jeździ.

Ja się zastanawiam bnardzo moco, czy to aby nie jest konsekwencja niedawno spalonej centralki alarmu, gdzie mi facek (elektryk) kasował błędy.

Kiedys jak serwisiwąłem w ASO to miałem podobna sytuacje, z tym, że było to zimą i ogrzewanie ustawione na max grzanie wy sie nie włączało. Po wyłaczeniu silnika i ponownym właczeniu efekt znikał.
W ASO wgrali nowy soft i wszystko było OK do teraz.
Może muszę znowu wgrać softa.

Ciekawy jestem, czy gdybym podchipował silnik, to bym miał nowy program :?: :fcp13

atcq 23-09-2006 09:53

Witam, miałem ostatnio podobny problem, wystarczyła wizyta w serwisie, skasowanie błędu, przelanie wtryskiwaczy i wgranie nowego softu. Jeśli problem zacznie się pojawiać częściej to czeka Pana wymiana wtryskiwaczy :(

Pzy 24-09-2006 21:24

Nie jest tak zle - nowe, oryginalne wtryskiwacze mozna kupic sporo ponizej polowy wspomnianej kwoty :fcp3

mikruss 24-09-2006 22:29

Chłopaki nie dobijajcie kolegi. Odrazu go padniętymi wtryskiwaczami starszycie :fcp27 :fcp27

mjr 25-09-2006 08:10

Narazie nie jest tka źle.
W tym tyg przejedzie ponad 1500km i zobaczymy czy się znów zawiesi.

adi 25-09-2006 09:40

MJR jak masz auto z roku 2002-2003 to...daje 85 % ze kończa sie wtryskiwacze!!!

i nie ma co tu sie pocieszac ze mzoe to moze tamto...smutne ale prawdizwe.ten typ tak ma-miał!!

poczytaj temat-" ankiete awaryjnosc pompy i wtryskiwaczy w TDDI" to zrozumiesz

llechu 25-09-2006 10:41

W TDCI, Adi, w TDCI. TDDI to były silniki mniej awaryjne.
Szczerze mówiąc, na miejscu osób, które mają TDCI ze starym układem filtrowania paliwa, zrobiłbym sobie jego upgrade do wersji po modyfikacjach z bodajże 2004 roku. Myślę, że mogłoby to przedłużyć nieco żywotność wtryskiwaczy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.