Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Dealerzy, ASO i stacje paliw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Gwarancja Fort Protect a siłownik od tylnej klapy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=325940)

kingotb 22-12-2021 16:56

Gwarancja Fort Protect a siłownik od tylnej klapy
 
Witajcie,

Zepsuł mi się siłownik od tylnej klapy. ASO twierdzi, że nie naprawi mi na gwarancji, bo to część nadwozia, a nadwozie jest objęte gwarancją.
Ja z kolei uważam, że siłownik jest częścią mechaniczną i gwarancji podlega.
Zgodnie bowiem z ogólnie przyjętą definicją nadwoziem jest karoseria, elementy konstrukcyjne, osłony, zdeżaki i lusterka.

Czy Ford ma prawo sobie uznać, że siłowniki są nadwoziem, mimo iż nie jest nic takiego napisane w dokumentach gwarancji? Dodam, że s klepie z cześciami Forda siłowniki nie występują w sekcji "nadwozie".

Pozdrawiam,
Jacek

AdoKrycha007 23-12-2021 10:47

Odp: Gwarancja Fort Protect a siłownik od tylnej klapy
 
inne aso sprawdź. często w jednym uznają, w innym nie.

SRS 23-12-2021 10:58

Odp: Gwarancja Fort Protect a siłownik od tylnej klapy
 
Cytat:

Napisał kingotb (Post 3387039)
Dodam, że s klepie z cześciami Forda siłowniki nie występują w sekcji "nadwozie".

w jakim sklepie bo w e-cat ( dokumentacji doboru części Ford-a) jest to dokładnie w tej sekcji 501-03/15A wraz z klapą bagażnika .

Matych 23-12-2021 11:10

Odp: Gwarancja Fort Protect a siłownik od tylnej klapy
 
Cytat:

Napisał kingotb (Post 3387039)
Witajcie,

Zepsuł mi się siłownik od tylnej klapy. ASO twierdzi, że nie naprawi mi na gwarancji, bo to część nadwozia, a nadwozie jest objęte gwarancją.

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już tak musisz.....


Nie uwzględnia się-napraw zespołów eksploatacyjnych lub ich części podlegających
normalnemu zużyciu.Ten punkt mówi o tym,więc nie wiem po co jakiś niepełnosprawny opowiedział koledze o nadwoziu.

Cytat:

Napisał AdoKrycha007 (Post 3387146)
inne aso sprawdź. często w jednym uznają, w innym nie.

Na początku przed edycją było "nie żyduj"(chociaż w dzisiejszych czasach może to być niepoprawne politycznie) -i było to dobrze przez kolegę napisane.Niektórzy nie mogą zrozumieć że siłownik klapy jednym słuzy 10 lat innym np.5 bo ci na mrozie otworzyli klapę np kilka tysięcy razy więcej niż ci od 10 letniego siłownika.

AdoKrycha007 23-12-2021 11:14

Odp: Gwarancja Fort Protect a siłownik od tylnej klapy
 
przypomniałem sobie, że mi lewej wycieraczki w jednym aso nie chcieli wymienić w miesięcznym - wtedy - MK4. "Bo to część zużywalna". A była wadliwa fabrycznie, pół gumy nie ścierało i zostawał gruby pasek wody. pojechałem do innego aso i wymienili. niby pierdoła, ale zawsze warto spróbować, parę złotych do przodu, a może się uda.

generalnie siłownik, antena czy wycieraczka taka sama zasada. oczywiście zalezy ile auto ma wieku, z wycieraczką auto miało niespełna 3 tygodnie od wyjechania z salonu, więc wiadomo, że tylko dlatego mi wymienili.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.