Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Czas grzania świec żarowych? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=112265)

plastuś 15-10-2010 10:50

Czas grzania świec żarowych?
 
Witam,
mam pytanie do wszystkich użytkowników S-Max-ów.Mój samochód pomimo faktu, że stoi w garażu, to przy porannym rozruchu, kiedy temperatura na wyświetlaczu pokazuje 12-14.stopni, kontrolka świec żarowych gaśnie dopiero po około 5-8 sek???
czy tak samo jest w waszych autach, czy też oznacza to, że świeczki są do wymiany???
Dodam, że do stacji kolejki jeżdżę 11 letnim peugeotem 406 HDI, który stoi outside i w nim kontrolka świec w takiej samej temperaturze gaśnie po góra 2 sekundach.Peugeot ma przejechane 545 k!!!!!!

piotrekmax 15-10-2010 10:57

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Witam u mnie jest tak samo po nocy spędzonej w garażu auto i tak grzeje świece około 8-10 sekund

Slartibartfast 15-10-2010 11:27

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
U mnie w ogóle nie świeci kontrolka świec żarowych, odpala od razu. Ktoś na forum wskazywał, że po wizycie w aso i wgraniu nowego softu skrócił się czas nagrzewania - dokładniej bardziej zależał od temp zewnętrznej - im wyższa tym krócej.
EDIT:
A w służbowym mondku mk3 świeci stale nawet w lecie ok 3-5 sekund.

Bouli_Ossów 15-10-2010 11:31

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Mi rano kontrolka świeci się max 2 sec albo wcale się nie świeci. Garaż nieogrzewany
Po robocie to samo mimo że parkuje pod chmurką

pbobek 15-10-2010 11:43

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Mi przy ostatnich temperaturach 2 - 4 st Celsjusza wcale się nie zapala. Może to jakiś błąd?

tygrysex 15-10-2010 13:25

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Odgrzebcie sobie, byl juz podobny temat i mase rozniastych wnioskow... w moim 2008r nie bardzo wiem gdzie ta lapka z grzaleczka wogole sie znajduje - nie zaswiecila sie ani razu :D

duss 15-10-2010 14:12

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
słuchajcie.... a jak u was wyglada sprawa z odpalanie auta z key free???\\
bo moim zdaniem denerwuje mnie troche trzymanie guzika START i wydaje mi sie ze auto kreci z 1s za dlugo niz jest to wymagane....chyba ze diesle forda tak maja....

Slartibartfast 15-10-2010 14:26

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Cytat:

Napisał duss (Post 1523472)
słuchajcie.... a jak u was wyglada sprawa z odpalanie auta z key free???

jak dla mnie bomba :) w porównaniu do mondeo mk3 tdci o niebo lepiej

slavco 15-10-2010 17:20

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Cytat:

Napisał duss (Post 1523472)
słuchajcie.... a jak u was wyglada sprawa z odpalanie auta z key free???\\
bo moim zdaniem denerwuje mnie troche trzymanie guzika START i wydaje mi sie ze auto kreci z 1s za dlugo niz jest to wymagane....chyba ze diesle forda tak maja....

Ja robię zwykłe wciśnięcie, bez trzymania i odpala sam. Mogę też chwilę przytrzymać ( przydatne w zimie jak trzeba troszkę dłużej rozrusznik kręcić).
Ja mam benzynę więc możliwe, że diesel ma tak, że trzeba trzymać ze względu właśnie na grzanie świec.
Tak w ogóle to próbowałeś odpalić wciskając tylko ??
Bo na początku też ojciec lub ja trzymałem by odpalić, aż pewnego dnia z ciekawości wcisnąłem bez trzymania i też odpaliło. Więc radzę sprawdzić.

duss 16-10-2010 12:55

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
noooo wlasnie u mnie tak nie ma..... !!!

przyklad:
- wchodze do auta, na zegarach ford itd,
- wciskam ford power , zapalaja sie menu,
- wciskam sprzeglo + ford power na 3-4 sec i fura odpala ,
- bo gdybym wcisnal spzreglo + ford power np na 1 sec to raz zakreci ale fura nie odpali....

a wy jak odpalacie auto????
bo czytalem intrukcje i pisza, ze nalezy trzymac guzik lub 3xw ciagu 3 sec wciskac guzik....

wieczorem nagram filmik jak to u mnie wyglada........


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.