Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] wymiana oleju silnik DW10 ,jaki olej ile wchodzi i co ile ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=288493)

malatxxx 11-11-2018 23:53

wymiana oleju silnik DW10 ,jaki olej ile wchodzi i co ile ?
 
witam,wymieniłem olej w silniku na ford formuła 5W30 wg inspekcji po 20 kkm ,wlałem 5 litrów niestety okazało się że na bagnecie jest max. i musiałem przez rurkę bagnetu wypompować strzykawką około litra do poziomu 1/2 na bagnecie.
to ile wchodzi do silnika 2.0 tdci oleju ?
sprawdziłem i zlałem starego z silnika dokładnie 4 litry ,podejrzewam że wszystko nie zleciało.
kolejne pytanie to czy odstęp między zmianami oleju 20 kkm nie jest za duży bo olej fordowski chyba nie jest long live ?

MARR 12-11-2018 00:34

Odp: wymiana oleju silnik ,jaki olej ile wchodzi i co ile ?
 
Jeździłem zawsze od nowości na Formule czyli oryginalnym oleju forda tyle, że zmieniałem dodatkowo pomiędzy wymianami w Aso czyli 2x częściej bo olej za 100 zł plus filtr za 30, więc co to za koszt?
Oba mondea przejechały po 300 tys od początku do końca bez żadnych dolewek między wymianami.


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

MARR 12-11-2018 00:37

Odp: wymiana oleju silnik ,jaki olej ile wchodzi i co ile ?
 
A doliczyłeś do zlanego oleju też ten z filtra? :)


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

weuek 12-11-2018 00:41

Odp: wymiana oleju silnik ,jaki olej ile wchodzi i co ile ?
 
Cytat:

Napisał malatxxx (Post 3054219)
to ile wchodzi do silnika 2.0 tdci oleju ?

5.5 l (napełnienie serwisowe).

malatxxx 12-11-2018 00:47

Odp: wymiana oleju silnik ,jaki olej ile wchodzi i co ile ?
 
Cytat:

Napisał MARR (Post 3054223)
A doliczyłeś do zlanego oleju też ten z filtra? :)


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

nie doliczyłem ,
mnie interesuje to co zleci przez korek w misce i ile tego jest u Was,bo jak piszecie że wchodzi 5,5 litra to gdzie jest brakujące 1,5 litra ?

MARR 12-11-2018 07:05

Odp: wymiana oleju silnik ,jaki olej ile wchodzi i co ile ?
 
Cytat:

Napisał malatxxx (Post 3054225)
nie doliczyłem ,
mnie interesuje to co zleci przez korek w misce i ile tego jest u Was,bo jak piszecie że wchodzi 5,5 litra to gdzie jest brakujące 1,5 litra ?

Jeżeli starego oleju miałeś stan mininum to było go w silniku nie 5,5 tylko około 4,5 litra. Zleciało 4l a 0,5 zostało w filtrze oleju - przecież to nie spłynie przez korek. Swoją drogą jeżeli wymieniłeś olej bez zmiany filtra oleju to tak jakbyś nie wymieniał go wcale :)
I nie rozumiem dlaczego stan max na bagnecie jest zły i trzeba odsysać olej - skąd taki pomysł? :)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

rajman 12-11-2018 07:26

Odp: wymiana oleju silnik ,jaki olej ile wchodzi i co ile ?
 
W dieslu to wręcz poziom pod max jest zalecany.

_harry 12-11-2018 07:32

Odp: wymiana oleju silnik ,jaki olej ile wchodzi i co ile ?
 
"wlałem 5 litrów niestety okazało się że na bagnecie jest max. i musiałem przez rurkę bagnetu wypompować strzykawką około litra do poziomu 1/2 na bagnecie."

Masz może jakiekolwiek wyjaśnienie tego kuriozalnego zachowania?

weuek 12-11-2018 07:34

Odp: wymiana oleju silnik ,jaki olej ile wchodzi i co ile ?
 
To dosyć częsta przypadłość. Mój ojciec tez na nią cierpi - jak poziom nie jest dokładnie w połowie skali, to ciągle mu to spokoju nie daje. Od zawsze tak miał.

malatxxx 12-11-2018 08:22

Odp: wymiana oleju silnik ,jaki olej ile wchodzi i co ile ?
 
[QUOTE=MARR;3054242]Jeżeli starego oleju miałeś stan mininum to było go w silniku nie 5,5 tylko około 4,5 litra.

przed zlaniem też miałem na połowę bagnetu

Swoją drogą jeżeli wymieniłeś olej bez zmiany filtra oleju to tak jakbyś nie wymieniał go wcale :)

nie wiem skąd ten pomysł ?????

I nie rozumiem dlaczego stan max na bagnecie jest zły i trzeba odsysać olej - skąd taki pomysł? :)

stąd że lepiej mi się to kontroluje i oczywiście wszyscy zapomnieli że przy nieudanej próbie wypalania dpf ropoa dostaje się do oleju (silnik bez scr) i podnosi się stan oleju


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.