Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Podświetlenie na nogi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78730)

gorzgrze 15-09-2009 14:13

Podświetlenie na nogi
 
Jeżeli ktoś jest zainteresowany dodatkowym podświetleniem na nogi w Focus’ie MK2 FL to proponuję zerknąć pod deskę rozdzielczą. Od strony kierowcy jak również pasażera (u mnie wersja FX silver) są gniazda na żaróweczki W5W i podpięta do nich instalacja zasilająca. Wystarczyło uzupełnić gniazda o żaróweczki (w moim przypadku diody białe odpowiednik W5W) i podświetlenie działa :-) – drobna rzecz, wkład pracy niewyczuwalny a cieszy. Próbowałem czerwone diody, które teoretycznie ładnie nawiązywałyby do podświetlenia deski rozdzielczej ale okazały się zbyt słabe. Standardowe W5W żarnikowe świecą jak dla mnie zbyt mocno – widać za bardzo to co wnosimy na butach, przy białych diodach już tak nie (wiadomo trochę słabsze) – ale to wg uznania. Oczywiście jeżeli diody to świecące szerokokątnie.

Komor 15-09-2009 14:31

Odp: Podświetlenie na nogi
 
Czy dobrze myslę?? To jest to gniazdko po lewej stronie sprzęgła??
Nie widziałem czy żaróweczka tam wejdzie, ale nic innego tam nie widać!
http://img43.imageshack.us/img43/2806/dsc00049oq.jpg

eMeneMs1987 15-09-2009 15:39

Odp: Podświetlenie na nogi
 
nie nie ono jest po obu stronach konsoli środkowej (jedno dla kierowcy i po drugiej stronie dla pasażera) pod deską rozdzielczą.
też sobie założyłem żaróweczki i ładnie świecą :)

gorzgrze 15-09-2009 19:26

Odp: Podświetlenie na nogi
 
Na zdjęciu - jest to raczej spinka tapicerska. Schodząc od kierownicy prawą ręką wzdłuż kolumny kierowniczej i jak się kończy dolny plastik deski rozdzielczej troszkę dalej w tej linii - tam szukać, lub niewygodnie ale pewniej - zanurkować pod kierownicę głową i poszukać białego plastiku, do którego dochodzą dwa przewody. Ewentualnie jakieś lusterko :-)

maureliusz 15-09-2009 22:07

Odp: Podświetlenie na nogi
 
SZACUN!
U mnie też działą - wersja FX GOLD, ale jazda he he he. Jestem ciekaw, czy jest więcej takich łatwych do przerobienia rzeczy np. ogrzewane lusterka, elektryczne szyby z tyłu itp.

Komor 16-09-2009 11:35

Odp: Podświetlenie na nogi
 
Faktycznie. 2 złote za żaróweczki a jaki szybki efekt :) Oprawka jest porządnie przytwierdzona, nie ma co szukać kabli i tylko popatrzeć dokładnie i od razu ją widać.
Polecam każdemu :)

pbb 16-09-2009 13:12

Odp: Podświetlenie na nogi
 
Powiem ,że prze jaja u mnie też działa wersja FX Silver. polecam

Komor 16-09-2009 14:17

Odp: Podświetlenie na nogi
 
Czyli wiadać że podświetlanie działa we wszystkich Fokach II i Fokach II po FL.
Widocznie jeśli zamawiasz lusterka z podświetlaniem chodnika to dodatkowo dokładają wtedy żarówki pod nogi, bo w takim pakiecie to chyba sprzedają.
Szepne znajomemu z salonu żeby na tym kasę robił :P

jacob10 17-09-2009 08:41

Odp: Podświetlenie na nogi
 
U mnie probowalem i nie dziala ,wersja trend. Wsadzilem zaroweczki zamknalem auto i otworzylem z powrtotem aby lampa w podsufitce sie zapalila, a w nogach nie stety nie zadzialalo :/

rufik 17-09-2009 10:11

Odp: Podświetlenie na nogi
 
Cytat:

Napisał jacob10 (Post 1246747)
Wsadzilem zaroweczki zamknalem auto i otworzylem z powrtotem aby lampa w podsufitce sie zapalila, a w nogach nie stety nie zadzialalo :/

Może bezpiecznik jest oddzielny od tego? Sprawdź w rozpisce.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.