Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Automatyczne otwieranie się piątych drzwi w kombi po uruchomieniu silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88401)

falconDJ 10-01-2010 17:39

Automatyczne otwieranie się piątych drzwi w kombi po uruchomieniu silnika
 
Proszę o pomoc bo mnie już szlak trafia i mam ochotę pozbyć się tego samochodu. Problem mianowicie jest taki:
Od pewnego czasu (może ze trzy tygodnie) jak włączam silnik to automatycznie otwiera mi piąte drzwi... Muszę za każdym razem wysiadać i zamykać je ręcznie. Pal licho jeśli zrobi się to na podwórku ale gdziekolwiek w miejscu publicznym to już wygląda śmiesznie... Ale najgorsze jak mi silnik zgaśnie podczas ruszania np. na skrzyżowaniu lub światłach...
Jeśli ktokolwiek miał podobny problem, proszę o pomoc.

P.S. Mój samochód to Mondeo kombi MK3 (w wersji Ghia) z 2003r. - już po liftingu), silnik diesel 2.0 115KM

maciek911 10-01-2010 23:43

Odp: Otwieranie się piątych drzwi w kombiku - HELP!!!
 
Popraw temat.

Słowa typu pomocy, help - są niedozwolone zgodnie z Regulaminem.

fred8345 11-01-2010 06:36

Odp: Otwieranie się piątych drzwi w kombiku - HELP!!!
 
Poszukaj na forum (mikrostyk, otwieranie klapy, mikrowyłącznik). Było sporo na ten temat.

Slawko 11-01-2010 16:16

Odp: Otwieranie się piątych drzwi w kombiku - HELP!!!
 
Cytat:

Napisał mario13 (Post 1330054)
Mod swoje a Ty swoje.Post edytowales a temat masz w d..ie.

nie, nie. Autor nie może edytować tematu widocznego u góry w spisie , ale wystarczy jak wyedytuje temat w swoim pierwszym poście, wtedy moderator poprawi główny na taki jaki ustali autor(ewentualnie wprowadzi poprawki :) ).

felicjan-f1 13-01-2010 07:36

Odp: Automatyczne otwieranie się piątych drzwi w kombi po uruchomieniu silnika
 
Otwieranie tylnej klapy (piątych drzwi) jest sterowane masa-impulsem.Są trzy opcje takie podstawowe(jest pewnie wiecej, ale te które przychodza mi na myśl-nie jestem elektrykiem)1.sprawdzenie włącznika otwarcia klapy z wewnątrz-wypiąć kość i uruchomic auto.2.nie pomaga-kość przyłaczeniowa zamka w klapie lub cały zamek-znił/zgniła,3.wiazka idaca między buda a klapa przetarta uszkodzona-zwarcie do masy.Objawy jakie opisał autor wskazuje na podawanie masy na zamek bezposrednio po zapłonie.Trzeba szukać-albo do dobrego elektryka.Bez obrazy ale jesli nie posiada sie chociaz znikomego pojecie o elektryce-lepiej skorzystać z wykwalifikowanej pomocy.Nie naprawiać przez internet-mniej szkód:]

maciek911 13-01-2010 21:00

Odp: Automatyczne otwieranie się piątych drzwi w kombi po uruchomieniu silnika
 
Panowie zluzować - usuwam posty zbędnych komentarzy.

Dział HP macie w innym miejscu. Tutaj zostawiam tylko techniczne sprawy.

BTW falcon - poczytaj proszę Regulamin.

Czesio - jak masz jakieś propozycje odnośnie zbyt dużej liczby uprawnień nadanych na forum - kontaktuj się z Adminem JACKIEM.

To tyle ..

Pozdrawiam

Agent00 13-01-2010 22:54

Odp: Automatyczne otwieranie się piątych drzwi w kombi po uruchomieniu silnika
 
Ja miałem podobnie w 2008/2009 problemem była wilgoć
Na jesień 2009 roku znowu zaczęły się problemy dziś działa tylko jeden klawisz w klapie bagażnika.

Ogólnie temat poruszany na forum

bastek_m 14-01-2010 18:22

Odp: Automatyczne otwieranie się piątych drzwi w kombi po uruchomieniu silnika
 
falconDJ Poczytaj moje posty w [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] temacie, najpierw odłącz sobie przycisk otwierania w drzwiach bagażnika, po zdjęciu tapicerki zobaczysz małą kosteczkę z dwoma kabelkami biegnącymi przez otwór nad tablicę rejestracyjną. Jeżeli problem ustąpi masz pewność, że on jest właśnie winowajcą. U mnie bagażnik nie tylko otwierał się zaraz po odpaleniu silnika ale potrafił otworzyć się na parkingu pod np supermarketem, gdy moja szczęśliwa g:D połowica robiła zakupy.

mch12 14-01-2010 18:34

Odp: Automatyczne otwieranie się piątych drzwi w kombi po uruchomieniu silnika
 
ja tak mam i nawet kilka dni dni temu załozyłem temat , ale to ogólnie wilgoć
mi to potrafi się w czasie jazdy otwierać - jest to dosyc dobrze słyszalne - ale nie ma takiej możliwości żeby się poporstu otworzył i coś wypadło

falconDJ 19-01-2010 06:54

Odp: Automatyczne otwieranie się piątych drzwi w kombi po uruchomieniu silnika
 
No i samoistnie się naprawiło. Za poradą kolegi mam cały czas włączoną klimę, która podobno osusza powietrze. Czy to prawda, czy to akurat pomogło, nie wiem. Jednak na razie wszystko jest OK.
Do założenia tego tematu nie wiedziałem że w klapie bagażnika jest otwieranie, bo u mnie po prostu to nie działa. Może poprzedni właściciel już to odłączył. Ustąpią mrozy to coś z tym zrobię.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.