Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Komunikat''kierownica zablokowana powtórz'' (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172857)

bodzio78 03-01-2013 21:18

Komunikat''kierownica zablokowana powtórz''
 
Witam wszystkich.
Czy ktoś z Was spodkał sie z tym komunikatem?
Chodzi o to że komunikat nie znika po włączeniu zapłonu blokada wyłącza sie ale komunikat nadal zostaje w informacjach.
Posiadam Forda Mondeo 2.0TDCI Titanium X rok 2007 MK IV.
Model ze zdalnym kluczykiem.
Proszę o jakieś sugestie.
Pozdrawiam.

FM18tdci 04-01-2013 09:15

Odp: Komunikat''kierownica zablokowana powtórz''
 
Miałem taki przypadek (zablokowania kierownicy) na początku użytkowania auta. Komunikat wyświetlony pierwotnie na conversie. Po odblokowaniu był zapisany przez jakiś niedługi czas w informacjach (nie potrafię określić ile to trwało - nie pamiętam), ale potem zniknął.
Podobnie mam z komunikatem "Usterka oświetlenia", który mi się załącza (pomimo, że oświetlenie jest w porządku - ale ten problem jest gdzieś opisany na forum) i przez jakiś czas wisi w komputerze pokładowym w zakładce informacje,a potem samoczynnie znika.

maxmax21 26-10-2016 12:55

Odp: Komunikat''kierownica zablokowana powtórz''
 
Panowie mam problem z komunikatem jak w temacie.
Podczas wsiadania do samochodu dostałem komunikat kierownica zablokowana powtórz (kierownica nie była zablokowana, teraz już bo oczywiście próbowałem nią ruszać). Niestety kolejne próby nic nie dają. Odłączenie aku na jakiś czas podobnie. Gdzie szukać przyczyny?
Komunikat pojawił się w niedziele pierwszy raz, podejrzewałem, że coś z aku, po podładowaniu przez 3h auto ruszyło. Dzisiaj sytuacja powtórzyła się. Akumulator "nowy" ma niecały rok.

simon188 26-10-2016 13:34

Odp: Komunikat''kierownica zablokowana powtórz''
 
Mam ten sam problem tylko w S-maxie. Komunikat pojawia się co jakiś czas. Nie mogę za dojść czy ma to związek z czymś konkretnym (mam tu na myśli słabe podładowanie akumulatora przez jazdę wyłącznie miejską). Najgorzej, że ten komunikat wyświetla się na conversie jeszcze jakiś dłuższy czas po zamknięciu auta. Także mi też nie udało się znaleźć przyczyny, może ktoś coś....?

maxmax21 26-10-2016 14:19

Odp: Komunikat''kierownica zablokowana powtórz''
 
Napisz proszę, przy jakich okolicznościach znika twój komunikat? Zawsze wiąże się to z podładowaniem aku?

kirhoff 26-10-2016 14:59

Odp: Komunikat''kierownica zablokowana powtórz''
 
Cytat:

Napisał simon188 (Post 2681946)
Mam ten sam problem tylko w S-maxie. Komunikat pojawia się co jakiś czas. Nie mogę za dojść czy ma to związek z czymś konkretnym (mam tu na myśli słabe podładowanie akumulatora przez jazdę wyłącznie miejską). Najgorzej, że ten komunikat wyświetla się na conversie jeszcze jakiś dłuższy czas po zamknięciu auta. Także mi też nie udało się znaleźć przyczyny, może ktoś coś....?

A ten twój aku to ile ma lat ?
Dobrze by było podjechać do kogoś kto ma tester do akumulatorów.

maxmax21 26-10-2016 17:19

Odp: Komunikat''kierownica zablokowana powtórz''
 
Sprawa zaczyna się wyjaśniać. Problemowa jak mi się wydaje jest elektryczna blokada kierownicy wychodzi na to, że się zacina i nie zawsze zablokuje lub potem odblokuje kierownicę (chodzi o ten taki dźwięk wszzzzut przy wsiadaniu do auta :) ). Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ? Jakieś porady jak sobie z nim poradzić ?

tedi_k 26-10-2016 20:57

Odp: Komunikat''kierownica zablokowana powtórz''
 
Cytat:

Napisał maxmax21 (Post 2682058)
... Jakieś porady jak sobie z nim poradzić ?

Zdaje się nawet w instrukcji obsługi jest to opisane...:roll:
Aby elektryczna blokada została "zwolniona" i można było uruchomić silnik niezbędne jest "oprężenie" koła kierowniczego. Wystarczy poruszyć kierownicą, aby siła nacisku nie blokowała zapadki blokady elektrycznej.
Tytułowy komunikat zachęca do właśnie takiego działania.

simon188 27-10-2016 07:57

Odp: Komunikat''kierownica zablokowana powtórz''
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2682249)
Zdaje się nawet w instrukcji obsługi jest to opisane...:roll:
Aby elektryczna blokada została "zwolniona" i można było uruchomić silnik niezbędne jest "oprężenie" koła kierowniczego. Wystarczy poruszyć kierownicą, aby siła nacisku nie blokowała zapadki blokady elektrycznej.
Tytułowy komunikat zachęca do właśnie takiego działania.

Pytanie, co w przypadku gdy komunikat ten pojawia się i nie znika po zamknięciu samochodu czyli teoretycznie po załączeniu blokady? Nie mile widziane jest wtedy aby się blokada zwalniała.

maxmax21 27-10-2016 08:53

Odp: Komunikat''kierownica zablokowana powtórz''
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2682249)
Zdaje się nawet w instrukcji obsługi jest to opisane...:roll:
Aby elektryczna blokada została "zwolniona" i można było uruchomić silnik niezbędne jest "oprężenie" koła kierowniczego. Wystarczy poruszyć kierownicą, aby siła nacisku nie blokowała zapadki blokady elektrycznej.
Tytułowy komunikat zachęca do właśnie takiego działania.

Próbowane i w ten sposób, wygląda na to, że zapadka się zacina. Czy to spotykane? Wymiana tego modułu pomoże?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.