Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Nie grzeje przednia szyba (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=215931)

lukasz.gorski06 03-12-2014 18:51

Nie grzeje przednia szyba
 
witam wszystkich,
pojawiły się mroźne dni a z nimi problem z którym się nie mogę uporać.
nie grzeje przednia szyba w moim c maxie.
zostały sprawdzone bezpieczniki i są ok, po włączeniu włacznik świeci i niby pokazuje , że grzeje niestety z marnym skutkiem.
dodam ze szyba jest nie oryginalna ale grzana bo są na niej spiralki.
czy ktoś miał jakieś problemy bądź może coś doradzić? :)

tedi_k 03-12-2014 19:03

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Do sprawdzenia:
- przekaźnik grzania szyby w skrzynce bezpieczników w komorze silnika
- podłączenia elektryczne szyby po obu stronach na podszybiu
- podłączenie szyby do masy za lampką oświetleniową na podsufitce nad głową kierowcy.

lukasz.gorski06 03-12-2014 19:04

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
bardzo dziękuję :)

klodis 04-12-2014 09:30

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Witam,
Łukasz, piszesz, "że grzeje niestety z marnym skutkiem", może w nie oryginalnej szybie są takie słabe grzałki. i nie mają takiej mocy jak oryginał.

czesiek_22 04-12-2014 09:43

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Albo źle podłączona jak zakładali, nie ma co gdybać tylko sprawdzić te punkty dodane przez kolegę tedi_k

jacekmb1 05-12-2014 10:57

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Witam ja mam taki sam problem że szyba przednia mi nie grzeje posprawdzałem bezpieczniki przekazniki,tą mase i jest ok szybe mam oryginalną ,sprawdziłem nawet na paskach które dochodzą do szyby i prąd normalnie mi dochodzi teraz myślę że może na tych paskach pod szybą przejścia nie ma, jeszcze mam do was pytanie czy ta szyba przednia tak reaguje jak tylna,chodzi mi o to czy tak samo ma z niej schodzić.

p4tryq 06-12-2014 10:47

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Kolego mam grzaną szybę w swoim Mondeo mk3. Wczoraj po włączeniu podgrzewania, odczekałem około minuty i cały szron zszedł po użyciu wycieraczek (szyba nie była bardzo zmrożona ale trzeba by było skrobnąć przed jazdą). A jeśli chodzi o to czy reaguje identycznie, to na tylnej przeważnie wokół spiralek odpuszcza najpierw i później z czasem dalej. Na przedniej takiego efektu nie ma bo spiralki są gęściej upakowane. W mondeo widać to fajnie po włączeniu bo dolne narożniki nie są wypełnione spiralkami i nie odmarzają ;) Dodam, że szybę miałem wymienianą na oryginał od Forda. Z tego co słyszałem w szybach od Nord-Glass bardzo szybko siada podgrzewanie.

jacekmb1 06-12-2014 11:43

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Tak wczoraj w pracy rozmawiałem z kolegą ma galaxy i też dobrą chwilę musi odczekać tak więc chyba mi grzeje tylko wolniej niż tylnia.

slyboots 07-12-2014 11:59

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Podpowiem od siebie.

Przed wczoraj miałem całą przednią szybę pokrytą warstwą lodu - gołoledz

Po załączeniu grzania przedniej szyby odczekałem tak 3-4minuty po czym następuje bardzo fajny efekt nagle lód zamienia sie w płyn, właśnie to nie jest tak jak z tylną szybą tylko nic się nie dzieje a nagle szyba w pare sekund jest odmrożona po tych 3 - 4 minutach oczywiście.

Faktem jest że jak ktoś korzysta z podgrzewania szyby pierwszy raz może odnieść wrażenie że ona nie działa.

jacekmb1 07-12-2014 17:45

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Tak masz rację trzeba po prostu dłużej odczekać i działa dzięki za podpowiedz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.