Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Pasek klinowy 1.9 TDI - jak naciągnąć ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=18841)

mario1982 29-11-2006 11:12

Pasek klinowy 1.9 TDI - jak naciągnąć ?
 
Witam,mam problem w moim Galaxy zaczął piszczeć pasek klinowy wielorwkowy.Widać że ewidentnie jest luźny, ale nie mam pojęcia jak go naciągnąc, może ktoś wie gdzie jest napinacz w galaxy 1.9 TDI. Znalazlem na forum opis wymiany paska ale w silnikach benzynowych, a tam pasek jest całkiem inaczej ułożony. Bardzo proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuje.

marwyk 29-11-2006 13:47

napinacz
 
Wymiane zacząłbym od paska bo to koszt ok. 50zł a napinacz to już droższa sprawa sama rolka ok.70zł + cały tan mechanizm co na zdjeciu ok.150zł

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mario1982 29-11-2006 14:07

Wielkie dzieki za pomoc, jeszcze mam tylko jedno pytanie, u mnie jest tam sruba imbusowa,którą jak sie domyslam nalezy odkrecic, a pozniej naciagnać pasek i ja zakrecic?Jeśli sie mysle to prosze o wyprowadzenie mnie z błędu.Ale jeszcze raz wielki dzieki za pomoc.

marwyk 29-11-2006 14:12

nie naciąga sie paska!!!
Do tego słuzy własnie napinacz na spreżynie.
Pasek zakłada sie na rolki i na rolke napinacza przedciwdziałąjac spreżynie

mario1982 29-11-2006 14:19

Czyli u mnie pewnie napinacz padł bo mam luźny pasek i piszczy.Orientuje się ktoś może jaki jest koszt takiego napinacza?

marwyk 29-11-2006 16:37

powyżej Ci dałem linki z cenami, oraz podałem ceny z hurtowni w opisie.

Ale nie jest powiedziane że padł napinacz. Pasek sie mógł rozciągnąć, dlatego doradzam na jpierw zminieć pasek, jak to nie pomoże to później napinacz. Pasek kosztuje ok. 50zł a kompletny napinacz z rolką ok.200zł

aszymszym 30-11-2006 04:32

A ja sobie z ty poradziłem inaczej.chociaż napinacz jest ok, ale ze względu na to, że to kółko napinacza tak brzydko terkotało na wolnych obrotach. Między kólko a podporę silnika zamontowałem taki stały napinacz. Zrobiłem go z płaskownika, z jednej strony otwór o śr. 8 mm. do zamomtowania przy kółku . Na drugim końcu mojego napinacza wyciąłem kątówka widełki do regulacji naciągu paska i całość podpiąłem pod śrubę mocującą podporę do silnika - na klucz 16. Super sprawa. Polecam

marwyk 30-11-2006 06:32

możesz zrobić zdjecia Twojego podwójnego napinacza?

Zastaniawiam sie tylko czy taki napinacz nie niszczy ułożyskowania wszystkich kół pasowych?
Wtedy taka oszczędność 200zł może sie skonczyć poważnymi wydatkami.

aszymszym 30-11-2006 15:09

W Volvo miałem podobny, fabryczny ,tyle że regulacja naciągu paska była zrobiona z wykorzystaniem śruby. Co do foto, to zrobię jutro i zapodam na forum

mario1982 30-11-2006 21:11

Dzieki za pomoc, dzisiaj kupilem nowy napinacz (koszt 130 zl) i juz wymienilem nie jest to zbyt skomplikowana operacja.Jeszcze raz dzieki za pomoc i pozdro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.