Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Uszkodzone ogrzewanie przedniej szyby (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=215841)

HAWK77 02-12-2014 08:40

Uszkodzone ogrzewanie przedniej szyby
 
Witam
Tak jak napisałem w temacie pierwsze przymrozki i mozna było sprawdzic działanie podgrzewanej szyby , poczytałem na forum i wszystkie problemy dotycza tego ze nie grzeje albo lewa albo prawa strona albo wcale nie grzeje szyba a u mnie grzeje tylko góra szyby na całej długosci na zamrożonej szybie bylo widac dokładnie ze nagrzewa sie tylko 2-3 cm od góry reszta szyby pozostała zamarznieta dodam ze szyba nie jest pęknieta nigdzie sprawdzone dokładnie czy moze to byc wina jak w wielu przypadkach urwanej tasmy czy tez cos innego z góry dzieki za podpowiedzi

Mieto-68 02-12-2014 08:52

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
 
Zdejmij plastikowe podszybie (najpierw zdemontuj wycieraczki szyby) i dobrze wyczyść styki taśmy z kablami - Powodem takiego stanu rzeczy jest za mała "przepustowość" prądu. Jak poprawisz styki będzie OK. Drugi koniec taśmy znajduję się pod zestawem oświetlenia wnętrza pojazdu (nad lusterkiem wstecznym) - to miejsce też trzeba sprawdzić - czy jest właściwie przykręcone do masy.

wrzoch 09-12-2014 20:22

Odp: Uszkodzone ogrzewanie przedniej szyby
 
To o czym mówisz jest teoretycznie niemożliwe.

Zasilanie szyby idzie z podszybia (dwie sekcje). Masa jest na górze, wpięta w okolicy lampki oświetlenia kabiny. Nie ma takiej opcji, żeby cokolwiek grzało, jeśli prąd nie przepłynie przez całą szybę (lub chociaż przez jedną połówkę).

Możliwe jest, że tylko jedna strona grzeje i dość popularne, ale żeby tylko pasek na górze grzał - wielce nieprawdopodobne.

mch12 09-12-2014 21:16

Odp: Uszkodzone ogrzewanie przedniej szyby
 
kiedyś w moim starym escorcie grzała mi sie przednia szyba tylko po bokach tak po 40 cm środek był zamarznięty, mech mówił że to raczej niemożliwe - bo jak - a jednak tak było, ogólnie wymieniłem szybę z AC bo miałem wykupioną tę opcję - wiec nie dociekałem dlaczego tak było.

wrzoch 09-12-2014 23:57

Odp: Uszkodzone ogrzewanie przedniej szyby
 
Oprócz tego, że są dwie sekcje każda z nich składa się z kilkudziesięciu drucików, które jednak idą z góry na dół albo z dołu do góry jak kto woli.

O ile drucik pojedynczy może się spalić (powszechne w szybach NordGlass) to jak się spali, to już nie grzeje na całej długości.

NIE MA takiej opcji, aby grzał fragment pojedyńczego drucika oporowego, a to musiałoby się stać, do tego masowo, aby wystąpił efekt, o którym kolega wspomina.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.