Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Nierówna praca silnika na biegu ja³owym - rozwi±zanie!!! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177047)

mixann 02-03-2013 13:07

Nierówna praca silnika na biegu ja³owym - rozwi±zanie!!!
 
Witam. W przeci±gu 3 miesiêcy odrobinê pogrzeba³em w swoim aucie, bo i termin wymiany paska rozrz±du (210 tys) i wymiana ko³a dwumasowego wraz z dociskiem i wysprzêglikiem i wymiana poduszki ¶rodkowej pod silnikiem. Ko³o dmumasowe co¶ tam zaczyna³o chrobotaæ a wysprzêglik hydrauliczny ju¿ chodzi³ na sucho - jedyne tarcza sprzêg³owa jak nowa :) - ca³y zestaw oryginalny FOMOCO robiony przez Sachs zosta³ wymieniony na identyczny.

Po wszystkim autko bardzo ³adnie chodzi³o i g³adko na obrotach ale dalej niepokoi³o mnie delikatne telepanie silnikiem na wolnych obrotach. Wcze¶niej my¶la³em ¿e to wina ko³a dwumasowego ale skoro wymieni³em wszystko to co¶ nie tak. No i doczyta³em w kilku miejscach ¿e wymiana softu na najnowszy z 2007 przed liftem uwalnia silnik z dwóch dolegliwo¶ci - po pierwsze koryguje dawki paliwa przy niskich obrotach tak aby mo¿na by³o swobodnie ruszyæ nawet bez gazu co nie zawsze udawa³o siê wcze¶niej a po drugie wyd³u¿yli czas odciêcia paliwa przy gaszeniu silnika przez co d³u¿ej ciut ale ³agodniej siê gasi i nie ma takiego telepniêcia.

Po wgraniu aktualizacji softu (120 z³ ASO) silniczek chodzi g³adziutko i cichutko :) ku mojej rado¶ci

Zalecam wszystkim którzy maj± auta z lat 2004-2007 aby wgraæ najnowszy soft do PCM - ró¿nica jest zauwa¿alna a i autko ¿wawsze na ka¿dych obrotach - warto :)

Homie 02-03-2013 14:53

Odp: Nierówna praca silnika na biegu ja³owym - rozwi±zanie!!!
 
Witam, a powiedz dok³adnie co z tym telepaniem silnika? Obroty ci skacz±, nierówno chodzi? I czy zaraz po odpaleniu czy za ka¿dym razem na biegu ja³owym nawet po wcze¶niejszym przejechaniu jakiego¶ odcinka? proszê odp. bo mam osobi¶cie problem z nierówn± prac± silnika zaraz po odpaleniu, mêczy mnie to ju¿ d³u¿szy czas, pyta³em tu na forum ale nikt nie zna³ jednoznaczniej odpowiedzi. ¦wiece mia³em wymieniane. Pozdrawiam. Mam silnik 1.6 tdci 90km 2006 r.

mixann 02-03-2013 15:18

Odp: Nierówna praca silnika na biegu ja³owym - rozwi±zanie!!!
 
efekt by³ taki ¿e jak na postoju np dodawa³em gazu na np 1500-2000 i odpuszcza³em to obroty ³adnie schodzi³y do 850 obr/min i by³o ok tak przez parê sekund tylko a tak po 15-20 sek. w pracy czuæ by³o wyra¼nie jak spada równo¶æ tych obrotów i zaczyna³o telepaæ ca³ym autem. Wyczyta³em ¿e w³a¶nie m.in. efekt nierównej pracy silnika na biegu ja³owym ta poprawka softu rozwi±zuje. Wszystkie inne mo¿liwe przyczyny wyeliminowane. Ani ko³o dwumasowe, ani poduszki silnika ani lanie wtrysków nie by³o tego powodem. Nie by³o to uci±¿liwe ale bardziej wkurzaj±ce na d³u¿sz± metê jak siê sta³o w korku np 1-2 min to ju¿ telepa³o solidnie. Nierówna praca by³a najbardziej widoczna na ciep³ym silniku. Na zimnym jak dawki by³y wiêksze chodzi³ tez równo. Sprawdzi³em programem PcmScan ¿e ogólnie konsumpcja paliwa na wolnych obrotach spad³a.

Homie 02-03-2013 16:14

Odp: Nierówna praca silnika na biegu ja³owym - rozwi±zanie!!!
 
To raczej mojej foczce dolega co innego. Bo mi nie telepie na ciep³ym podczas postoju. U mnie objaw wystêpuje zaraz po odpaleniu na zimnym silniku. Wiec chyba chyba sobie podaruje z tym softem :) a szkoda, bo ju¿ mi nadzieje zrobi³e¶ ;)

mixann 02-03-2013 16:24

Odp: Nierówna praca silnika na biegu ja³owym - rozwi±zanie!!!
 
zrób test przelewowy wtryskiwaczy - u mnie wysz³o 10ml na 1 min na ka¿dym wtrysku a norma jest 30-40ml na 3 min i sprawd¼ poduszkê tê ma³± pod silnikiem na ¶rodku

ferolo22 02-03-2013 17:26

Odp: Nierówna praca silnika na biegu ja³owym - rozwi±zanie!!!
 
Kolego a zapytam siê cie ciebie posiadasz w tej swojej foce jeszcze dpfa ?
Chodzi mi o to czy wgranie nowego softu z aso nie pierniczy przeróbki wyciêcia dpfa?
Je¶li nie to sam bym sobie co¶ takiego zapoda³

mixann 02-03-2013 17:28

Odp: Nierówna praca silnika na biegu ja³owym - rozwi±zanie!!!
 
ja oryginalnie nie mia³em DPF'a :) ale jak podpen± Ciê pod IDS'a to Ci mechanik powie czy jest nowsza wersja softu bo jak widzê masz z 2007 roku i mo¿liwe ¿e ju¿ zrobili Ci aktualizacjê

ferolo22 02-03-2013 17:37

Odp: Nierówna praca silnika na biegu ja³owym - rozwi±zanie!!!
 
Szczê¶ciarz jeste¶, ¿e nie mia³e¶ tego ustrojstwa u mnie z tego co pokazuje elm wychodzi ¿e mam oprogramowanie z 2006 r. wiêc nie najnowsze a samochód faktycznie 2007

£ukasz 2107 07-06-2021 06:23

Odp: Nierówna praca silnika na biegu ja³owym - rozwi±zanie!!!
 
To trzeba dzwoniæ do serwisu forda i pytaæ o ta aktualizacje?mam c maxa z 2006r tdci


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.