Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Ford Mondeo MK5- 2016-201 pomożecie ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=314709)

LukaszMikM 13-11-2020 00:48

Ford Mondeo MK5- 2016-201 pomożecie ?
 
Hej g:D

zastanawiam się nad zakupem Forda Mondeo MK5 - celowałem w rocznik 2016-2017 w związku z ograniczonym budżetem, zależało mi na małym przebiegu , podgrzewanych fotelach oraz wersji Titanium lub ST Line. No i możliwie najtaniej. Podpowiecie na co zwrócić uwagę ? co sprawdzić przy oględzinach ? a może już wiecie już o tych autach:)

Znalazłem kilka interesujących mnie samochodów, głownie interesują mnie te dwa:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czy może jednak warto dołożyć ?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



Dziękuję za pomoc :)

piotrek305 13-11-2020 09:24

Odp: Ford Mondeo MK5- 2016-201 pomożecie ?
 
tylko dwa linki działają.. pierwszy i ostatni..
Pierwszy kolor typowo flotowy, słabo wygląda..
a kolejny sprzedaje CitiRent czyli wypożyczalnia.. chcesz auto po wypożyczalni ?

i nie upieraj się przy niskim przebiegu.. mondeo z tych roczników średnio mają 140-200kkm.
Prawie zawsze większy przebieg w trasie jest lepszy niż o połowe mniejszy zrobiony po mieście gdzie ciągle się hamuje, zmienia biegi, silnik niedogrzany itp.

kopson 13-11-2020 09:39

Odp: Ford Mondeo MK5- 2016-201 pomożecie ?
 
Cytat:

Napisał LukaszMikM (Post 3295699)
zastanawiam się nad zakupem Forda Mondeo MK5 - celowałem w rocznik 2016-2017 możliwie najtaniej...

Najtańsze samochody z danego rocznika zazwyczaj są po "przejściach" lub mają duży przebieg. Niestety, nie ma tak, że ktoś sprzedaje młody i dobrze wyposazony samochód z niewielkim nalotem w atrakcyjnej cenie. A jeśli tak jest, to śmierdzi przekrętem.

Jako nowy użytkownik forum być może nie wiesz, że niektórzy koledzy jak @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] lub @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pomagają w znalezieniu i kupnie dobrego egzemplarza, bo się tym zajmują i na tym znają. Może warto ich zapytać.

LukaszMikM 13-11-2020 11:44

Odp: Ford Mondeo MK5- 2016-201 pomożecie ?
 
Widzę właśnie wyłączyli 2 ogłoszenia wczoraj jeszcze o 2 w nocy działały. Faktycznie może nie warto brać auta po wypożyczalni - nie zwróciłem na to uwagi.
Wstępnie sprawdziłem samochód gdyby ktoś się również zastanawiał:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

- miał dwie naprawy ; pierwsza drobna szkoda - lampa , druga szkoda na 50 tys.
- samochód serwisowany zewnętrznie - chyba 2 wpisy w ASO
Więc raczej mało ciekawa oferta. Sprawdzają się tu słowa kolegi powyżej.

Cytat:

Napisał kopson (Post 3295739)
Jako nowy użytkownik forum być może nie wiesz, że niektórzy koledzy jak @czeslaw555 lub @slawek-kali pomagają w znalezieniu i kupnie dobrego egzemplarza, bo się tym zajmują i na tym znają. Może warto ich zapytać.

Dziękuję za podpowiedzi

kopson 13-11-2020 13:05

Odp: Ford Mondeo MK5- 2016-201 pomożecie ?
 
a tak w ogóle, to szukasz benzyny, diesla, skrzyni ręcznej, automatycznej? (właściwe zaznaczyć ;) )

LukaszMikM 13-11-2020 21:57

Odp: Ford Mondeo MK5- 2016-201 pomożecie ?
 
Szczerze nie ma znaczenia czy to będzie skrzynia automatyczna czy manualna( słyszałem że przy większych przebiegach powershift idzie do wymiany więc trochę się obawiam) , raczej myślałem o dieslu na początku 180KM ale w międzyczasie stwierdziłem że może być 150 i zawsze można przerobić na 180 .
Nie jeździłem benzyną i nie wiem czy ten silnik wystarczy przy tej wadze samochodu , jednak słyszałem od mechanika że jeżeli masz kupić po przedstawicielu handlowym benzynę to zaraz trzeba będzie robić.

Michal_86 17-11-2020 00:00

Odp: Ford Mondeo MK5- 2016-201 pomożecie ?
 
Cytat:

Napisał LukaszMikM (Post 3295772)
Widzę właśnie wyłączyli 2 ogłoszenia wczoraj jeszcze o 2 w nocy działały. Faktycznie może nie warto brać auta po wypożyczalni - nie zwróciłem na to uwagi.
Wstępnie sprawdziłem samochód gdyby ktoś się również zastanawiał:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

- miał dwie naprawy ; pierwsza drobna szkoda - lampa , druga szkoda na 50 tys.
- samochód serwisowany zewnętrznie - chyba 2 wpisy w ASO
Więc raczej mało ciekawa oferta. Sprawdzają się tu słowa kolegi powyżej.



Dziękuję za podpowiedzi

Cześć, w jaki sposób sprawdziłeś te szkody? Sam jestem na kupnie MK5.

Usefull 22-11-2020 17:55

Odp: Ford Mondeo MK5- 2016-201 pomożecie ?
 
Cytat:

Napisał LukaszMikM (Post 3295699)
zależało mi na małym przebiegu , podgrzewanych fotelach oraz wersji Titanium lub ST Line.

szukaj głownie wyposażenie w postaci lamp FDL :D , grzane tyłki - to sobie matę kupisz lub dołożysz - a lampy robia robotę :D

wersja ST ma chyba seryjnie - Titanium w opcji

LukaszMikM 29-11-2020 12:30

Odp: Ford Mondeo MK5- 2016-201 pomożecie ?
 
Cytat:

Napisał Michal_86 (Post 3296635)
Cześć, w jaki sposób sprawdziłeś te szkody? Sam jestem na kupnie MK5.

Znajomy z Forda sprawdził :)

LukaszMikM 29-11-2020 19:33

Odp: Ford Mondeo MK5- 2016-201 pomożecie ?
 
Hejka,

dalej szukam MK5 znalazłem kilka ciekawych ofert , co o nich sądzicie ?

1: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

2: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

3: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

4: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

5: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.