Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Reklamacja tylnej piasty SKF (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=202389)

Biperek 03-04-2014 15:20

Reklamacja tylnej piasty SKF
 
Dzisiaj zorientowałem się, że hałasuje mi tylne łożysko, które miałem wymieniane w listopadzie 2012 r. Przelatałem od tamtego czasu około 15-20 tys. km. Warsztat, który wymieniał piastę potwierdził moje podejrzenia, ale chce żebym mu zapłacił za piastę. Oni zwrócą mi kasę jak SKF uzna reklamację, a jeśli producent nie uzna reklamacji to koszt zakupu piasty ponoszę ja. Oni nie wezmą ode mnie za robociznę.
Co wy na to? Co na ten temat mówią przepisy i jakie są wasze doświadczenia z tego typu reklamacjami?

Aaronik25 03-04-2014 15:30

Odp: Reklamacja tylnej piasty SKF
 
Jeśli płaciłeś za usługę wymiany i samo łożysko serwisowi, to do serwisu zgłaszasz niezgodność towaru z umową.
To oni mają sprawę załatwić zgodnie z polskim prawem. Zatem powinni dać Ci nową piastę i sami dochodzić roszczeń w SKF. Nie mają prawa przenosić na Ciebie ryzyka.
Oczywiście w przyszłości jeśli SKF odrzuci reklamację, mają prawo Cię wg mnie obciążyć.

Biperek 03-04-2014 16:50

Odp: Reklamacja tylnej piasty SKF
 
Czyli rozumiem, że wszystko jest jak być powinno, tyle że odwrócona jest sekwencja ewentualnych rozliczeń. Firma po prostu próbuje się zabezpieczyć przed ewentualnym moim uchylaniem się przed ich słusznymi roszczeniami.

c-matix 03-04-2014 17:32

Odp: Reklamacja tylnej piasty SKF
 
Biperek - j a mam pytanie jakie były objawy tej huczącej piasty. Bo ja mam od 2 miesięcy problem że powyżej 60km/h zaczyna mi strasznie tył huczeć. Myślałem że to zimówki się wy ząbkowały,ale zmieniłem na letni e i dalej to samo...

Biperek 03-04-2014 17:47

Odp: Reklamacja tylnej piasty SKF
 
Jest dokładnie tak jak piszesz. Po prostu jest hałas, u mnie to było wręcz delikatne terkotanie tak jakby opon. Tam gdzie ja to robiłem podnoszą lekko auto, rozpędzają koło silnikiem elektrycznym i słychać pięknie jak się kręci.
Dodatkowo możesz sobie sprawdzić, która strona hałasuje skręcając kierownicę w czasie jazdy. Jak cichnie przy skręcie w prawo to masz walniętą prawą stronę i analogicznie przeciwna strona.

Greg-c-max 03-04-2014 23:05

Re: Odp: Reklamacja tylnej piasty SKF
 
Cytat:

Napisał Aaronik25 (Post 2188368)
Jeśli płaciłeś za usługę wymiany i samo łożysko serwisowi, to do serwisu zgłaszasz niezgodność towaru z umową.
To oni mają sprawę załatwić zgodnie z polskim prawem. Zatem powinni dać Ci nową piastę i sami dochodzić roszczeń w SKF. Nie mają prawa przenosić na Ciebie ryzyka.
Oczywiście w przyszłości jeśli SKF odrzuci reklamację, mają prawo Cię wg mnie obciążyć.

To nie jest takie oczywiste. Zależy to między innymi od tego jakie warunki gwarancji daje producent.
Taka procedura jak napisał autor wątku jest powszechnie praktykowana, dobrze świadczy o serwisie fakt, że chcą wymienić część za darmo. Nie muszą. Ale o koszt wymiany można się upomnieć u gwaranta części, oczywiście trzeba spełnić odpowiednie warunki ( np. przedstawić faktury za montaż).
W praktyce sporo zależy od wielkości warsztatu i jak duże zakupy robi w danej hurtowni. Trzeba też pamiętać, że gwarant na rozpatrzenie reklamacji i powiadomienie o tym jaką decyzję podjęto ma 14 dni. Natomiast jest luka i nie ma określonego czasu na jej realizację. Gwarant może np. w ciągu 14 dni dać odpowiedź, że uznał reklamację i klient otrzyma nową piastę jak tylko ją wyprodukują i dostarczą małe rączki. np. za rok.
To jest oczywiście ekstremalny przypadek, ale niestety zgodny z prawem.
Na korzyść zakładającego wątek świadczy fakt, że firma SKF raczej stara się dbać swój wizerunek, szczególnie teraz jak wprowadzają tak dużo nowych produktów na rynek.

Biperek 04-04-2014 08:52

Odp: Reklamacja tylnej piasty SKF
 
Dzięki koledzy za odpowiedzi. Przystanę chyba na warunki warsztatu. Jestem stałym klientem i z dotychczasowej współpracy jestem zadowolony, więc nie warto kruszyć kopii. Zawsze szli mi na rękę, więc nie warto w tej konkretnej sytuacji psuć dobrej relacji.

Peet_peet 16-04-2014 07:50

Troszkę odkopię. Mam problem z hałasem z tylnej osi. Ponad 60 km/h zaczyns buczeć, przy 120 km/h osiąga max. a potem lekko przycicha ale dalej jest głośno. Opony mam stare i już na ostatnim mm, więc może to być przyczyna, ale biorę pod uwagę także łożyska. Za kilka dni wymieniam opony na nowe więc się okaże... Co do piast tylnych mam natomiast dwa pytania:
1. Na aukcjach podawane są piasty, które pasują do Forda i Volvo, producenci zaś podają różne numery dla tych marek. To jak w końcu to jest?
2. Czy ktoś miał doświadczenia z tańszymi zamiennikami ? (tylko proszę bez odpowiedzi nie mających pokrycia w doświadczeniach w stylu "jak tanie to musi byc g...."

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

wrzoch 17-04-2014 21:19

Odp: Reklamacja tylnej piasty SKF
 
Markowe bez czujnika ABS nie są takie drogie - około 350PLN (czujnik można przełożyć ze starej). W C-Maxie nie miałem styczności z tanimi zamiennikami - założyłem SKFa 4 lata i jakieś 100kkm temu i nadal działa, ale w Polo poprzednim mi włożyli jakąś taniochę i ... pół roku później wkładali następną, tym razem markową.

Peet_peet 25-04-2014 06:02

Opony wymienione...efektu brak...czyli łożyska do wymiany :( jak długo można jeździć z takimi głośnymi łożyskami zanim nie odpadną koła ;) ?

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.