Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wymiana głośników (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251260)

pablo032 26-09-2016 18:59

Wymiana głośników
 
Witam posiadam s-maxa 2011r z oryginalną nawigacją i od jakiegoś czasu zaczęły mi przeszkadzać buczące pierdzące papierowe głośniki jakie były w drzwiach , więc postanowiłem je wymienić na razie z przodu na woofery firmy Pioneer model TS-G173 link do aukcji [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Przechodząc do sedna gra to okropnie poniżej oczekiwań pytanie co byście polecili chodzi o głośniki dobre nie za drogie i pod samom nawigację bez wzmacniacza . Zastanawiałem się nad Hertz, helix lub gms 960 pro. Prosił bym o radę.Zastanawiałem sie również nad głośnikami od systemu premium podobno jest poprawa duża.

maciek20038 27-09-2016 13:53

Odp: Wymiana głośmików
 
Ja założyłem helixy , oczywiście potrzebne ci będą dystanse.
W stosunku do tych papierowych z Fomoco różnica kolosalna. Aczkolwiek niestety za słabe radio (SONY 6CD) do tych głosników. Czy to hertze czy helixy potrzebują dużo wiecęj mocy aby poprawnie zagrały. Nie którzy chwalą sobie te głośniki z Premium Sound. Ale mnie osobiście nikt nie przekona do marki Sony w car audio.
Niestety Radio ich zostawiłem aby mieć pełny BT itp. W weekend robie instalację pod kolektor i wzmacniacz wtedy mam nadzieje ruszyć te głosniki i suba

greegi 27-09-2016 22:33

Odp: Wymiana głośmików
 
Ja założyłem Hertz DSK. Moje radio do Navi NX SD
Na razie tylko do tylnych drzwi, bo tam jest łatwy dostęp zarówno do woofera jak i tweetera.
Różnica jest zauważalna. Przy muzyce z mocniejszym basem wszystko gra o wiele lepiej. Oryginalne papierzaki słychać jak przez dyktę.

Nie wiem tylko jak dobrać się do przednich drzwi. Woofer jeszcze ok, ale jak wyjąć tweeter z deski rozdzielczej no i jak tam przeciągnać kable to nie mam pojęcia.

Ktoś ma jakieś doświadczenia co do przodu?

maciek20038 28-09-2016 06:51

Odp: Wymiana głośmików
 
Greegi masz w fotorelacji z napraw . Tam jest podmiana tweeterów na inne.

krzyspvfr 28-09-2016 16:15

Odp: Wymiana głośmików
 
Pytanie do kolegów co wymieniali woofery na nieoryginalne: jak podłączaliście kable do głośników? Przejściówkę z oryginalnej wtyczki fordowskiej sobie zmontuję, ale zastanawiam się jak poprawnie podłączyć bieguny żeby faza się zgadzała.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

maciek20038 29-09-2016 07:33

Odp: Wymiana głośmików
 
Dziwne pytanie Plus z plusem minus z minusem. Jak bedziesz miał przejsciowke to inaczej nie podłaczysz

greegi 29-09-2016 19:11

Odp: Wymiana głośmików
 
No niestety. Temat ciekawy, ale dotyczy wymiany głośników przednich w Mondeo.
O przedzie w S-maxie nie ma ani zdania

Cytat:

Napisał maciek20038 (Post 2666219)
Greegi masz w fotorelacji z napraw . Tam jest podmiana tweeterów na inne.


wilczak 30-09-2016 08:00

Odp: Wymiana głośników
 
ja podważałem i wyskakiwały, spróbuj z przodu albo z tyłu, i nie bój się bo nie wyjmiesz

Cytat:

Napisał maciek20038 (Post 2665849)
W weekend robie instalację pod kolektor i wzmacniacz wtedy mam nadzieje ruszyć te głosniki i suba

Skąd planujesz wziąć sygnał?? Mam sony 6cd mp3 i kilka gratów leżących na półce z poprzedniego auta, chętnie to bym włożył ale jeszcze nie sprawdzałem czy to sony ma wyjście na wzmak

pablo032 30-09-2016 20:06

Odp: Wymiana głośników
 
Rozwiązałem problem nagłośnienia mianowicie kosztem 149zł za pomocą oryginalnych głośników tyle że od sytemu premium różnica zauważalna w porównaniu do papierowych które były w drzwiach. Teraz pytanie następne kusi mnie głośnik centralny w desce aktualnie mam schowek w tym miejscu przechodząc do sedna czy po wyjęciu schowka jest tam kabel by podłączyć centralny głośnik . Co do rozbierania i wymiany głośników to jest to chyba najmniej skomplikowane autko jakie rozbierałem bez zbędnych łamiących się spinek wystarcza torx cienki śrubokręcik i krzyżak plus nasadka jak zmieniamy dystanse czas zdjęcia tapicerki 8 minut wymiana głośników w 4 drzwiach to 1h z przerwami na dymka :)

maciek20038 01-10-2016 11:05

Odp: Wymiana głośników
 
Skąd planujesz wziąć sygnał?? Mam sony 6cd mp3 i kilka gratów leżących na półce z poprzedniego auta, chętnie to bym włożył ale jeszcze nie sprawdzałem czy to sony ma wyjście na wzmak[/QUOTE]

Wyjsc w radiu nie ma zakupiłem kolektor dzwieku Alpine PXE H650.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.