Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana amortyzatorów- proszę o wskazówki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=144229)

kaszpiroski 12-03-2009 19:44

Amortyzatory tył kombi - wymiana
 
Witam.
Szukałem, czytałem i już się pogubiłem. Mam do wymiany amortyzator z tyłu (wiem wymieniamy oba) i chciałbym zrobic to sam. Gdzieś przeczytałem, że trzeba miec sciagacz do spreżyn bo inaczej strzeli. Ale jak przegladałem książkę "Sam naprawiam" to tam nic nie było o spreżynach. Jeśli ktoś wymieniał sam to proszę o jakieś wskazówki.

Klimek 12-03-2009 20:02

Odp: Amortyzatory tył kombi - wymiana
 
mkIII kombi wystarczy podniesc samochod i podeprzec od spodu kolo. Odkrecasz stary amor (sruba 1 na gorze i 1 na dole) i wkrecasz nowy.

Sprezyny sa obok i nie maja nic do rzeczy.

wicia.w 12-03-2009 20:11

Odp: Amortyzatory tył kombi - wymiana
 
2 załącznik(i)
WSKAZÓWKA: Końcowe dokręcanie amortyzatora należy przeprowadzić, kiedy pojazd stoi na kołach jezdnych.

motorek26 12-03-2009 20:46

Odp: Amortyzatory tył kombi - wymiana
 
Cytat:

Napisał Klimek (Post 1111433)
mkIII kombi wystarczy podniesc samochod i podeprzec od spodu kolo

nic nie trzeba podnosić amotryzator w kombi wymienia sie bez podnoszenia auta auto stoi na kołach odkręcasz dolną i górną śrube i po kłopocie

kaszpiroski 12-03-2009 21:21

Odp: Amortyzatory tył kombi - wymiana
 
"wicia.w" z tym dokręcaniem to też gdzieś doczytałem. Tylko skąd mam wiedziec z jaką siłą je dokręce. W rękach nie mam pomiaru sily, a nie bede specjalnie zaopatrywał się w takie sprzęty. I chyba nie bedzie wiekszego problemu jak dokręce troszke mocniej ;-)

Maniok 08-04-2009 21:04

Odp: Amortyzatory tył kombi - wymiana
 
Jeśli jeszcze nie wymieniłeś amorów to poczytaj to:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mader15 13-07-2009 16:16

wymiana amorów tynlych
 
WITAM :)
Mam pytanko rozsypały mi się amorki z tylu w kombiaku 2003r. dałem go do mechanika a on dzwoni i mówi ze samochód musi zostać dłużej bo musi rozebrać tylna belkę itp.
czy do wymiany tylnych amortyzatorów w tym modelu trzeba odkręcać tylna belkę i rozbierać pół zawieszenia tylnego ????? :?

hucker 13-07-2009 17:16

Odp: wymiana amorów tynluch mk3
 
dojście do górnego mocowania jest utrudnione ala sam wymieniłem amorki bez rozkręcania belki

vivere 13-07-2009 18:48

Odp: wymiana amorów tynluch mk3
 
To może ja też się dołączę - a czy wymiana tylnych amortyzatorów w heatchbeck-u jest zupełnie inne niż w kombi? Mam książkę do mondeo ale tam jest opisana wymiana tylko w modelu kombi nic na temat innej "budy". Też sie przymierzam do wymiany ale nie wiem czy dam rade...

mader15 13-07-2009 19:08

Odp: wymiana amorów tynluch mk3
 
w heatchbeck-u z tego co wiem są inne amortyzatory tzn w heatchbeck-u sprężyna jest na amortyzatorze a w kombi sprężyna jest osobna a amortyzator osobno.
jak byś na lewarku na maksa do góry podniósł tak żeby kolo z wahaczem całkowicie opadło to wtedy byś mógł wyciągnąć amor ze sprężyną wyciągnąć stary amor na nowy nałożyć sprężynę i wszystko z powrotem włożyć i przykręcić tak jak było i po robocie ja ja tak pszynajmiej robiłem w mercedesie z tym lewarkiem ale nie wiem czy w mondeo ci wyjdzie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.