Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Przygasanie Swiateł (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=73872)

bobas4 07-07-2009 21:00

Przygasanie Swiateł
 
Ostatnio podczas jazdy po zmroku zauważyłem że, światła mi przygasają tak na 1-2 sekundy i wszystko wraca do normy. Kolega powiedział że, może to być alternator albo regulator napięcia. Może ktoś już miał podobne objawy. Jeśli tak to co było przyczyną. Z góry dzięki za jakie kolwiek sugestie, wskazówki. Pozdrawiam

krzysiekj1990 07-07-2009 21:15

Odp: Przygasanie Swiateł
 
Sprawdz ladowanie normalnie a potem obciaz go wlaczajac odbirniki czyli wiatrak radio swiatla Ładowanie powinno wynosic ok 14 v POZDRAWIAM

Luk@s 07-07-2009 21:16

Odp: Przygasanie Swiateł
 
Pewnie włanczają się na raz obydwa wentylatory i stąd ten spadek napięcia:) Podobno przyczyną tego jest przepalona wtyczka przy wentylatorze. Ja sprawdzałem i jest dobra, a innych przyczyn tego nie znam:(

Jakub 07-07-2009 21:25

Odp: Przygasanie Swiateł
 
Regler pada. Poszukaj, było o tym mnóstwo napisane.

kaszpiroski 07-07-2009 21:52

Odp: Przygasanie Swiateł
 
Tez tak miałem. Po sprawdzeniu okazało się że regulator pada. Po wymianie regulatora jak ręką odiął.

hct10 07-07-2009 22:05

Odp: Przygasanie Swiateł
 
Regulator. Mialem tak w Oplu i pomogło mam tak w Mdo i dupa :) wyminiełem i dalej to samo, proboje z masą jeszcze ale bez skutku

krisoporanku 09-07-2009 06:43

Odp: Przygasanie Swiateł
 
też tak mam ale się tym nie przejmuję, wiem że muszę wymienić tę wtyczkę przy wentylatorze ale jakoś ciężko mi się do tego zabrać, elektryk powiedział ze ten typ tak ma gdy załanczają mu się 2 wiatraki

Luk@s 09-07-2009 08:07

Odp: Przygasanie Swiateł
 
Sęk w tym, że się nie powinny na raz uruchamiać:(

mario_p 09-07-2009 21:29

Odp: Przygasanie Swiateł
 
A ja zauważyłem u mnie, ale praktycznie tylko w zimie że ruszając lub dodając gazu na 2 lub 3 gdy włącza się ESP to też mi światła migną lekko - feler czy tak może być?

jarkmerk 09-07-2009 22:23

Odp: Przygasanie Swiateł
 
Cytat:

Napisał krisoporanku (Post 1202309)
też tak mam ale się tym nie przejmuję, wiem że muszę wymienić tę wtyczkę przy wentylatorze ale jakoś ciężko mi się do tego zabrać, elektryk powiedział ze ten typ tak ma gdy załanczają mu się 2 wiatraki

witaj możesz mi podpowiedzieć gdzie się znajduje ta wtyczka od wentylatora i co może być przyczyną ze ta wtyczka tak sie psuje,tez bym u siebie sprawdził dzięki


mondeo 2.0 TDCI 130 PS


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.