Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] PowerShift włączanie trybu sportowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=219252)

dawel 05-02-2015 09:30

PowerShift włączanie trybu sportowego
 
Witam. Jestem od kilku miesięcy posiadaczem S-max`a 2,0 TDCI 140KM ze skrzynią Power Shift, 2011 rok. Mam pytanie - pewnie naiwne - ale to mój pierwszy samochód z automatem - czy aby włączyć tryb "S" muszę się zatrzymać?

simon188 05-02-2015 09:41

Odp: PowerShift włączanie trybu sportowego
 
Nie musisz się zatrzymywać. Z trybu D przerzucasz dźwignię w prawo i masz sekwencję (bo rozumiem, że właśnie ten tryb miałeś na myśli pod S).

tedi_k 05-02-2015 10:45

Odp: PowerShift włączanie trybu sportowego
 
"S" to jednak jest "sport" a nie "sekwencja"... Na wyświetlaczu w tym trybie pojawia się zamiast "D" literka "S".
Sekwencja (zwana w tej skrzyni "trybem manual") włącza się dopiero jak z trybu "sport" przełączymy się poprzez "+" lub "-"... Wtedy na wyświetlaczu zaczyna pojawiać się numer biegu, na którym jedzie skrzynia.

juri2069 05-02-2015 15:31

Odp: PowerShift włączanie trybu sportowego
 
Na S jak i z powrotem na D wrzucasz normalnie podczas jazdy kiedy Ci tylko pasuje. Tak samo jak masz już na S to zmieniasz biegi ( przód , tył ) również wtedy kiedy Ci tylko pasuje bez zatrzymywania.
Podczas jazdy nie wolno wrzucać P lub R bo wtedy to dramat :D
Chyba prościej już się nie da :)

TomCat 05-02-2015 16:31

Odp: PowerShift włączanie trybu sportowego
 
Cytat:

Napisał juri2069 (Post 2346689)
Podczas jazdy nie wolno wrzucać P lub R bo wtedy to dramat :D

a to jest jakoś zabezpieczone żeby nie zapiąć P lub R podczas jazdy ?

latar 05-02-2015 17:03

Odp: PowerShift włączanie trybu sportowego
 
Jest guzik na lewarku, który trzeba wcisnąć żeby wajchę targnąć na R i P. Niestety guzik lubi się ułamywać, tyczy to zarówno Dura- jak i PowerShifta, no i wtedy trzeba szczególnie uważać. Póki cały to przypadkiem się tego nie zrobi.

juri2069 05-02-2015 18:58

Odp: PowerShift włączanie trybu sportowego
 
Cytat:

Napisał TomCat (Post 2346724)
?

Dokładnie jak wyżej kolega napisał. Bez naciśnięcia guzaika nie wrzucisz R i P. A to Ty masz automat i nie wiesz że masz przycisk czy z ciekawości pytasz ?:)

TomCat 05-02-2015 19:36

Odp: PowerShift włączanie trybu sportowego
 
ja manuala mam, pytam tylko z ciekawości ; bo mi się przypomniało przy okazji jak moja żona ostatnio próbowała przy autostradowej prędkości zapiąć w mondku 6 bieg ( skrzynia 5) - bo się z maksa przyzwyczaiła...

juri2069 05-02-2015 19:45

Odp: PowerShift włączanie trybu sportowego
 
Kiedyś jak miałem a8 to ktoś próbował wcisnąć sprzęgło w automacie i wylądowałem na przedniej szybie :D

kris2682 06-02-2015 19:09

Odp: PowerShift włączanie trybu sportowego
 
Jeśli już o powershift to ja z ciekawości spytam: gdzieś przy starszych skrzyniach automatycznych słyszałem że nie powinno się autem w automacie przyczepy ciągną. Jak to jest s powpowershif?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.