Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] Systemowe trwale wyłączenie czujnikow cisnienia opon (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309662)

syriuszsz 29-03-2018 12:49

Systemowe trwale wyłączenie czujnikow cisnienia opon
 
Hej mam problem z aktywacja DDS w fiescie z 2014 mam esp i hill assist działa wiec musle ze DDS bez problemu bedzie działać a niestety mam bledy czujników kół tylnych oraz nie mozna zaprogramować ciśnienia to wina samochodu czy po prostu trzeba jeszcze cos z modulem Abs zrobić?

lukaszooo 29-03-2018 13:13

Odp: Aktywacja DDS
 
zrób inicjalizację/reset ABSu

syriuszsz 29-03-2018 16:21

Odp: Aktywacja DDS
 
Dzięki...robiłem to odrazu ale dopiero po któreś próbie sie udało i jest ok jeszcze raz dzięki

MarcinEs02 01-06-2020 15:54

Systemowe trwale wylączenie czujnikow cisnienia opon
 
Witam wszystkich forumowiczow. W mojej fiescie 2015 rok wymienilem felgi bez czujników cisnienia. Cyklicznie pojawia mi sie komunikat sprawdź cisnienie. Potrzebuję przy pomocy forscana wyłączyć czujniki na stale. Pomożecie? Elbląg, Tczew i okolice. Pzdr

ptaszysko5 01-06-2020 16:19

Odp: Systemowe trwale wylączenie czujnikow cisnienia opon
 
[QUOTE=MarcinEs02;3255029]Witaj, a czy na pewno miałeś felgi z czujnikami?

To jest istotne, ja nie mam czujników, a kontrola ciśnienia w oponach jest
i działa to na zasadzie czytywania różnicy obrotów z czujnika ABS o ile dobrze pamiętam.

Jeżeli w którymś kole jest mniej koła powstaje różnica między obwodem opony, a tym samy różnica odczytu czujników ABS i wówczas system pokazuje zbyt niskie ciśnienie.

Gdzieś na forum było to szczegółowo opisane.

MarcinEs02 01-06-2020 18:47

Odp: Systemowe trwale wylączenie czujnikow cisnienia opon
 
Mialem stare stalówki z czujnikami a teraz alu bez czujników i co kilkanaście km pojawia mi sie komunikat sprawdź cisnienie. Jak to wykurzyc bez instalacji czujnikow ?

karloss 02-06-2020 06:09

Odp: Systemowe trwale wylączenie czujnikow cisnienia opon
 
Spytaj w dziale mondeo lub focus tam się więcej dzieje i ktoś odpowie.

timbersher 03-06-2020 03:53

Odp: Systemowe trwale wylączenie czujnikow cisnienia opon
 
Jest tu na filmie włączenie DDS.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

vaterek 01-06-2021 15:31

Aktywacja TPMS
 
Potrzebuję pomocy w sprawie ponownej aktywacji TPMS.
Zimowe koła nie mają czujników, musiałem więc wyłączyć je forscanem.
Aktywowałem DDS, oczywiście wywaliło mi ABS i TCS. Pomógł reset ABS.
Alarmy zginęły i działa wszystko jak trzeba.
Teraz założyłem znowu koła letnie z czujnikami chciałem aktywować je z powrotem.
Włączyłem forscanem TPMS Fed Reg Eu, czyli tak jak było na początku.
Niestety wyskoczyły mi dwa błędy ABS. Reset tym razem nie pomógł, błędów nie dałem rady się pozbyć,
Wpadłem w panikę, tak że nie zapisałem ich numerów, szybko przywróciłem DDS, zresetowałem ABS i mam autko na chodzie.
Proszę więc o podpowiedź. Co należy zrobić po aktywacji TPMS z ABSem. Boję się sam kombinować.
Fiesta MK7 2016r.

Piotrekson96 03-08-2022 14:06

Jak dezaktywować TPMS
 
Hej koledzy
Mam do Was pytanie i zarazem prośbę o pomoc. Mianowicie sprawiłem sobie Fiestkę 2015 rok. Wszystko ładnie, pięknie jednak wyskoczyło powiadomienie odnośnie ciśnienia kół. Zresetowałem je raz, drugi, trzeci, a powiadomienie cały czas wyskakuje. Wysoce prawdopodobne, że kupiłem komplet kół bez czujników. Już w tym sezonie nie chcę sobie robić dodatkowych kosztów związanych z demontażem kół i felg z opon w celu założenia czujników, zrobię to na przyszły sezon. Może ktoś z kolegów napisać mi jak dezaktywować czujniki ciśnienia za pomocą FORSCANA aby błąd nie powracał :)

Z góry dzięki za okazaną pomoc.

Ps. Dodam, że ciśnienie w kołach jest takie jak powinno być, więc to nie może być przebita opona.

Pozdrawiam
Piotrek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.