Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] klimatyzacja na biegu jałowym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=103993)

matias18 29-06-2010 11:15

klimatyzacja na biegu jałowym
 
Czy to normalne ze klima na postoju chłodzi znacznie słabiej niz w czasie jazdy??
Dodam ze klima byla napełniana, filtr kabinowy wymieniony.
Pytanie tylko czy tak powino byc czy np kompresor powoli zaczyna siadac??
Pytam poniewaz w poprzednich latach raczej nie zauwazałem takich róznic miedzy postojem a jazdą?

Mariusz 29-06-2010 11:19

Odp: klimatyzacja na biegu jałowym
 
U siebie czegoś takiego nie zauważyłem, chłodzi równie dobrze na postoju jak i w trakcie jazdy. Lecz gdzie tkwi problem? Powiem szczerze, że nie wiem. Za dużo nie pomogłem, ale chociaż wiesz, że coś jest nie teges.

jendrekmak 29-06-2010 11:57

Odp: klimatyzacja na biegu jałowym
 
skoro na postoju to może to jest problem z ładowaniem, sprawdź napięcie bo klima bierze dużo prądu

zabezp 29-06-2010 13:29

Odp: klimatyzacja na biegu jałowym
 
Klima nie bierze prądu, no wentylator może trochę tak.
Co do tematu, to czy na postoju działa słabiej czy może sie wyłącza całkiem, bo jeżeli wyłącza się całkiem to znaczy, że nie działa wentylator na chłodnicy i podczas postoju następuje brak schładznia skraplacza (jest przed chłodnicą) i wzrasta ciśnienie w układzie klimy po czym następuje wyłączenie. Podczas jazdy wszystko działa, ponieważ pęd powietrza schładza skraplacz.
Sprawdź czy włącza się wentylator na chłodnicy, w MK2 było tak, że z chwilą włączenia klimy wentylator włączał się automatycznie na stałe, a w MK3 jest inaczej i sterownik wentylatora włącza go w zależności od potrzeby, gdzieś tu na forum jest wątek o tym.

kakti_88 29-06-2010 17:26

Odp: klimatyzacja na biegu jałowym
 
Cytat:

Napisał zabezp (Post 1465648)
w MK3 jest inaczej i sterownik wentylatora włącza go w zależności od potrzeby, gdzieś tu na forum jest wątek o tym.

I tu się nie zgodzę w MK3 wraz z włączeniem klimy włącza się wentylator na pierwszym biegu, jak temperatura wzrośnie do wyższego poziomu to włącza się jego bieg drugi.

matias18 29-06-2010 20:33

Odp: klimatyzacja na biegu jałowym
 
wentylator chodzi na pewno bo jak gasze auto to wyraznie go slychac jak sie zatrzymuje.
Klimatyzacja chodzi na postoju nie wylacza sie tylko chlodzi duzo slabiej. To wyglada mniej wiecej tak ze jak jade i przyloze reke do nawiewu to po chwili reka marznie a jak sie zatrzymam to stopniowo leci coraz cieplejsze. Mniej wiecej po 5 min postju leci juz takie letnie a jesli postój trwałby z pół godziny to w aucie zrobiłoby sie już gorąco. Czy mozliwe ze np. chłodnica klimatyzacji jest zapchana chocby przez owady? w koncu auto ma 7 lat

Tom3ek 29-06-2010 21:43

Odp: klimatyzacja na biegu jałowym
 
Cytat:

Napisał matias18 (Post 1465872)
Czy mozliwe ze np. chłodnica klimatyzacji jest zapchana chocby przez owady? w koncu auto ma 7 lat

stawiałbym właśnie na to że chłodnica jest zapchana właśnie poprzez muchy i inne ustrojstwa, umyj skraplacz i zobacz jak wtedy ....

muli9 30-06-2010 06:55

Odp: klimatyzacja na biegu jałowym
 
a moze panowie to zwyczajnie problem wolnych obrotow - przeciez podczas jazdy wszystko sie rozkreca do "niebotycznych" wartosci a na postoju nikt nie gazuje tylko sobie silnik pracuje na wolnych obrotach a to moze byc przyczyna kiepskiej wydajnosci - mysle ze dobry test to bedzie pogazowac troche na postoju i zobaczyc czy jest roznica

za to ciekawi mnie czy u was tez jest odczuwalny 15% spadek mocy po wlaczeniu klimy u mnie auto trzeba trzymac powyzej 2000 obr bo sie tragicznie zbiera i ciezko ruszyc bez tego - troche to dziwne

1olek 30-06-2010 07:28

Odp: klimatyzacja na biegu jałowym
 
tylko dlaczego u innych nie ma roznicy czy jedziesz czy stoisz, klima chlodzi tak samo a i autor pisze ze wczesniej tez nie bylo roznicy tylko teraz sie tak pomieszalo

chasm 30-06-2010 10:34

Odp: klimatyzacja na biegu jałowym
 
Cytat:

Napisał muli9 (Post 1466058)
za to ciekawi mnie czy u was tez jest odczuwalny 15% spadek mocy po wlaczeniu klimy u mnie auto trzeba trzymac powyzej 2000 obr bo sie tragicznie zbiera i ciezko ruszyc bez tego - troche to dziwne

Czy 15% czy więcej ;) to nie wiem, ale faktycznie jest SPOORY. Bez klimy można się troczyć w korku na II biegu, a z klimą to tylko I.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.