Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] kopci przy mocnym naci¶nięciu pedału gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=102972)

pupek 15-06-2010 20:09

kopci przy mocnym naci¶nięciu pedału gazu
 
Co może być przyczyn± kopcenia na czarno przy mocnym naci¶nięciu pedału gazu, jak rozpędzam go płynnie nie pu¶ci nawet dymka

Paintbox_team 15-06-2010 20:46

Odp: kopci przy mocnym naci¶nięciu pedału gazu
 
Mówi± że " bez dymu nie ma ognia " .... a serio to może już turbinka umierać,wtryski raczej nie,wtedy smrodzi na siwo...możliwo¶ci wiele,jak duży przebieg auta to poprostu nie ma już odpowiedniego ci¶nienia na tłokach i dochodzi do tzw. niecałkowitego spalania czego efektem jest sadza...kolejna opcja to pompa...a motorek 90 czy 110 ps?

mondziakmk1/1.8Td 15-06-2010 21:26

Odp: kopci przy mocnym naci¶nięciu pedału gazu
 
To mu tak nie depcz tylko spokojnie jezdzij , a olej w jakim stanie i co lejesz do baku??

pupek 15-06-2010 21:32

Odp: kopci przy mocnym naci¶nięciu pedału gazu
 
Silnik 110, olej co 10 tys. wymiana , przebieg 199 tys. ale ile na prawdę to tego nikt chyba nie wie tankuje tylko na orlenie, a czy może być to wina przepływki

mondziakmk1/1.8Td 15-06-2010 22:06

Odp: kopci przy mocnym naci¶nięciu pedału gazu
 
czy ja wiem a kiedy olej zmieniales i na jaki byc moze ja bym stawial na uszczelniacze lub przeplywka ale watpie

pupek 15-06-2010 22:15

Odp: kopci przy mocnym naci¶nięciu pedału gazu
 
Olej zmieniłem przy 195 tys. na mobil pół syntetyk

mondziakmk1/1.8Td 15-06-2010 22:17

Odp: kopci przy mocnym naci¶nięciu pedału gazu
 
i dalej kopci a jak bylo przed??

Ataman101 16-06-2010 08:50

Odp: kopci przy mocnym naci¶nięciu pedału gazu
 
Panowie skupcie się na chwile :)
To diesel i to że pu¶ci dyma przy mocnym bucie to do¶ć normalne, jeszcze nie widziałem diesla który nie kopci :) Jeżeli auto nie traci mocy, nic nie stuka itp a przy jednostajnym przy¶pieszaniu sadzy nie ma to wszystko jest ok

m_mati 16-06-2010 09:05

Odp: kopci przy mocnym naci¶nięciu pedału gazu
 
Zgadzam się z Ataman101. Diselek musi kopcić, taki jego urok - w katalizatorze osadza się sadza, która przy ostrym przygazowaniu wyrzucana jest na zewn±trz. Przy takim przebiegu było by dziwne, gdyby nic nie zostawiało za sob± przy przyspieszaniu. Można się bawić w analizę kolorystyczn± spalin, ale jeżeli nie ma zwiększonego spalania, ładnie przyspiesza, nie dusi się, to pozostaje tylko jeĽdzić i się cieszyć. Na zmartwienia przyjdzie jeszcze czas. Nie oczekujmy od 12-latka, że będzie chodził jak nówka sztuka funkiel.
Pozdro.

pupek 26-06-2010 20:22

Odp: kopci przy mocnym naci¶nięciu pedału gazu
 
Czy powodem tego kopcenia może być zawór EGR


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.