Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] padająca turbina czy zbieg okoliczności (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=179171)

wezyr248 30-03-2013 18:32

padająca turbina czy zbieg okoliczności
 
Witam pierw mialem objawy tego ze był dziwny świst podczas przyspieszania miedzy obrotami 1.6 a 2.3 zauwazyłem dwa pękniete węze miedzy turbosprężarką wlotem i wylotem. naprawiłem je lecz nadal slysze świst i nie ma takiej mocy przyspieszenia . nie dymi na czarno ani na zaden inny kolor. tamte węze koło turbo były przepalone na opaskach tak jakby turbina sie grzała . przyszła mi myśl ze moze wirnik az tak grzeje . ale niestety nie mam o tym zielonego pojecia... czy proponujecie sprawdzic całosc ukladu dolotowego

arekwonski 31-03-2013 12:50

Odp: padająca turbina czy zbieg okoliczności
 
Sprawdź wszystkie rury dokładnie czy nie są pęknięte i sprawdź jeszcze rurę idącą do EGR może ona się też rozszczelniła na spawie

wezyr248 31-03-2013 21:14

Odp: padająca turbina czy zbieg okoliczności
 
bede sprawdzał lecz nie mam garazu i ciezko bo zima znow nas zaskoczyła:D ale jesli to nie rury to macie moze jakies inne rady ??

jackoba1 01-04-2013 07:38

Odp: padająca turbina czy zbieg okoliczności
 
Cytat:

Napisał wezyr248 (Post 1987189)
naprawiłem je lecz nadal slysze świst

to znaczy wymieniłeś na nowe czy skróciłeś? ,przejrzyj dokładnie cały dolot miedzy turbo a kolektorem dolotowym

wezyr248 01-04-2013 09:36

Odp: padająca turbina czy zbieg okoliczności
 
skrocilem . za 10 cm weza ford liczy cobie 160zl.... troche juz przeginaja z cenami a nigdzie wiecej tego weza do kupienia nie ma.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
ale chyba jak posprawdzam całość układu to bede zmuszony kupic to male cos. czy objawem nieszczelnosci bedzie wilgotny waz i brudny sadza?

wezyr248 02-04-2013 16:54

Odp: padająca turbina czy zbieg okoliczności
 
sprawdzilem weze i niestety reszta dobra a ten krotki przycielem i zwiazalem znow i niby nie przepuszcza powietrza i nie jest juz mokry. wiec co mogloby ten swist powodowac? padajaca turbina czy cos innego. a slysze ten swist tylko podczas przyspieszania. przy rownej pracy nawet na wysokich obrotach nie tak glosno. jeszcze takie jedno pytanie czy te weze na turbinie dokrecic na sile czy z czuciem bo dokrecilem tak z czuciem

MIREKTERAZPOLSKA 02-04-2013 17:05

Odp: padająca turbina czy zbieg okoliczności
 
zdejmij przewód od turbiny i palcami sprawdz czy nie ma luzów na ośce i czy luźno się obraca. jaki przebieg???

wezyr248 02-04-2013 17:09

Odp: padająca turbina czy zbieg okoliczności
 
prawie 218tys km .teraz jak pociasnilem te weze to niby dostal moc ale czasami jak slychac ten swist to brak mocy tak do 2 tys obrotow a pozniej powyzej znow daje moc.myslalem ze to wtryski no ale ten swist jednak wskazuje bardziej na turbine. dodam ze niedawno czyscilem kolektor ssacy i nie widzialem zbyt duzego nagaru a wygladal dosc ladnie suchy i troche przypalonymi spalinami nie to co u kolegi co dodal temat o czyszczeni kolektora


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.