Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Czy tdci z dpf mog± dymić? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=210005)

tomex1213 19-08-2014 22:33

Czy tdci z dpf mog± dymić?
 
Witam, podczas wyprzedzania pojawia w nocy w lusterku widzę trochę dymu szarego. W dzień sie nie pojawia albo go nie widzę. Czy tez tal macie czy należałoby co¶ sprawdzać? Czy jazda z tym grozi uszkodzeniem dpf?

jaceks 19-08-2014 23:36

Odp: Czy mondeo tdci z dpf mog± dymić?
 
moze dymić, podczas wypalania i ostrego przy¶pieszania. ważne zeby podczas normalnej eksploatacji nie kopcił na żaden kolor

duch-czasu 20-08-2014 06:51

Odp: Czy mondeo tdci z dpf mog± dymić?
 
Jak to się mówi ,,Diesel musi dymić" :)
Ale tak naprawde jest tak:
- przy wypalaniu DPF ok
- przy ostrym wyprzedzaniu na niskiem biegu ok
- ale przy normalnej ekspoloatacji LIPA!!

To znaczy jak jedziesz normalnie tak do 1,5- 2 tys, obrotów, i już widzisz dym w lusterku to jest problem. Najczęsciej oznacza to, iż turbina ma dosyć,i przepuszcza olej.
WYJˇTEK jest wtedy gdy zrobisz Tuning nawet chip. Widziałem takiego mondeo z 140KM na 180 KM sam komputer, i dymił sam z siebie.

lsulima 20-08-2014 07:56

Odp: Czy mondeo tdci z dpf mog± dymić?
 
A jak puszcza "siwe b±ki" po zapaleniu? To wada czy cecha?

MIREKTERAZPOLSKA 20-08-2014 09:16

Odp: Czy mondeo tdci z dpf mog± dymić?
 
Cytat:

Napisał lsulima (Post 2257239)
A jak puszcza "siwe b±ki" po zapaleniu? To wada czy cecha?

Wada
Tomek na pewno szary?

Mariusz 20-08-2014 10:02

Odp: Czy mondeo tdci z dpf mog± dymić?
 
Cytat:

Napisał duch-czasu (Post 2257215)
WYJˇTEK jest wtedy gdy zrobisz Tuning nawet chip. Widziałem takiego mondeo z 140KM na 180 KM sam komputer, i dymił sam z siebie.

¬le zrobiony chip, złe mapy. Mój jako¶ nie dymi po chipie w niskim zakresie obrotów. Zadymi na czarno przy ostrym bucie powyżej 3800-4000obr/min.
Heko Czarodziej.
Zanim pojechałem do Heko byłem tutaj, bo blisko [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Po chipie miał 145KM i 340Nm i kopcił na biało na wolnych obrotach i sw±d nie spalonego paliwa. Czym prędzej kazałem wrócić do mojej serii, a go¶ć złamanego grosza ode mnie nie dostał za pseudochip.
Partacze jak dla mnie.

Jerry292 20-08-2014 11:18

Odp: Czy mondeo tdci z dpf mog± dymić?
 
Mam s max 2.0 tdci 140 koni przy gwałtownym przy¶pieszaniu (nie zawsze)dymi , zmieniłem paliwo i jak na razie nie dymi

leon 72 20-08-2014 13:37

Odp: Czy mondeo tdci z dpf mog± dymić?
 
Mam mk4 z 2012 roku 163km w seri i nigdy jeszcze nie zauwazylem nawet przy ostrym wyprzedzaniu zeby dymil, w nocy czy w dzien.

tomex1213 20-08-2014 15:51

Odp: Czy mondeo tdci z dpf mog± dymić?
 
Cytat:

Napisał MIREKTERAZPOLSKA (Post 2257272)
Wada
Tomek na pewno szary?

kurcze w dzień nic nie widzę w nocy jaki¶ kolor wydaje się że szary...



Cytat:

Napisał duch-czasu (Post 2257215)
Jak to się mówi ,,Diesel musi dymić" :)
Ale tak naprawde jest tak:
- przy wypalaniu DPF ok
- przy ostrym wyprzedzaniu na niskiem biegu ok
- ale przy normalnej ekspoloatacji LIPA!!

To znaczy jak jedziesz normalnie tak do 1,5- 2 tys, obrotów, i już widzisz dym w lusterku to jest problem.
.

Hmm jak jadę to nie. Tylko jak przy¶pieszam z gazem do 3tys to dymi i zastanawiam się czy to koniec turbiny cczy może co¶ innego...

i przede wszystkim czy narazie można tak jeĽdzić czy co¶ się może stać z dpf?

bodziofila 20-08-2014 23:48

Odp: Czy tdci z dpf mog± dymić?
 
Moga dymic, Szczególnie po chipie, czarny dym powyzej 2tys. do 3tys.(dymu nie ma jak zdejme chipa, ale narazie chip jest).nie pytajcie kto robil chipa.wracajac do tematu to autor niech zagladnie czy egr wlasciwe pracuje, bo on w wielu przypadkach jest sprawca dymienia.a dpf nie ma nic do dymienia, jedynie podczas wypalania


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.