Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Co zakloca sygnal gps tdci 130km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76649)

rakuu74 17-08-2009 10:16

Co zakloca sygnal gps tdci 130km
 
Witam was ! Mianowicie w swoim mondeo mk3 mam zainstalowana fabrycznie nawi vnr9000,radio odbiera ukf i odtwarza przepieknie!z nawigacji nie korzystam poniewarz zawiera tylko mapy niemiec.wiec zakupilem zewnetrzna- nokia 500z auto mapa.po przekreceniu kluczyka stacyjki ,auto zakluca sygnal gps i to nawet na odleglosc ok.10 m od samochodu pomozcie. Dajcie jakas odpowiedz! Bede wdzieczny.POCZATKOWO MYSLALEM ZE TO NOKIA JEST PADNIETA,ALE JESTOK. BO BYLEM W NOKIA SERWISIE

cosmo80 17-08-2009 11:11

Odp: Co zakloca sygnal gps w mondeo mk3 tdci 130km
 
Spróbuj podłączyc antene zewnętrzną. Powinno wszystko wrócic do normy. Niekiedy jest tak że przyciemniane/ogrzewane itp. szyby samochodowe mogą zakłucic sygnał GPS.

kleryk2 17-08-2009 11:17

Odp: Co zakloca sygnal gps w mondeo mk3 tdci 130km
 
najczęściej zakłuca filtr UV przedniej szyby

kicaj 17-08-2009 14:12

Odp: Co zakloca sygnal gps w mondeo mk3 tdci 130km
 
podgrzewana przednia szyba
choc u mnie objawialo sie to tylko slabszym sygnalem GPS i dluzszym zimnym uruchomieniem (Becker TA HS)

wojtula12 17-08-2009 14:21

Odp: Co zakloca sygnal gps w mondeo mk3 tdci 130km
 
A nie masz przypadkiem CB radia włączonego? Ja spotkałem się z takim przypadkiem że jak miałem włączone nawi bardzo zmniejszał się zasięg CB radia - może działa też w drugą stronę. Trochę to dziwne ale czasami dziwne rzeczy sie zdarzają.

rakuu74 17-08-2009 18:09

Odp: Co zakloca sygnal gps w mondeo mk3 tdci 130km
 
witam ponownie,cb nie posiadam ,a jezeli chodzi o przednia szybe to owszem jest podgrzewana i przyciemniana automatycznie jak zaswieci slonko,tylko caly szkopol jest w tym ze nawet nie odbiera sygnalu bedac na zewnatrz samochodu w promieniu ok 10m ,a jak juz pisalem wczesniej traci zasieg z chwila przelaczenia kluczykaw stacyjce do pozycji start

BoYo 17-08-2009 23:16

Odp: Co zakloca sygnal gps w mondeo mk3 tdci 130km
 
Przyczyn może być bardzo dużo.
A czy bez uruchamiania samochodu też masz problem z sygnałem GPS.

Czasami a piszesz, że masz drugą nawigację dwa odbiorniki o podobnych częstotliwościach się tak zakłócają, że się drastycznie zmniejsza czułość.

maku123 18-08-2009 07:34

Odp: Co zakloca sygnal gps w mondeo mk3 tdci 130km
 
z moją nawigacją było podobnie: u mnie w mondku ok, a u kolegi problem tzn on ma focusa z podgrzewana przednią szybą i nawigacja praktycznie nie łapie sygnału GPS, mówię praktycznie bo jeżeli zamontuje ją w lewym lub prawym narożnilu szyby to czasem sygnał jest ale też raz na dłużej, a raz krócej (tam nie przebiegają te linie od podgrzewania szyby). Nawigacja Garmin nuvi 350.

mlesiek 18-08-2009 08:28

Odp: Co zakloca sygnal gps w mondeo mk3 tdci 130km
 
Cytat:

Napisał BoYo (Post 1226499)
Czasami a piszesz, że masz drugą nawigację dwa odbiorniki o podobnych częstotliwościach się tak zakłócają, że się drastycznie zmniejsza czułość.

Nic z tych rzeczy. Odbiorniki GPS są pasywnymi urządzeniami. Zakłócać mogą się urządzenia NADAJĄCE i ODBIERAJĄCE sygnał. Wszelkie nawigacje tylko i wyłącznie odbierają nadany przez satelitę sygnał nie wprowadzając dookoła siebie żadnych sygnałów (no chyba, że mowa o telefonie komórkowym, PPC z wifi, itp.). Winy należy szukać w środowisku, w którym pracuje nawigacja.

Cytat:

Napisał kicaj (Post 1226135)
podgrzewana przednia szyba

To natomiast jest bardzo prawdopodobne. Podgrzewanie szyby przedniej realizowane jest na zasadzie cienkich drucików wtopionych w szybę mogących znacznie osłabić sygnał radiowy tworząc ekran, natomiast nie ma prawa działać tak:
Cytat:

Napisał rakuu74 (Post 1226033)
auto zakluca sygnal gps i to nawet na odleglosc ok.10 m

co zresztą samo w sobie jest wybitnie mało prawdopodobne - mniemam, że autor nie mogąc złapac sygnału w samochodzie wysiadł i złapał go 10m od samochodu, ale to nie odległość, a czas przejścia tych 10m odgrywa rolę w tym przedstawieniu. kilka(naście) sekund na dachu samochodu zadziałałoby prawdopodobnie dokładnie tak samo.

Starwarrior 18-08-2009 08:41

Odp: Co zakloca sygnal gps w mondeo mk3 tdci 130km
 
Ja mam garmina 250W i 200 i oba działają super mimo pogrzewanej szyby... Może ta nawigacja ma słabą antenę, albo naprawdę jest walnięta a w serwisie kłamali...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.