Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Serwisowanie 2.0EB - od czego zacząć po zakupie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=336365)

bigmaxx 29-07-2023 00:24

Serwisowanie 2.0EB - od czego zacząć po zakupie
 
Witam.

Kupiłem kilka dni temu S-MAX'a z 2012 roku z silnikiem 2.0 EcoBoost 203KM i skrzynią manualną MMT6.
Pojazd ma aktualnie nalatane 140 tys. km.

Według książki ostatni serwis olejowy odbył się w 2018 roku przy 101 tys. km.
Potem była zmiana właściciela i mam kilka kartek za przeglądy TUV/DEKRA ale nie ma nigdzie mowy o jakichkolwiek serwisach (może były ale nie zostały wpisane do książki). Pod maską też pusto, brak kartek lub czegokolwiek.

Pytania:
Przy takiej historii od czego zacząć serwisowanie pojazdu?
Co zrobić obowiązkowo? Na co zwrócić uwagę?
Jakie materiały lub marki stosować (olejów, filtrów, części, itd.)?

Czytałem że warto zrobić aktualizację nawigacji NX i Conversa, czy w okolicy Katowic jest ktoś, kto zna temat i mógłby ogarnąć?

Jaki dobry warsztat poza ASO z okolic Katowic do takiego przeglądu pojazdu polecacie?


Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Khiav 29-07-2023 07:16

Odp: Serwisowanie 2.0EB - od czego zacząć po zakupie
 
Oleje to Valvoline lub Rowe, filtry Knecht / Mahle. Jak chcesz się bawić w płukanki, to kup naftę antykorozyjną po 50 zł za 5 l, bo z niej składają się w 90% te płukanki. Z resztą, Profesor Chris robił porównanie i różnic brak w skuteczności działania.

cattani75 29-07-2023 08:12

Odp: Serwisowanie 2.0EB - od czego zacząć po zakupie
 
Ford Sławek w Katowicach.
Zrobiłbym rozrząd. A z olejów to Motul, Millers...

bigmaxx 02-08-2023 22:04

Odp: Serwisowanie 2.0EB - od czego zacząć po zakupie
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Troszkę poczytałem już na forum i mam kilka pytań oraz spostrzeżeń.

Ten warsztat przez telefon - wstępnie wycenił przegląd podstawowy olejowy dość drogo = 1000 - 1100zł... do tego co jeszcze może wyjdzie (np. świece).
W poprzednich autach maks 500zł było za taki przegląd olejowy z filtrami, chyba że do tego silnika aż tylne tego wszystkiego jest?

A ten rozrząd to czemu, tam chyba jest łańcuch? Czy łańcuch się wymienia? Czy Ford gdzieś zalecał zrobienie wymiany rozrządu? Z czego to wynika?

Olej to widziałem że dużo osób poleca Millersa, więc chyba na niego się zdecyduję.

RyszardaTrzeciaWaza 03-08-2023 10:41

Odp: Serwisowanie 2.0EB - od czego zacząć po zakupie
 
Olej w skrzyni zmień.
Rozrząd sobie daruj, chyba że masz trochę grosza zbędnego.
Jest łańcuch, jeżeli się rozciągnął, będzie dzwonił po odpaleniu zimnego silnika.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.