Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Wentylator chłodnicy działa bez przerwy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99490)

piotrwaw 05-05-2010 09:08

Wentylator chłodnicy działa bez przerwy
 
Witam,
Wczoraj po przyjeździe do domu (trasa stała, bez piłowania, kilka przyspieszeń i wyprzedzań) nie chciał się wyłączyć wentylator chłodnicy. Silnik schłodzony, bo wentylator działa na maxa. Kilkakrotne odpalanie i wyłączanie samochodu nic nie wnosiło. Nie miałem siły grzebać, więc wyłączyłem wtyczkę; dziś rano włączyłem, przyjechałem do pracy i znów odłączyłem. Niby można tak jeździć, ale jak długo :?
Jakieś sugestie?

kosteg 05-05-2010 10:24

Odp: Wentylator chłodnicy działa bez przerwy
 
sprawdz czujnik - ten wyzej

darmodziej 05-05-2010 15:52

Odp: Wentylator chłodnicy działa bez przerwy
 
Cytat:

Napisał kosteg (Post 1429412)
sprawdz czujnik - ten wyzej

Myślę, że gdyby to była wina czujnika temperatury, to wentylator nie pracowałby po wyłączeniu zapłonu.

padi77 05-05-2010 15:58

Odp: Wentylator chłodnicy działa bez przerwy
 
no nie koniecznie, bo usterka moze byc i taka ze wentylator brdzie caly czas sie wl. bez wzgledu na temp.

darmodziej 05-05-2010 16:15

Odp: Wentylator chłodnicy działa bez przerwy
 
Cytat:

Napisał padi77 (Post 1429596)
no nie koniecznie, bo usterka moze byc i taka ze wentylator brdzie caly czas sie wl. bez wzgledu na temp.

Zgadza się, będzie się włączał bez względu na temperaturę, tak np. dzieje się, gdy się zdejmie wtyczkę z czujnika, ale nie będzie mimo to pracował, po wyłączeniu zapłonu.

kosteg 05-05-2010 16:57

Odp: Wentylator chłodnicy działa bez przerwy
 
jakos nie doczytalem ze chodzi caly czas nawet po odcieciu zaplonu. z tego co mi wiadomo w mondeo po odcieciu zaplonu nawet jak temp wysoka to wentylator staje - tu musi byc wiec zwarcie w elektryce bo tam nie powinnno byc napiecia po wylaczeniu zaplonu.

padi77 05-05-2010 17:05

Odp: Wentylator chłodnicy działa bez przerwy
 
Cytat:

Napisał kosteg (Post 1429631)
jakos nie doczytalem ze chodzi caly czas nawet po odcieciu zaplonu. z tego co mi wiadomo w mondeo po odcieciu zaplonu nawet jak temp wysoka to wentylator staje - tu musi byc wiec zwarcie w elektryce bo tam nie powinnno byc napiecia po wylaczeniu zaplonu.

wiesz co... ale u mnie chyba po wylaczeniu zaplonu wentylator jeszcze dziala do poki go nie schlodzi, mowie chyba bo tak sobie to przypominam i dla mnie taki obiaw jest oczywisty aczkolwiek w najbliższym czasie muszę sie temu przyjrzeć.

darmodziej 05-05-2010 17:33

Odp: Wentylator chłodnicy działa bez przerwy
 
Cytat:

Napisał padi77 (Post 1429636)
u mnie chyba po wylaczeniu zaplonu wentylator jeszcze dziala do poki go nie schlodzi,

U mnie niestety po wyłączeniu zapłonu wentylator staje, w starym, poczciwym Polonezie kręcił się, dopóki nie schłodził silnika.

www.nowy-dwor.bytom.pl 05-05-2010 18:03

Odp: Wentylator chłodnicy działa bez przerwy
 
Wyłacz klimatyzację i nawiew na szybę

kosteg 05-05-2010 18:21

Odp: Wentylator chłodnicy działa bez przerwy
 
Cytat:

Napisał padi77 (Post 1429636)
wiesz co... ale u mnie chyba po wylaczeniu zaplonu wentylator jeszcze dziala do poki go nie schlodzi, mowie chyba bo tak sobie to przypominam i dla mnie taki obiaw jest oczywisty aczkolwiek w najbliższym czasie muszę sie temu przyjrzeć.

u mnie sie wylacza.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.