Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] tempomat przestał działać 1,8 16V (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=130582)

bobas4 10-05-2011 21:49

tempomat przestał działać 1,8 16V
 
Witam wszystkich mój problem to tempomat który przestał działać nie mam pojęcia co się stało. Może to mieć znaczenie dzień wcześniej wymieniłem pompę hamulcową i na następny dzień tempomat nie dał się włączyć. Znalazłem na forum że trzeba wyregulować czujnik przy pedale hamulca ale to nic nie dało nadal nie chcę się włączyć. Druga sprawa to czy po wymianie pompy hamulcowej jest jakiś specjalny sposób aby odpowietrzyć cały układ czy tradycyjny pompowanie pedału hamulca. Proszę o jakieś sugestie może ktoś już miał podobny problem

Krzys. 11-05-2011 10:25

Odp: tempomat przestał działać
 
A klima działa? Częstą usterką jest zwarcie elektrycznie podgrzewanej dyszy spryskiwacza. Leci wtedy bezpiecznik za małym schowkiem ( nie pamiętam numeru ale 7,5 A ). Nie działa wtedy klima i tempomat.

tom_3000 11-05-2011 21:31

Odp: tempomat przestał działać
 
Zrób jeszcze jedno doświadczenie, jak będziesz jechał to nogą podnieś pedał hamulca i wtedy spróbuj odpalić tempomat. U mnie tak miałem, że był za duży bezwład pedału i czujnik był cały czas rozwarty co za tym idzie nie załączał tempomatu. U mnie pomogło podklejenie pod czujnik małego dystansu i wszystko hula.

1olek 11-05-2011 22:15

Odp: tempomat przestał działać
 
jak masz beznyzne to pewno Ci serwa nie podpieli lub linki ;)

amww 11-04-2016 12:52

Odp: tempomat przestał działać
 
witam w moim mondeo mk3 benzyna 1.8 2004 przestał działać tempomat po wyjęciu akumulatora.bezpiecznik nr 82 sprawny dysze spryskiwaczy odłączone klina się włącza na liczniku pojawia się ikona tempomatu ale nie trzyma prędkości a i próbowałem podnosić pedały podczas jazdy i nie podziałało pod komputerem niby wszystko ok pomocy z góry dzięki.........

metiouzmc 16-06-2020 14:21

Tempomat nie włącza się
 
Dzień dobry wszystkim.
Ponad rok temu kupiłem forda z silnikiem 2.5 który rzekomo był w tym aucie wymieniony. Wcześniej był automat z tym samym silnikiem co potwierdza karta pojazdu. Tempomat nie działał ale nie był mi potrzebny ale teraz kiedy w planach 2500 km to jednak chciałbym go mieć. Kierownica ma sterowanie. Licznik pokazuje ikonkę tempomatu przy odpalaniu. Przy pedałach są kostki z czego jedna z nich zielona wisi. Niestety tempomat nie reaguje. Nie włącza się nawet. Czy sprawdzić coś na całym układzie i czy wgl da się sprawdzić czy któraś cześć całego układu jest niesprawna? Czy może zmiana silnika a co za tym idzie zmiana sterownika mogła spowodować brak tej funkcji pomimo całego osprzętu? Proszę o pomoc bo noga mi chyba odpadnie na tej trasie 😅

jsik66 22-03-2021 18:02

Tempomat przestał działać
 
Kilka dni temu jadąc chciałem użyć tempomatu. Wcisnąłem przycisk ON lecz tempomat się nie załączył.
Próbowałem tak parę razy bez skutku. Na wyświetlaczu nie włączył się znak tempomatu. Miałem włączone światła i wydaje mi się, że ostatnim razem jak tempomat działał to przyciski były podświetlone. Tym razem nie były. Po powrocie sprawdziłem (przy okazji) wszystkie bezpieczniki w kabinie - wszystkie są dobre a tempomat nadal nie działa jakby brak było zasilania.
Nie wiem jak mam rozwiązać ten problem i gdzie szukać przyczyny.

luckyboy 22-03-2021 18:13

Odp: Tempomat przestał działąć
 
Odłącz akumulator.

jsik66 24-03-2021 17:30

Odp: tempomat przestał działać 1,8 16V
 
Odłączyłem akumulator lecz to nic nie pomogło.
Przydał by się schemat lub diagram połączenia tempomatu. Może ktoś ma?

bluebob 25-03-2021 10:19

Odp: tempomat przestał działać 1,8 16V
 
1 załącznik(i)
Znalazłem taki schemat u siebie jak w załączniku.

Co do podświetlenia przycisków to w Mondeo MK3 przyciski na kierownicy nigdy nie były fabrycznie podświetlane.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.