Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Dwumasa czy skrzynia znowu:( (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80728)

piterdh 13-10-2009 20:54

Dwumasa czy skrzynia znowu:(
 
Witam wszystkich!
Mam problem z moja nowo nabyta alhambra:(
Szukalem i czytalem ale nie znalazlem niczego podobnego.
Gdy nie naciskam sprzegla slychac takie ciche chrobotanie ,na polsprzegle jest bardzo glosne ,a jak wcisne sprzeglo to nic nie slychac.
Jak wrzucam 2 i 3 szybko tez chrobocze ,jak powoli lub dwa razy wcisne sprzeglo to wchodza cicho i latwo.
Olej w skrzyni jest ,sprawdzalem kolo dwumasowe przez rozrusznik i ma okolo 2.5 cm. luzu prawo lewo.
Sprzeglo lapie na gorze i raczej jest w dobrej kondycji.
Poprzedni wlasciciel jezdzil na zerwanej dolnej lapie od skrzyni biegow,moze ma to jakis zwiazek.Przebieg auta 190000.
Co myslicie skrzynia czy sprzeglo???

Dzieki z gory za odpowiedzi;)

RafałB 14-10-2009 09:10

Odp: Dwumasa czy skrzynia znowu:(
 
Masz automat czy manual?

sp4jkk 14-10-2009 10:44

Odp: Dwumasa czy skrzynia znowu:(
 
Cytat:

Napisał RafałB (Post 1264570)
Masz automat czy manual?

Jak napisał, że "nie naciska sprzęgła..." to chyba jasne że manual. W automacie nie masz pedału sprzęgła.

RafałB 14-10-2009 12:00

Odp: Dwumasa czy skrzynia znowu:(
 
Cytat:

Napisał sp4jkk (Post 1264630)
W automacie nie masz pedału sprzęgła.

Hhehe dzięki za info,nie wiedziałem(tzn nie zauważyłem tego) ja u siebie mam i sprzęgło i automat ;)

Nie zauważyłem tego opisu u niego ze sprzęgłęm,teraz sprawa jasna.

Kowalu 14-10-2009 13:03

Odp: Dwumasa czy skrzynia znowu:(
 
Ten co tak łapie wszystkich za słówka az tak sie pomylił:galy:...no prosze, trafiła kosa na kamien:one: tymbardziej ze o wciskaniu sprzegła pisze co najmniej 5 razy:)

RafałB 14-10-2009 13:39

Odp: Dwumasa czy skrzynia znowu:(
 
Cytat:

Napisał Kowalu (Post 1264707)
Ten co tak łapie wszystkich za słówka az tak sie pomylił:galy:...no prosze, trafiła kosa na kamien:one: tymbardziej ze o wciskaniu sprzegła pisze co najmniej 5 razy:)

Że niby ja łapie za słówka...?;) No może czasem jak ktoś zasłuży,dziś ja zasłużyłem przyznaje sie !! ;)

Kowalu 14-10-2009 13:44

Odp: Dwumasa czy skrzynia znowu:(
 
bez urazy oczywiscie:564: kazdy popełnia błędy

piterdh 14-10-2009 18:03

Odp: Dwumasa czy skrzynia znowu:(
 
Chlopaki nie klucic mi sie tu :fcp29 .
Prosil bym raczej o jakas konkretna podpowiedz, bo juz niewiem czy sprzedac czy robic a rodzinka sie lada moment powiekszy.
Aha skrzynia manualna;)))))

janbra 14-10-2009 22:36

Odp: Dwumasa czy skrzynia znowu:(
 
Cytat:

Napisał piterdh (Post 1264306)
........Jak wrzucam 2 i 3 szybko tez chrobocze ,jak powoli lub dwa razy wcisne sprzeglo to wchodza cicho i latwo.

Poczytaj o synchronizatorach, było na forum, twój przypadek nie jest odosobniony.
Cytat:

Olej w skrzyni jest
Ja wymieniłem olej i pomogło na zgrzytanie, nie jest super ale lepiej niż przed wymianą.
Cytat:

sprawdzalem kolo dwumasowe przez rozrusznik i ma okolo 2.5 cm. luzu prawo lewo.
Zadzwoń do LUK-a to powiedzą jaki jest dopuszczalny luz. Musisz podać im numer koła dwumas.
U mnie chrobocze jak jest zimny silnik, jak wcisnę sprzęgło jest cisza, jak zaczynam wciskać sprzęgło również jest cisza. Był gdzieś taki temat i koledzy pisali, że mają podobnie. W lecie jest spokój a jak tylko temperatury spadają to zaczyna to być słyszalne.
Czytałem gdzieś, że problemem może być jakieś łożysko na wałku atakującym w skrzyni czy jakoś tak.
Na razie tego nie ruszam i jeżdżę tak. Ogólnie skrzynia jak również półosie, przeguby nie są mocną stroną tego autka. Taka jest moja opinia.

subratri 15-10-2009 08:28

Odp: Dwumasa czy skrzynia znowu:(
 
ja bym sprawdził jednak sprzęgło i łożysko wysprzęglika, opis jaki podałeś różni się od tego co było w tematach do których odwołuje się janbra.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.