Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] niskie ciśnienie doładowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339433)

RediXoneQ 16-02-2024 23:13

niskie ciśnienie doładowania
 
Witam
Posiadam focusa mk2 2009r z silnikiem 1.8 tdci. Od pewnego czasu zaczął pojawiać się błąd P0299 "Turbocharger low boost". Nie świeci się Check Engine ale samochód w tej sytuacji praktycznie nie ma mocy, a turbo daje 0.5 bara z gazem w podłodze lub ma lekko mniejszą moc do 3k obr, a po 3k obr traci mocy i ciężko mu się zebrać przy wyższych prędkościach oraz dymi przy mocnym przyspieszaniu.

Rury w układzie dolotowym sprawdzone - wszystkie szczelne.

Po skasowaniu błędu samochód nagle odżywa, jedzie normalnie oraz praktycznie przestaje dymić.
Błąd wraca czasami chwile po skasowaniu go albo po jakimś tygodniu.

Pytanie teraz w czym szukać przyczyny? Któryś z czujników powoli się psuje? A może sterownik turbiny.
Przy okazji mechanik zaślepił EGR dla świętego spokoju ponieważ był strasznie zapchany. Czy możliwe że został on źle zaślepiony i teraz takie problemy sprawia?

Samochód w większości jeździ po mieście ale staram się go brać czasami na dłuższe trasy i go przycisnąć żeby się nie dusił tylko jazdą po mieście.

Będę wdzięczny za pomoc.

hindus 17-02-2024 08:18

Odp: Focus mk2 niskie ciśnienie doładowania
 
Sprawdź sterowanie turbiny, zwłaszcza czy przewody podciśnienia są dobrze wpięte i nic luźno nie lata. Miałem podobny efekt chociaż inny silnik i błąd też. Winny był właśnie ten luźny przewód podciśnienia. Męczyłem się z tym ponad rok bo mechanik nie widział przyczyny.

cezarg1410 17-02-2024 11:44

Odp: Focus mk2 niskie ciśnienie doładowania
 
Masz turbinę ze zmienna geometrią ze sterowaniem podciśnieniowym. Jeśli nie ma podciśnienia to geometria jest "otwarta" i spaliny nie mają jak jej napędzić.
Tak więc kolega poprzednik dobrze sugeruje. Do sprawdzenia cały układ podciśnienia.

RediXoneQ 24-02-2024 00:30

Odp: niskie ciśnienie doładowania
 
Co do tych wężów od podciśnienia to trochę nie mogę się ogarnąć przy tym silniku, ponieważ ta turbina nie jest sterowana normalną gruszką z podciśnieniem tylko jakiś elektrycznym sterownikiem z silniczkiem. I teraz moje pytanie. Gdzie dokładniej znaleźć te rurki od podciśnienia które w teorii sterują tą turbiną. Z góry dzięki za odpowiedź .

hindus 24-02-2024 06:44

Odp: niskie ciśnienie doładowania
 
No to ten nastawnik trzeba byłoby sprawdzić ale nie wiem czy będziesz w stanie jakoś to samodzielnie ogarnąć więc może jednak warto odwiedzić punkt zajmujący się regeneracja

technik08 24-02-2024 15:58

Odp: niskie ciśnienie doładowania
 
Mój błąd .Nie ten silnik .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.