Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Brak ABS-u (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113698)

pucek-84 01-11-2010 05:59

Brak ABS-u
 
Witam wszystkich.:)
Piszę, ponieważ borykam się z pewnym problemem a mianowicie brakiem ABS-u.
Sprawa wygląda następująco posiadam Forda Focusa 1.8TDDI z 2001r. od niedawna zostałem jego posiadaczem, zauważyłem że ani nie świeci się kontrolka od abs-u (nawet przy przekręcaniu kluczyka ), ani nie ma go przy hamowaniu. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone ( wszystko OK ) a nawet sprawdzona i wymieniona na wszelki wielki żarówka która podświetla kontrolkę od ABS-u. U znajomego elektryka podpiąłem Foczke do kompa co się okazało że czujnik od strony kierowcy w przednim kole jest walnięty, a więc sprawdziłem owy czujnik i strasznie był zaśniedziały a wiec wyczyściłem. W dalszym ciągu abs-u brak i kontrolka nadal nie świeci.
Poszukałem na forum dość sporo na temat abs-u i niestety nic nie znalazłem. Jeżeli ktoś posiada jakieś ciekawe sugestie związane z tematem z chęcią je przerobie tym bardziej że zima się zbliża:) Pozdrawiam

overloaded26 01-11-2010 07:05

Odp: Brak ABS-u
 
sprawdz czy masz pompe abs pod maska bo może komuś sie przydała..

sseeb 01-11-2010 08:17

Odp: Brak ABS-u
 
Powiem tak ja mam foke z 2000 pewnego razu oświeciła mi się kontrolka ABS i hamulca i do tej pory świeci ABS-u niema błędów kompie też brak 3 mechaników rozłożyło ręce i niewiedzo co się dzieje może mi ktoś też coś doradzi :-)

pucek-84 01-11-2010 08:24

Odp: Brak ABS-u
 
Pompę mam bo mechanik mi sprawdzał. Raczej musi być bo jak podpiołem pod kompa to by wykazało że czegoś brakuje. Ale sprawdzę jeszcze dla 100% pewności.

Arash-A1 14-11-2010 12:18

Odp: Brak ABS-u
 
Cytat:

Napisał pucek-84 (Post 1532828)
Witam wszystkich.:)
Piszę, ponieważ borykam się z pewnym problemem a mianowicie brakiem ABS-u.
Sprawa wygląda następująco posiadam Forda Focusa 1.8TDDI z 2001r. od niedawna zostałem jego posiadaczem, zauważyłem że ani nie świeci się kontrolka od abs-u (nawet przy przekręcaniu kluczyka ), ani nie ma go przy hamowaniu. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone ( wszystko OK ) a nawet sprawdzona i wymieniona na wszelki wielki żarówka która podświetla kontrolkę od ABS-u. U znajomego elektryka podpiąłem Foczke do kompa co się okazało że czujnik od strony kierowcy w przednim kole jest walnięty, a więc sprawdziłem owy czujnik i strasznie był zaśniedziały a wiec wyczyściłem. W dalszym ciągu abs-u brak i kontrolka nadal nie świeci.
Poszukałem na forum dość sporo na temat abs-u i niestety nic nie znalazłem. Jeżeli ktoś posiada jakieś ciekawe sugestie związane z tematem z chęcią je przerobie tym bardziej że zima się zbliża:) Pozdrawiam

Sprawdź czujnik od strony kierowcy w przednim kole, przy pomocy multimetru, w pozycji diody, jeśli czujnik będzie OK to wskazanie w kierunku przewodzenia będzie wynosić około 700 om. Poza tym przy włączonym zapłonie na gnieździe czujnika powinno być napięcie ok. 12V.

kozik77 15-11-2010 21:48

Odp: Brak ABS-u
 
a może któś mądry wsadził łożysko bez pierścienia ABS...

tomiscorpio 15-11-2010 22:53

Odp: Brak ABS-u
 
a na tym kompie napewno podlaczaliscie sie do kompa absu a nie silnika....

sseeb 15-11-2010 23:07

Odp: Brak ABS-u
 
kompa podłączało 3 mechaników więc chyba wiedzieli co robią a łożysko jest włożono dobrze sprawdzone a ABS dalej ie działa

pucek-84 18-11-2010 19:56

Odp: Brak ABS-u
 
Witam.
Pod którego kompa mi podpioł to nie wiem, a także nie mam pojęcia czy łożysko jest dobre, ponieważ jeszcze nic z nim od zakupu nie robiłem. Wydaje mi się że może to być jakaś wada elektryczna. W najbliższym czasie mam zamiar odstawić foczkę do elekryka by mi to wszystko sprawidzł. Jak będe znał rozwiązanie napewno napisze. Pozdrawiam

kamikadze_DOA 25-11-2010 11:21

Odp: Brak ABS-u
 
Ja miałem uszkodzony sterownik do pompy (ale kotrolka ABS i TC śiwciły się jak głupie, więc wypiołem sterownik i tak jeździłem - kontrolka ABS i tak się świeciła). Po wymianie samego sterownika wszystko pogasło i działa jak ta lala (oprócz TC bo sterownik był od innej pomy, ale na cito potrzebowałem zrobić ABS, a z TC można jeszcze poczekać).

Jak masz możliwość to sprawdź sterownik - dobrzy byłaby przekładka z innego (przełożenie stera jeśli nie ma problemów z śrubami to ok 30 min).

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.