Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 1995-2001] Sposób na niezacinającą się tylną wycieraczkę (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=107079)

skola 08-08-2010 20:04

Sposób na niezacinającą się tylną wycieraczkę
 
1 załącznik(i)
Były ulewy padało dosyć obficie i zawsze występował w fordziakach problem z wycieraczką tylną. Polega on na tym że po włączeniu wycieraczki nie działa, dopiero po pewnym czasie zaczyna chwytać i przerywa albo nie do końca dochodzi. Nie wiem czy to jest sposób ale puki co deszcze i śmiga jak należy :P Prosty patent: w bagażniku są miedziane blaszki czyścimy je papierem ściernym i w "dołkach" od górnych bolców dajemy za pomocą lutownicy cynę . Cyna jest chropowata więc może dlatego :D Pozdro :)

m_g 09-08-2010 10:17

Odp: Sposób na niezacinającą się tylną wycieraczkę
 
Dobre skola dobre :D, ja tylko czyściłem papierkiem i nic to nie dawało ale z cyną pokąbinuje :)

a dział powinien iść do fotorelacje chyba :)

skola 09-08-2010 11:14

Odp: Sposób na niezacinającą się tylną wycieraczkę
 
Ja papieru tam dużo zużyłem :D jakieś spraye antykorozyjne i inne badziewia więcej deszczu i wycieraczka pół automatyczna :D Mi to puki co świetnie zdaje rezultat a jak co to zawsze to można szybko usunąć :]

bidżej 10-08-2010 22:36

Odp: Sposób na niezacinającą się tylną wycieraczkę
 
jak blaszki na progu bagażnika, to i styki w klapie. żeby je wyciągnąć, trzeba wykręcić 2 wkręty. uwaga: wkręty nie trzymają bezpośrednio obudowy styków w klapie, tylko specjalne zatrzaski w prowadnicach. jeśli zatrzask się zapiecze (a często tak jest), to po wykręceniu wkrętów trzeba styki wyciągnąć siłą. potem czyszczenie jakimś WD40 (a potrafi tam być niezła zupa) i kapka wazeliny technicznej.

powyższe dotyczy tylko MK3-MK4, bez MK5, która styków w klapie nie posiada, a kable zasilające elektrykę w klapie puszczone są "słonikiem".

dla wszystkich (tzn. MK3-MK5): do tego wypada jeszcze wyczyścić zawiasy klapy przez pryśnięcie ich czymś WD40-podobnym i pomachanie klapą góra-dół, a potem lekkie zapaćkanie tego np. wazeliną techniczną coby znowu nie zrobiło się to samo.

m_g, no fotorelacja jak tralala :P

-waldi- 17-08-2010 20:15

Odp: Sposób na niezacinającą się tylną wycieraczkę
 
nic nie róbcie z tymi stykami po za przesmarowaniem - winą tego jest masa idąca przez zawiasy przesmarować poruszać klapą i tak co pół roku :)

jeszcze lepszym rozwiązaniem dołozyć dodatkową masę

bidżej 17-08-2010 20:23

Odp: Sposób na niezacinającą się tylną wycieraczkę
 
tak jak napisałem wyżej zrobiłem raz - półtora roku temu i do tej pory jeździ :D

dresat 17-08-2010 20:23

Odp: Sposób na niezacinającą się tylną wycieraczkę
 
Cytat:

Napisał -waldi- (Post 1492520)
jeszcze lepszym rozwiązaniem dołozyć dodatkową masę

To jest jedyne, słuszne i poprawne rozwiązanie, bo sam tak właśnie zrobiłem i mam spokój.:lol:

rys3 18-08-2010 07:49

Odp: Sposób na niezacinającą się tylną wycieraczkę
 
to jest sposób na zacinającą sie wycieraczkę, czy na niezacinającą się wycieraczkę?

skola 18-08-2010 14:33

Odp: Sposób na niezacinającą się tylną wycieraczkę
 
to skąd tą masę wziąć i do czego przylutować ??

bidżej 18-08-2010 16:04

Odp: Sposób na niezacinającą się tylną wycieraczkę
 
skola, możesz ją np. puścić przewodem przez słonik wężyka od sprysku i przykręcić w miejscu masowania lewej tylnej lampy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.