Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=154557)

NERON81 27-03-2012 19:53

Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Witam Mam problem z działaniem nawiewu.Do pracy climatronica nie mam zastrzeżeń(wymieniłem na ten zółtym znaczkiem). Problem pojawia się ja wyłączę przyciskiem OFF nawiew,jak stoję w miejscu wszystko jest ok natomiast gdy rozgrzeje silnik i jadę z prędkością powyżej 60km/h czuje jak by z kratek zaczynało lecie cieple powietrze.Im wyższa prędkość tym powietrze leci mocniej i cieplejsze.I jest jedna rzecz która zauważyłem ze zawsze dmucha z tych kratek których był włączony nadmuch przed wyłączeniem climatronica. Gdzieś na forum wyczytałem ze coś ma tam lecieć żeby była cyrkulacja powietrza w samochodzie, ale bez przesady w zimie mi to nie przeszkadza ale w lecie nie da się w aucie wysiedzieć przy wyłączonym climatronicu.Powyżej 100km to już dmucha bardzo cieple powietrze.

eddek 27-03-2012 19:59

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Po wyłączeniu nawiewu powietrze przepływa swobodnie, więc jest tak jak piszesz. Musisz zamknąć obieg powietrza i wtedy nie będzie wlatywać.

NERON81 27-03-2012 20:04

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Właśnie zapomniałem napisać, ze jak włączę obieg zamknięty, problem znika.
Rozumiem ze to co, się dzieje w moim samochodzie to normalne i każdy tak ma?
:-)

TomekM_1983 28-03-2012 07:44

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Tak. Jest to normalne ponieważ powietrze przepływa swobodnie a kierunki nawiewu są ustawione według ostatnich nastaw AUTO albo wymuszonych ręcznie.
A teraz powiedz mi jaki jest sens wyłączania? Wystarczy ustawić tryb na ECO. Wtedy całość działa w sposób podobny do auta bez klimatyzacji.

NERON81 28-03-2012 18:12

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Masz racje porostu nie zdawałem sobie z tego sprawy ze tak to w mondeo działa.Myślałem ze jakieś klapki się nie domykają.Jeżdżę rożnymi autami i jeszcze z czymś takim się nie spotkałem.W trybie eco powietrze dmucha a mi chodziło o to żeby powietrze w ogóle nie leciało.Jedynym rozwiązaniem jest obieg zamknięty.Bardzo dziękuje za pomoc bo już miałem do serwisu jechać.
Pzdr.

TomekM_1983 28-03-2012 19:50

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Dodam tylko, że obieg zamknięty nie jest zalecany do ciągłego użytku, ponieważ wtedy w samochodzie krąży ciągle to samo powietrze.
A dlaczego nie chcesz żeby ci powietrze leciało z nawiewów? Jak ci przeszkadza nawiew z kratek to wymuś np na szybę i nogi, albo zamknij fizycznie wyloty powietrza pokrętłem. Przy ustawieniu na 20 stopni w trybie ECO siła nawiewu jest właściwie niewyczuwalna. Oczywiście jeśli auto nie jest mocno nagrzane w środku.

NERON81 28-03-2012 20:08

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Pobawię się tymi nawiewami i ustawie jak trzeba.Bardzo dziękuje za pomoc pozdrawiam.

GrzegorzTarnów 29-03-2012 20:45

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
U mnie jest troche inaczej...Jak nawiew jest wyłączony to zaczyna np w zimie dmuchac ciepłym powietrzem na stopy, a w lecie dmucha zimny powietrzem równiez na stopy...

Andrzej 30-03-2012 17:56

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
a mi doradzali spece od klimy, aby nigdy nie wyłączać klimatronika... aby był non stop na auto z AC...

a z tym wyłączaniem, jak pisali przedmówcy, ne wyłączaj tylko zamknij wloty, nie przełączaj na obieg wewnętrzy, bo musi się powietrze w kabienie wymieniać...

NERON81 31-03-2012 08:10

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Cytat:

Napisał GrzegorzTarnów (Post 1807779)
U mnie jest troche inaczej...Jak nawiew jest wyłączony to zaczyna np w zimie dmuchac ciepłym powietrzem na stopy, a w lecie dmucha zimny powietrzem równiez na stopy...

Masz pewnie klimatronika z białym nawiewem na szybę?Tez tak miałem ale zmieniłem na ten z zółtym znaczkiem i teraz dmucha z tych wlotów które były ostatnio włączone.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.