Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Dziwny dźwięk wydobywający się po dodaniu gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=259481)

Kuba94 26-02-2017 19:44

Dziwny dźwięk wydobywający się po dodaniu gazu (wymiana sprzęgła alternatora)
 
Witam serdecznie, mam od paru dni dosyc dziwny problem. Po odpaleniu auta i dodaniu gazu slysze taki dzwiny dzwiek silnika, jakby wpadal w lekki rezonans. Strasznie specificzny dzwiek. Dzieje sie tak glownie na pierwszym i drugim biegu przy minimalnym dodaniu gazu w zakresie 900-1200 tysięcy obrotów, a pozniej juz tego nie slychac. Zazwyczaj przy wyjezdzie z parkingu, domu czy spod swiatel. Sprawdzalem w forscanie ale zadnego bledu nie ma. Dodam tylko, ze wymienialem filte paliwa dwa tygodnie temu, ale samochod tak swiruje od 4 dni samoistnie. Jezdze nim juz od 7 miesiecy i od razu zauwazylem ten dzwiek. Moze to nic zlego, bo pozniej totalnie zanika, ale mimo wszystko strasznie mnie to irytuje.

Kuba94 27-02-2017 12:51

Odp: Dziwny dźwięk wydobywający się po dodaniu gazu
 
Udało mi się uchwycić ten dźwięk

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

00:20
00:35
00:50 - tutaj słychać to najbardziej.

To coś poważnego czy jestem przewrażliwiony?

Abback 27-02-2017 15:43

Odp: Dziwny dźwięk wydobywający się po dodaniu gazu
 
Cytat:

Napisał Kuba94 (Post 2758224)
Udało mi się uchwycić ten dźwięk

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

00:20
00:35
00:50 - tutaj słychać to najbardziej.

To coś poważnego czy jestem przewrażliwiony?

Jedynie niepokojące w tym nagraniu to głośno cykający kierunkowskaz hehe :D A tak na poważnie to kolegi pierwszy Diesel zapewne więc powiem krótko: Chcesz kolego mieć go długo to lepiej zmień styl jazdy i wkręć mu przy ruszaniu wyższe obroty jak i w trakcje jazdy nie trzymaj go na najniższych, bo więcej szkody silnikowi robisz niż paliwa zaoszczędzisz :D

Kuba94 27-02-2017 17:34

Re: Dziwny dźwięk wydobywający się po dodaniu gazu
 
Na nagraniu wyjezdzalem spod domu (spiacy policjant, skrzyzowanie). Poza tym na zimnym sie raczej nie paluje silnika ;) a po trzecie jechalem w ten sposob zeby pokazac problem :p

Gdyby ten dzwiek byl od zawsze, to nie robilbym z tego zadnego problemu

Kuba94 09-03-2017 12:06

Re: Odp: Dziwny dźwięk wydobywający się po dodaniu gazu
 
Cytat:

Napisał Abback (Post 2758307)
Jedynie niepokojące w tym nagraniu to głośno cykający kierunkowskaz hehe :D A tak na poważnie to kolegi pierwszy Diesel zapewne więc powiem krótko: Chcesz kolego mieć go długo to lepiej zmień styl jazdy i wkręć mu przy ruszaniu wyższe obroty jak i w trakcje jazdy nie trzymaj go na najniższych, bo więcej szkody silnikowi robisz niż paliwa zaoszczędzisz :D


Udało się rozwiązać problem - wymiana sprzęgła alternatora. Poprzednie zepsute wprowadzało samochód w wielki rezonans podczas niskich obrotow.

Może komuś się przyda. Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.