Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Zbyt wysokie/ skaczące napięcie alternatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=333670)

reinildo 24-02-2023 18:18

Zbyt wysokie/ skaczące napięcie alternatora
 
Witam

Szukałem podobnego tematu, ale w moim focusie mk1 objawy są troszeczkę inne od większości, które wyczytałem. Autko to focus mk1 1.6 zetec 1998 rok

Problem zaczął się od połowy grudnia - zaczęła zapalać się kontrolka ładowania na dosłownie 1/2 sekundy, a czasami tylko mignęła, po kilku dniach po odpaleniu auta, kontrolka zapaliła się na stałe. Podjechałem do mechanika, zmierzył napięcie - na włączonym silniku 14,5/ 14,8 - wszystko działa, jest ładowanie, więc mnie zbył. Nie dawało mi to spokoju więc podjechałem do innego i tam zmierzył i było ponad 15 V. Obstawił regulator napięcia. Autko zostawione, rozebrał sobie alternator i szczotki się kończyły, komutator też już był wytarty. Miał z innego forda alternator po demontażu, po nie dużym przebiegu, alternator sprawny więc za stówkę mi go oddał i zrobił podmiankę, przy okazji kupił ten regulator więc też go wymienił na nowy. Wszystko było w porządku aż do wczoraj. Zaczęła wariować kontrolka ładowania, razem z kontrolką ABS - dmuchawa zaczęła przygasać, po ciemku światła zaczęły widocznie mrygać - jasne było to, że znowu jest za wysokie napięcie. Odpaliłem wszystkie odbiorniki, dmuchawa na najwyższy bieg, podgrzewanie szyby itp, aby zbić napięcie. Na następny dzień znowu podjechałem do niego, zmierzył i znowu 15 v, a czasem skoczyło nawet do 16 ! Sprawdził piny w tej wtyczce co idzie bezpośrednio do alternatora - niby była czysta, ale ją wyczyścił pilnikiem i sprayem, mówił, że jeden pin mu się tam nie podoba bo był zbyt luźny, nie wiem jak to powiedzieć. Jakoś go zgiął i wyglądał w miarę okej. Zobaczył też taką wtyczkę, która znajduje się za silnikiem, chyba obok sondy i piny tam były czyściutkie, ale jeden czerwony kabelek już kiedyś musiał być lutowany. Na wszelki wypadek też wyczyścił, kable popsikał itp. Po kolejnych pomiarach napięcie też było za wysokie, ale wynosiło już 14,9 maksymalnie 15 V i nic więcej. Na akumulatorze troszkę mniej, 14,8 bodajże. Ma jeszcze jeden alternator z focusa mk2, który też będzie pasował i kazał dzwonić jeśli znowu jakieś anomalie będą się pojawiać - na razie wszystko chodzi okej. Mówił, że szybciej będzie mu podmienić alternator, ale raczej stawiam , że jest sprawny, niż rzeźbić w tych przewodach. Macie może jakieś pomysły ?

krzysztofSJZ 24-02-2023 19:10

Odp: Zbyt wysokie/ skaczące napięcie alternatora
 
a może jak ci wszystko zacznie wariować odłącz klemę akumulatora na załączonym silniku, może aku jest już do d...., dość dawno temu miałem podobny przypadek i jeszcze tak pojechałem do Chorwacji na urlop, po powrocie do domu auto do garażu a na drugi dzień aku zaliczyło zgon, a też mi wymieniali poł alternatora ze 3 razy regulator, i tak wkoło przez kilka dni fajnie a pózniej lipa

reinildo 24-02-2023 21:13

Odp: Zbyt wysokie/ skaczące napięcie alternatora
 
Cytat:

Napisał krzysztofSJZ (Post 3446289)
a może jak ci wszystko zacznie wariować odłącz klemę akumulatora na załączonym silniku, może aku jest już do d...., dość dawno temu miałem podobny przypadek i jeszcze tak pojechałem do Chorwacji na urlop, po powrocie do domu auto do garażu a na drugi dzień aku zaliczyło zgon, a też mi wymieniali poł alternatora ze 3 razy regulator, i tak wkoło przez kilka dni fajnie a pózniej lipa

Sprawdzę tą ewentualność. Aku w tym roku będzie miał już 5 latek

krzysztofSJZ 24-02-2023 21:29

Odp: Zbyt wysokie/ skaczące napięcie alternatora
 
Cytat:

Napisał reinildo (Post 3446306)
Aku w tym roku będzie miał już 5 latek

moje aku w Kudze użytkowane jest od 2018 roku i dzisiaj niespodzianka padło, prawie bez zapowiedzi, jedyny objaw to szybko wyskakiwał komunikat że słaby akumulator wyłącz radio, oczywiście bez zapłonu

Shido 02-05-2023 08:20

Odp: Zbyt wysokie/ skaczące napięcie alternatora
 
Podpinam się pod temat, mam identyczna sytuację gdzie 2 lata temu regenerowany był alternator i kupiony nowy akumulator. Ostatnio podczas jazdy zaswiecila się kontrolka ABS, zegary zwariowały od maxa do zera a auto zaczęło przerywać tracąc moc. Jeśli ktoś znalazł rozwiązanie bądź ma pomysł, chętnie poznam 🙃

Fulara 02-05-2023 08:29

Odp: Zbyt wysokie/ skaczące napięcie alternatora
 
przecież pisałem ci w innym temacie co masz zrobić, po co piszesz w 10 tematach

luckyboy 02-05-2023 14:20

Odp: Zbyt wysokie/ skaczące napięcie alternatora
 
Cytat:

Napisał Shido (Post 3454763)
Podpinam się pod temat, mam identyczna sytuację gdzie 2 lata temu regenerowany był alternator i kupiony nowy akumulator. Ostatnio podczas jazdy zaswiecila się kontrolka ABS, zegary zwariowały od maxa do zera a auto zaczęło przerywać tracąc moc. Jeśli ktoś znalazł rozwiązanie bądź ma pomysł, chętnie poznam [emoji854]

Spadek napięcia

Buldi 03-05-2023 19:57

Odp: Zbyt wysokie/ skaczące napięcie alternatora
 
Zamiast pytać, szukać, i liczyc że moż ci dobrze zregenerują - kup nowy alternator i zapomnij o problemie na lata. Dobra rada, a cenowo wydasz ok.150 zł wiecej.

thesperado 03-05-2023 21:54

Odp: Zbyt wysokie/ skaczące napięcie alternatora
 
Cytat:

Napisał Buldi (Post 3454998)
kup nowy alternator i zapomnij o problemie

Jeśli ma usterkę w instalacji elektrycznej, to niewiele pomoże. Dla czego zakładać, że padł alternator. A swoją drogą osobiście wolę próbować naprawiać oryginalny, niż zakładać nowego AS-a.

Fulara 04-05-2023 08:13

Odp: Zbyt wysokie/ skaczące napięcie alternatora
 
Cytat:

Napisał Buldi (Post 3454998)
Zamiast pytać, szukać, i liczyc że moż ci dobrze zregenerują - kup nowy alternator i zapomnij o problemie na lata. Dobra rada, a cenowo wydasz ok.150 zł wiecej.

regeneracja kosztuje 150 zł. max 200.

za 350 zł to się kupuje chińczyka. OE pewnie kosztuje 3000 zł.
ja chińczyki przerabiałem. dziękuję bardzo.

trzeba oddać do regeneracji tam, gdzie wiedzą co robią.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.