Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Brak spryskiwacza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=236531)

Arczi123 08-01-2016 06:51

Brak spryskiwacza
 
Witam,
autko garażowane (teraz przy mrozach było w garażu -1, -2 stopnie) ale jak były mrozy po -15 postał kilka godzin na zewnątrz. Przedwczoraj odpalam w garażu - kontrolka brak płynu i spryski nie idą z przodu i z tyłu - pomyślałem może zamarzło, wczoraj kontrolka brak płynu i znów to samo. Dolałem zimowego (nadmienię, że w zbiorniczku przed dolaniem był chyba zimowy. Dzisiaj w garażu +2 i znów kontrolka brak płynu i nie idą spryski (dziurawego zbiorniczka nie mam, bo w garażu plamy nie było jak dolewałem).
I teraz moje pytanie.

1. Czy jak zamarznie płyn do szyb, a da się na spryskiwacze to silniczek od sprysków ma być słychać czy nie? Bo u mnie wycieraczki chodzą, ale charakterystycznego szumu silniczka nie słychać.
2. Gdzie się znajduje owy silniczek, jak z dojściem i jak ocenić czy działa?
3. Jeśli zamarzło to czym dziadostwo roztopić (pomijając denaturat)?
4. Czy bezpiecznik od sprysków jest połączony z innymi "urządzeniami"?
5 Czy jak siada silniczek to czy z automatu zapala się brak płynu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam w Nowym Roku.

wojtekn 08-01-2016 08:31

Odp: Brak spryskiwacza
 
1 załącznik(i)
1) tak ma go być słychać
2) patrz fotka poz. 9
3) jak masz garaż to jakaś farelka czy coś w tym stylu, czy suszarka
4) nie jestem pewien, ale chyba nie (najwyżej ktoś mnie poprawi)
5) może tak być

Arczi123 08-01-2016 10:07

Odp: Brak spryskiwacza
 
Temat rozwiązany. Spryski działają.

Więc do rzeczy..... Jednak zamarzło.
W międzyczasie poszedłem sprawdzić bezpieczniki i podczas otwierania skrzyneczki (tej przezroczystej, plastykowej), wypadł mi przypadkiem bezpiecznik 32 - nie zauważyłem tego). Posprawdzałem wszystkie były ok ( w międzyczasie zadziałały spryskiwacze, bo sie +5 zrobiło, ale w zamian przestało działać radio, centralny i klakson). I zaś od nowa bezpieczniki. Ale jest już ok.

Tak więc dziękuje koledze wojtekn za rzeczowe odpowiedzi, aczkolwiek w moim przypadku przy zamarznięciu płynu silniczek/ pompka od sprysków nie dawała żadnych dźwięków.

Jednak jak odpaliłem to dalej pipczy, że nie ma płynu. Więc nie wiem czy błąd, czy się czujnik powiesił. Po południu będę w domu to zaleję i sprawdzę.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.