Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] wyciek simmeringu wału korbowego od strony koła pasowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=138565)

kubasmotrys 31-08-2011 08:31

wyciek simmeringu wału korbowego od strony koła pasowego
 
Witam. Posiadam maksymiliana 2.0 TDCI 140km , z 2009.
Wybrałem go w listopadzie 2009 roku w Nowym Sączu. Na pierwszym przeglądzie w Rzeszowie, pan z nietęgą miną powiedział mi że z mojego jutrzejszego wyjazdu do Berlina raczej nici, gdyż zauważyli przypocony zimmering na wale korbowym od strony koła pasowego. Coż było robić, samochód odstawiliśmy do serwisu w Rzeszowie otrzymaliśmy samochód zastępczy (focus w najuboższej wersji to jakaś patologia) po 5 dniach samochód był gotowy. Po ujechaniu dosłownie 10 tysięcy kilometrów w związku z piszczeniem uszczelek poprosiliśmy również o sprawdzenie wadliwego elementu w postaci zimmeringu. Okazało się że znów cieknie. Z wielkim zdenerowaniem auto znów trafiło do forda w rzeszowie. (tym razem fieścina)
Całe zajście miało miejsce w kwietniu. W następnym tygodniu wybieram się do Madrytu więc zleciłem przegląd taki przedwczesny, niech koledzy zgadną co cieknie ??-.-
Dla mnie to nie pojęte, auto ma niecałe 40 tysięcy przebiegu, jest prawie dwuletnie a już 3 raz ma mieć rozszczepiane przegłuby i dartą skrzynię ??
W listopadzie kończy mi się gwarancja, po za gwarancją ford za takie robocizny krzyczy 7-8 tysięcy. Co mam robić, czy znów godzić się na naprawę w nadziei że teraz wszystko już będzie dobrze, czy zgłaszać tą sprawę do ford motor poland żeby zainterweniowali ?? proszę poradźcie :)

RafałB 31-08-2011 08:59

Odp: wyciek simmeringu wału korbowego od strony koła pasowego
 
Cytat:

Napisał kubasmotrys (Post 1702617)
Co mam robić, czy znów godzić się na naprawę w nadziei że teraz wszystko już będzie dobrze, czy zgłaszać tą sprawę do ford motor poland żeby zainterweniowali ?? proszę poradźcie :)

Sprzedać :D

A tak poważnie...to masz jakiś wyjątkowo pechowy egzemplarz chyba,nie wiem co Ci napisać skoro ta sama awaria już 3-krotnie wystąpiła w tak młodym i mało zjeżdżonym aucie :shock:

Slartibartfast 31-08-2011 13:40

Odp: wyciek simmeringu wału korbowego od strony koła pasowego
 
Dokumentuj każdą naprawę i na pewno zgłaszaj do Ford Polska, bo później Cię oleją... :(
P.S. A nie ma takiego zapisu w gwarancji (a może wynika to z innych uprawnień , np. rękojmii), że jeśli coś było 3-krotnie naprawiane - albo naprawiane bezskutecznie to gwarant musi się zgodzić na wymianę?

bartekd 31-08-2011 18:31

Odp: wyciek simmeringu wału korbowego od strony koła pasowego
 
Typuję, że przyczyna tkwi poza wymienianymi do tej pory elementami. Wydaje mi się, że Ford powinien monitorować naprawy gwarancyjne, za które zresztą płaci. Druga naprawa de facto tego samego powinna zmuszać do zastanowienia się, przynajmniej :?:
Ja bym chyba podjechał do jakiegoś polecanego mechanika i niech nawet odpłatną diagnozę postawi. Taka a nie inna "konstrukcja" ASO powoduje, że oni nie są w stanie diagnozować trudnych i nieoczywistych problemów.

A właśnie takie kwiatki powodują, że ja dokupuję dodatkową gwarancję.

kicaj 01-09-2011 07:06

Odp: wyciek simmeringu wału korbowego od strony koła pasowego
 
albo podjechac do innego ASO, ew. skontaktowac sie z Fordem Polska/Europa i sie spytac co z tym fantem zrobic...
grunt zeby nie byc pasywnym i wciaz ich meczyc... oczywiscie wszystko pisemnie...

pawel2m 02-09-2011 23:11

Odp: wyciek simmeringu wału korbowego od strony koła pasowego
 
Myślę że trzeba najpierw diagnozować przyczynę a nie naprawiać cały czas skutki.

kicaj 03-09-2011 21:35

Odp: wyciek simmeringu wału korbowego od strony koła pasowego
 
Cytat:

Napisał pawel2m (Post 1703926)
Myślę że trzeba najpierw diagnozować przyczynę a nie naprawiać cały czas skutki.

no oczywiscie, ale od tego jest ASO (na gwarancji)
ale jesli ASO nie daje rady, to dobrze by bylo miec zabezpieczone tyly... ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.