Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Działanie ESP/ABS (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=61619)

Bashay 09-02-2009 10:18

Działanie ESP/ABS
 
Do tej pory nie jezdzilem samochodami z ukladami stabilizacji trakcji i w zwiazku z tym nie jestem pewien czy to co zauwazylem to wlasnie efekt dzialania takiego systemu:
Podczas jazdy na sliskiej nawierzchni na pedale gazu czuje takie drgania jak w przypadku hamowania kiedy wlacza sie ABS. Czy ESP tak wlasnie dziala ewentualnie co to jest? :fcp1
Wedle informacji ksiazkowych ESP gdy sie uaktywnia widac teoretycznie poprzez zapalenie kontrolki..

Pozdrawiam

Bas

Mephic 09-02-2009 10:25

Re: [MK4] Działanie ESP/ABS
 
Możesz czuć drgania, bo ESP "wyhamowuje" dane koło, żeby naprowadzić Cię na odpowiedni tor jazdy (jego działanie uzależnione jest dokładniej od tego czy jest to poślizg pod czy nadsterowny). Polecam ten artykuł - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Z niego na temat ESP można się dowiedzieć wszystkiego :)

heko 09-02-2009 10:33

Re: [MK4] Działanie ESP/ABS
 
...mój pedał gazu nie drga :fcp15 ...tylko kontrolka daje znać..

Mephic 09-02-2009 11:06

Re: [MK4] Działanie ESP/ABS
 
Heko - w zależności od siły działania ESP, nawet pedał gazu może drgać. To nie jest żaden dziwny objaw. Wystarczy, że drgania przenoszą się na gaz z jakiegokolwiek innego elementu. No tak czy siak, nie jest to raczej żaden straszny objaw :)

Bashay 09-02-2009 11:17

Re: [MK4] Działanie ESP/ABS
 
Zeby kontrolka sie zapalila to akurat nie zdazylem zauwazyc, ale drgania na pedale gazu takie jak w przypadku drgan na hamulcu podczas dzialania ABS wyraznie wyczuwalem co bylo dla mnie pewnego rodzaju zaskoczeniem, a na co dzien takich drgan nie wyczuwam. Dzieki za link do artykulu :fcp1 choc zanim napisalem tego posta zdazylem sie z nim zapoznac, jednak nie doszukalem sie w nim stwierdzenia o mozliwych drganiach na pedale gazu. Jesli cokolwiek mogloby to sugerowac to, nie wiem juz czy w tym artykule czy gdzies indziej, stwierdzenie ze ESP to de-facto sterowanie ABS na kazdym kole z osobna.

Pozdrawiam

Bas

heko 09-02-2009 11:48

Re: [MK4] Działanie ESP/ABS
 
...tak...a pedał jest tylko potencjometrem...więc te drgania są dla mnie niezrozumiałe

zdzislaw 09-02-2009 12:21

Re: [MK4] Działanie ESP/ABS
 
Witam,
U mnie kontrolka sie zapala ,pedał gazu nie drga ale dzialanie ESP jest krótkotrwale odczuwalne poprzez wibracje przenoszone z kola na ktorym była korekta toru jazdy.Do tej pory zadzialał tylko kilka razy na lodzie.
Pozdrawiam.

heko 09-02-2009 12:41

Re: [MK4] Działanie ESP/ABS
 
...u mnie nie wiem dlaczego mruga cały czas :fcp27 :fcp2

Mariusz 09-02-2009 12:47

Re: [MK4] Działanie ESP/ABS
 
To tak jak u mnie HEKO, mruga cały czas jak dam w pędzel na śliskiej nawierzchni. A drgań na pedale przyśpieszenia-gazu nie odczuwam (ani razu)!!!

antyrama 09-02-2009 13:09

Re: [MK4] Działanie ESP/ABS
 
del:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.