Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Sprawa olejowa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=14688)

jagrall 10-07-2006 15:58

Sprawa olejowa
 
Zbliżam się do wymiany oleju i kolejny raz pojawia sie dylemat. Otóż mam już la liczniku 171 000km i ciągle olej klasy 0W/40. zastanawiam się, czy nie pora już przejść na jakiś gęstszy, dodam że wczoraj po 9000km od wymiany sprawdzałem poziom oleju i mam go tyle ile było po wymianie, poprostu silnik nie bierze grama oleju. chcę przejść z mobila na olej fordowski, proszę też o wasze opinie o nim. co wybrać: 5W/40 syntetyk czy 0W30 półsyntetyk??

slawas1 10-07-2006 16:31

zdecydowanie 5w40

jest to olej w pełnu syntetyczny, natomiast 5w30 to jakościowo gorszy olej

a jeśli ci nie bierze oleju to nie warto zmianiać na półsyntetyk

krzysieksa 10-07-2006 16:32

Re: Sprawa olejowa
 
Cytat:

Napisał jagrall
Zbliżam się do wymiany oleju i kolejny raz pojawia sie dylemat. Otóż mam już la liczniku 171 000km i ciągle olej klasy 0W/40. zastanawiam się, czy nie pora już przejść na jakiś gęstszy, dodam że wczoraj po 9000km od wymiany sprawdzałem poziom oleju i mam go tyle ile było po wymianie, poprostu silnik nie bierze grama oleju. chcę przejść z mobila na olej fordowski, proszę też o wasze opinie o nim. co wybrać: 5W/40 syntetyk czy 0W30 półsyntetyk??


Myślę, że raczej powinieneś pozostać przy tym klasy 0W/40. Ja mam przebieg zbliżony do Twego i nadal jeżdżę na Mobil 1 syntetic 0W/50 i jak narazie też mam raczej sucho ( lekko pod misą pojawiło się delikatne zaolejenie uszczelki) i po 14 tys km na bagnecie nie zaobserwowałem ubytku oleju. Do wymiany mam jeszcze około 1 tys km i też się wahałem czy nie przejść na gęstszy ale znajomy, który prowadzi zakład naprawczo-wulkanizacyjny powiedział mi, że jak nie ma wycieków i nie ubywa oleju więc nie ma sensu przechodzić na gęstszy. Kiedys też pisałem o przejsciu na gęstszy ale Forumowicze odradzili mi ten zabieg. Brat ma w Hondzie 220 tys km i ciągle jeździ na 0W/40 Shell syntetic.

tomju 10-07-2006 22:05

Mogę tylko potwierdzić opinię krzysieksa. Właśnie zalałem swój bolid syntetykiem Mobila 0W40, a zbliża się już 170k km.

Slawko 10-07-2006 22:05

jagrall, nic nie zmieniaj i lej to co lałeś.


Macie jakąs obsesje z tymi zmianami olei, bo juz tyle przejechane. Poczekaj jak zacznie brać olej i bedziesz miał na szafie tak z 500tys.

raf1k 10-07-2006 23:11

hmm ja mam tez 170tys i wlasnie bede wymienial olej ale ja sobie przejde raczej na mineral... slysze lekko jak mi zaworek pracuje i moze to byc przyczyna gestrzego oleju i widze ze pod misa mam lekko mokro... ja w tej chwili mam olej 10W40 ale zmienie go na 15W40 i ogolnie mam cos malo oleju...

a co do jeszcze tej zmiany oleju to zalezy jak kto jezdzi i jak daleko... na ktosze odcinki olej moze byc gestrzy ale na wieksze zalecany raczej rzadszy przy tych przebiegach...

a co do tego mowicie o wymianie oleju na gestrzy ale to chyba jak juz bardziej rzadsz :fcp9

Slawko 11-07-2006 06:17

Cytat:

Napisał raf1k
a co do jeszcze tej zmiany oleju to zalezy jak kto jezdzi i jak daleko... na ktosze odcinki olej moze byc gestrzy ale na wieksze zalecany raczej rzadszy przy tych przebiegach...

chyba odwrotnie.

robal 11-07-2006 06:55

jagrall, zgadzam się z większością. Zostań przy tym co masz. Przebieg tu nie ma nic do rzeczy.

Ja przy 137.000 w swoim (jeszcze w niemieckim ASO) miałem lany 5W-30, jednak gość co go sprowadził nie spojrzał na naklejki i zawieszki i zalał go Lotosem mineralnym :fcp24 . I niestety. Już muszę śmigać na 15W-40 :)

I tak na marginesie:
Cytat:

Napisał jagrall
5W/40 syntetyk czy 0W30 półsyntetyk

Jak mnie pamięć nie myli, to 0W-30 też jest full syntetyk.

jagrall 11-07-2006 11:03

a powiedzcie co sądzicie o fordowskim 5W40?? bardzo mocno myśle o przesciu na taki olej, kusi mnie jego cena, u jacka w sklepie 135 za 5 litrów, dotychczasowy mobil 160 za 4 a jeszcze litr muszę dokupić. za cenę mobila mam fordowski i filtry

Slawko 11-07-2006 11:12

jagrall, nie powinno byc kłopotu. full syntetyk i tańszy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.