Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Centralny zamek nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=92977)

wiatrok 27-02-2010 15:31

Centralny zamek nie działa
 
Witam wszystkich.
Próbowałem odszukać podobne tematy ale nie udało mi się dlatego zakładam nowy. A więc zaczęło się od tego że kiedy przyszły mrozy w grudniu nie mogłem otworzyć zamka z pilota tylko kluczykiem i to tylko otwierały sie drzwi kierowcy reszta ręcznie. Wymieniłem baterie i nic to nie dało. Dopiero w styczniu było ze dwa dni około +2 zamek odmarzł wszystko wróciło do normy. Ale kiedy przyszła kolejna fala mrozów problem powrócił. Teraz kiedy jest + temperatura nadal nic nie działa. Nie mogę otworzyć z pilota niczego. Tylko drzwi kierowcy z kluczyka. Nie mam dostępu do bagażnika (przycisk w kabinie zepsuty od początku). Nie wiem co mam robić. Czy to może być zepsuty sensor (odbiornik)? Czy jakieś styki, bezpiecznik? Czy wszystko do wymiany?

Z góry dziekuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Kapsel_lg 27-02-2010 21:11

Odp: Centralny zamek nie działa po mrozach
 
kolego jeśli po odwilży ci zadziałało a przy mrozach nie to najprawdopodobniej jest to zwykła wilgoć czyli tapicerki na bok, i osuszasz , później jakiś spray typu kontakt na łączenia i prawdopodobnie będzie po problemie.

ALe jesli teraz przy plusie nadal masz problemy to niestety równiez musisz rozebrać i przejrzeć bo to może być "wszystko".

kalahari1-1 27-02-2010 21:33

Odp: Centralny zamek nie działa po mrozach
 
co do dostępu bagażnika możesz go otworzyć kluczykiem (niewygodnie się otwiera, ale niektórzy nawet nie wiedzą, że mają otwór na kluczyk)

Kapsel_lg 28-02-2010 02:40

Odp: Centralny zamek nie działa po mrozach
 
a gdzie się ten kluczyk wkłada w tylnej klapie w kombi?

srd 28-02-2010 03:58

Odp: Centralny zamek nie działa po mrozach
 
Cytat:

Napisał Kapsel_lg (Post 1374146)
a gdzie się ten kluczyk wkłada w tylnej klapie w kombi?

pomiędzy światelkami od oświetlenia rejestracji powinien śie znajdować zamek

mondzio III 28-02-2010 06:57

Odp: Centralny zamek nie działa po mrozach
 
Cytat:

Napisał srd (Post 1374149)
pomiędzy światelkami od oświetlenia rejestracji powinien śie znajdować zamek

Tak jak kolega napisał i dodatkowo podpowiem ,że koło mikro stycznika do ręcznego otwierania klapy.Schyl główkę i na pewno zobaczysz-dziurkę na kluczyk.;)

1zbyszek 28-02-2010 08:14

Odp: Centralny zamek nie działa po mrozach
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał mondzio III (Post 1374162)
Tak jak kolega napisał i dodatkowo podpowiem ,że koło mikro stycznika do ręcznego otwierania klapy.Schyl główkę i na pewno zobaczysz-dziurkę na kluczyk.;)


Tak jak na zdjęciu

Kapsel_lg 28-02-2010 11:12

Odp: Centralny zamek nie działa po mrozach
 
WOW!!!!
Rzeczywiście tam jest :) ale dostęp taki że nawet kluczyka do końca włożyć nie można, z jednej strony górna częśćczęśći z podświetleniem tablicy a na dole tablica rejestracyjna.

Ale i tak jestem zaskoczony, bo nawet wymieniając żarówki w podświetleniu tablicy to nie zauważyłem tego zamka.

ryanan 05-03-2011 10:33

Odp: Centralny zamek nie działa po mrozach
 
Mam podobny problem.
Opisze swój problem.
Po podróży chce zamknąć samochód, naciskam na guzik, włącza się alarm, ale nie słysze zamykajacego sie zamka- sprawdzam klamke, otwarte wszystkie drzwi.
Klika prób, bez zmian - centralny zamek głuchy. Otwieranie klapy tez nie działa.
Poczytałem forum (mikrostyki) i zabrałem sie do roboty.
Rozkręciłem drzwi, wymontowałem zamek, otwarłem go, dobrałem sie do mikrostyków, wysuszyłem suszarką przez kilkanascie minut, posprawdzałem miernikiem i niby działają. Zabezpieczyłem smarem, poskręcałem - wynik bez zmian. Centralny nie działa.
Koledzy prosze o pomoc, co robić? Aktualnie zamykam wszystko z palca, ale na dłuższą mete tak sie nie da. Co robić?

Dowiedzialem sie na ford sklep, ze nowy zamek to 520zl...

krzychu3073 05-03-2011 14:13

Odp: Centralny zamek nie działa po mrozach
 
jak nic nie działa nagle,to sprawdz bezpiecznik napewno jest od centralki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.