Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] traci moc i gaśnie podczas mrozu -20 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89655)

rafal_ii 24-01-2010 13:38

traci moc i gaśnie podczas mrozu -20
 
Witam
Mam problem ze swoim Mondeo III 2003r 2.0 TDCi 130 KM.
Dzisiaj rano przy -23 C odpalił bez problemów ale już podczas jazdy zaczął tracić obroty i szarpać następnie zaczęła mrugać kontrolka świecy żarowej.Zgasiłem go i włączyłem ponownie po przejechaniu jakiś 2 kilometrów sytuacja się powtórzyła i przy okazji zapaliła się lampka CHECK ENGINE.Jak dojechałem na parking zgasiłem go i uruchomiłem ponownie lampka CHECK ENGINE i kontrolka świecy już nie świeciły ale obroty dalej nie były równe i nie mógł złapać temp.
Możecie mi poradzić co to może być

Arek4791 24-01-2010 13:52

Odp: traci moc i gaśnie podczas mrozu -20
 
Ciężka sprawa kolego, najprawdopodobniej zrobiła Ci się kaszka z ropy i dlatego te wszystkie objawy, spróbuj zalac lepsza ON i wstaw jak możesz gdzies do cieplego pomieszczenia aby wszystko odmarzło.

jendrekmak 24-01-2010 13:55

Odp: traci moc i gaśnie podczas mrozu -20
 
tak ja pisał przedmówca, problemy z przymarzającym paliwem.

Piotr K 24-01-2010 13:58

Odp: traci moc i gaśnie podczas mrozu -20
 
Witamy w klubie . Moje mondeo stanęło pod Bielskiem .
Też odpaliło bez problemu , przejechało z Bielska do Kóz i kaput.
Żona czaka na PZU Asistance...

Arek4791 24-01-2010 14:21

Odp: traci moc i gaśnie podczas mrozu -20
 
Temperatura w nocy spada dosc drastycznie i do bardzo niskich wartosci, nie jest to czestym zjawiskiem wiec nie zawsze byly takie problemy z naszymi autkami jak przy tych mrozach, w wieszkosci sytuacji wystarczy wstawic auto do pomieszczenia w ktorym dojdzie do siebie (najlepiej do garazu gdzie jest +20 st.:))i wowczas wszystko sie okaze jaka jest przyczyna ale przy tych temperaturach to 99% jest zbyt zmarzniete paliwko.

Piotr K 24-01-2010 14:50

Odp: traci moc i gaśnie podczas mrozu -20
 
Moje autko jedzie właśnie na lawecie do garażu w Wilamowicach.
Tam farelek, kilka litrów bezołowiowej, do pełna ON i jutro żona wraca nim do domu.
Przynajmniej mam taką nadzieję.....
Jestem przekonany , że to wina paliwa . Moją diagnozę "na odległość" potwierdził mechanik z pomocy drogowej. Nie palą się kontrolki silnik odpalił , pochodził chwilę i zdechł. Wcześniej po terapii gorącą wodą po filtrze przejechał jakieś ze 300 m.
Mechanik mówi, że dawno nie miał tyle roboty co dzisiaj.
Żona czekała na przyjazd prawie 3 godziny.

Rafał R. 24-01-2010 17:12

Odp: traci moc i gaśnie podczas mrozu -20
 
Miałem to samo!!! Tankuj lepszy ON a nie bedziesz miał problemów. Dziś mój odpalił od razu bez najmniejszego problemu.

Arek4791 24-01-2010 17:19

Odp: traci moc i gaśnie podczas mrozu -20
 
Dziś rano przy mrozie -19 st.odpalilem mondka i zaczęła mrugać sprężynka, pozwoliłem aby silnik troszke sie rozgrzal a dokladniej aby olej sie troszke rozruszał, wyłączyłem silnik i po ponownym uruchomieniu już nie było żadnego problemu, jakies 3 tygodnie temu rowniez cos takiego sie zdazyło i oczywiscie wowczas rowniez był spory mrozik.

arek_ZG 24-01-2010 17:32

Odp: traci moc i gaśnie podczas mrozu -20
 
Dzisiaj mialem to samo. Pojechalem z kobieta na narty do Szklarskiej i mondek postal dwie nocki na niezlym mrozie. Dzisiaj odpala i brak problemow ale po przejechaniu kilkubnastu km auto zaczelo dostawac zadyszki (silnik sie podlawil), pozniej sprezynka i zolta ikonka serwisu silnika :) Dokulalem sie tak do Zielonej wstawilem w garaz i teraz jest juz okay. I jeszcze jedno. W baku mialem pelno ropy "diesel gold" ze statoil zatankowanego w zielonej przy focus parku. Dotychczas zawsze tankowalem V-powera shellu i nie bylo nigdy problemu na mrozie. Wiec albo statoil cos zakombinowal z tym swoim goldem, albo temperatura byla taka niska, ze skaszkowalo paliwo. Nie wiewiem jak Wy ale ja pozostane przy V-powerze. Pozdro

Piotr K 24-01-2010 17:41

Odp: traci moc i gaśnie podczas mrozu -20
 
Żona wyjeżdżając w piątek do Bielska specjalnie zatankowała Statoil Gold w Poznaniu na Chartowie, zrobiła koło 500 km i dotankowała do pełna dzisiaj rano znowu Statoil Gold w Oświęcimiu na stacji Dąbrowskiego a Nojego. Dojechała do Bielska, spędziła dwie godziny w szpitalu i w powtotnej drodze w Kozach (kilkanaście kilometrów od Bielska) Mondek zdechł.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.