Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] skrzypiąca trzeszcząca zgrzytająca kierownica (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=124454)

krisoporanku 03-03-2011 05:17

skrzypiąca trzeszcząca zgrzytająca kierownica
 
Nagle w czasie kręcenia kierownicą na postoju jak i w trakcie jazdy zacząłem słyszeć takie skrzypienie, dźwięk jak by z nienasmarowanych ciężkich drzwi. Cóż to może być???, i jeszcze jedno pytanie. Gdzie jest zbiorniczek na olej od pompy wspomagania???

many19831 03-03-2011 07:20

Odp: skrzypiąca trzeszcząca zgrzytająca kierownica
 
obadaj sprezyny przedniego zawieszenia
ja mialem tak samo przy kreceniu kierownica oraz przy duzych dziurach. okazalo sie ze koncowka sprezyny pekla. sprezyna minimalnie wygiela sie i oscierala o kielich w nadwoziu.
na poczatku byly to minimalne skrzypienia ktore z czasem nasilaly sie az w koncu nie wytrzymalem;)

Probo 03-03-2011 09:53

Odp: skrzypiąca trzeszcząca zgrzytająca kierownica
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał krisoporanku (Post 1610166)
i jeszcze jedno pytanie. Gdzie jest zbiorniczek na olej od pompy wspomagania???


To się przyda :mrgreen:

cosmo80 03-03-2011 10:20

Odp: skrzypiąca trzeszcząca zgrzytająca kierownica
 
Miałem ostatnio u siebie podobne objawy. Podczas kręcenia kierownicą na postoju jak i w czasie jazdy skrzypienie przypominające ocierania o siebie dwóch kawałków gumy. Pomogło przesmarowanie układu kierowniczego, trzeba było chwilke poczekać aż smar wszędzie dotrze spływająć na dól.

dekada1991 12-02-2014 22:46

trzeszczaca kieronica
 
Mam proble z moim modeo mk3 .
Mianowicie podczas skretu czy to w lewo czy prawo cos mi skrzeczy w kierownicy raczej nie w kolach niezaleznie czy stoje czy jade jest to samo.Przedtem przejechalem z 3km i przestawało teraz to cały czas. plyn do pompy jest, nie ubywa znacząco , nie ma wycieku.

Prosze o rady .
Do mechanika mam zamiar jechac dopiero po radach bo ja tu mam takiego mechanika co lubi wymyślać poprostuzdziera kase jak może.

Bump: Czytałem już inne fora tematy i nic sie nie dowiedziałem moj problem wygląda zupełnie inaczej od innych

djibiza 13-02-2014 18:32

Odp: skrzypiąca trzeszcząca zgrzytająca kierownica
 
Szukaj magicznego słowa "płetwa".
Tu masz foto: http://www.erasoft.neostrada.pl/mkp/pletwa.jpg

Nachyl się pod kierownicą i wlej tam troszkę oleju, potem poruszaj kierownicą przód-tył (wsuń-wysuń). Podejrzewam, że to może być u CIebie.

Abback 13-02-2014 18:39

Odp: skrzypiąca trzeszcząca zgrzytająca kierownica
 
Najprościej to najpierw samemu przeprowadzić małą diagnozę przed wjazdem do mechanika. Potrzebne to tego będą 2 osoby, jedna osoba idzie i kuca przy jednym z przednich kół, druga kręci kierownicą. Osoba przy kole nasłuch.uje i wyłapuje skąd pochodzi skrzypienie. Można też otworzyć maskę i na zgaszonym silniku nasłuchiwać uchem przy górnym mocowaniu amortyzatora (możliwe, że łożysko skrzypi). Tak robimy z prawą i lewą stroną :D

!!! WERSJA EXTREME !!!!

BARDZO WAŻNE !!! ZACIĄGAMY HAMULEC RĘCZNY NA MAX !!!! POTRZEBNE SĄ 2 OSOBY !!!

Luzujemy śruby kół przednich, podnosimy lewarkiem jedną stronę, podstawiamy coś, by podwozie się na tym oparło (np. drewniany klocek z litego drewna), lecimy na drugą stronę i robimy to samo. Odkręcamy śruby do końca i ściągamy koła.
Teraz bierzemy się za sprawdzenie sprężyn czy są całe, a mianowicie najlepiej palcem jeździć po niej delikatnie (by się nie zaciąć o ewentualne pęknięcie) na całej długości i wyłapywać jakichkolwiek nierówności/pęknięcia. Jeżeli mamy pewność, że sprężyna jest cała jedna osoba zaczyna kręcić kierownicą i znów nasłuc***emy :)

ZABRONIONE JEST WKŁADANIE GŁOWY POD PODWOZIE CZY TEŻ PO PIASTĘ KOŁA !!! GDYBY SIĘ KLOCEK ROZPOŁOWIŁ LUB ZSUNĄŁ TO BYŁOBY NIE CIEKAWIE !!!

Jak przeprowadzicie diagnozę to napiszcie co i jak :D

dekada1991 13-02-2014 22:17

Odp: skrzypiąca trzeszcząca zgrzytająca kierownica
 
dzis pojechałem do mechanika ednego i drogiego jeden mowi ze pmpa drogi nie ma pojecia xd mi sie wydaje ze to nie pompa oleju nie trace dzis jadac do pracy tak po 2 km przestala skrzypiec jak dojechałem to krecilem przez 2 min i nawet nie stekneła

w domu badałem jeszcze przed wyjazdem to ten dzwiek szedl jak by od strony maski kolo silnika dzwiek przypmina ruch 2 duzych zębatek

djibiza 14-02-2014 09:22

Odp: skrzypiąca trzeszcząca zgrzytająca kierownica
 
Nagraj film i wstaw. Tylko jakimś dobrym aparatem bo w ciemno. I pierwsze co zrób to nasmaruj płetwę ! Jak jest sucha to dźwięk przypomina uszkodzone łożyska amortyzatorów i występują jakby przeskoki podczas kręcenia.

dekada1991 17-02-2014 15:18

Odp: skrzypiąca trzeszcząca zgrzytająca kierownica
 
Dziś byłem u innego mechanika i powiedział że to nie pompa.A że troche ubytło oleju w zbiorniczku to wina uszeczeli i rzeczywiście nie ma jednej gumki i olej sie minimalnie wydostawał .A głowna przyczyną piszczenia jest pasek mowił ze jak sie nagrzeje to przestaje piszczeć a jak jest zimy to jest pasek sztywny i piszczy.Zajrzałem sam i pasek jest na końca pozacierany sa male pęknięcia i pasek widac że jest już zużyty


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.