Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] zatarty diesel? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89016)

walter43 18-01-2010 14:51

Odp: zatarty diesel?
 
No cóż takie rzeczy zdarzają się prawie często,dobrze ,że na postoju do wymiany:nowy rozrząd,wszystkie zawory[min 4 pogięte] uszczelniacze zaworów,uszczelka głowicy i okoliczne też ,bez planowania głowicy.Całkowite koszty 2000-2500zł.można też przy okazji wymienić pierścienie tłokowe jak słabo palił.Przerabiałem to niestety.

GrzegorzD 18-01-2010 21:17

Odp: zatarty diesel?
 
tylko nie mow ze to był Contitech....

wytryh 19-01-2010 08:49

Odp: zatarty diesel?
 
nie wiem co to za marka paska była ale dlaczego brakowało zębów na pasku? Czy możliwe, że najpierw zablokował silnik ( zatarł się) a przez to pasek pojechał po stojącym kole i zerwał ząbki?

Pinki 19-01-2010 08:58

Odp: zatarty diesel?
 
Jak to nie wiesz jaka marka, przeciesz go kupowałeś ?

darmodziej 19-01-2010 08:59

Odp: zatarty diesel?
 
Wałem korbowym już kręciłeś, teraz spróbuj pokręcić wałkiem rozrządu i pozostałymi kołami napędzanymi przez pasek. Jeżeli się kręcą, to mało prawdopodobne, żeby coś było zatarte.

wytryh 19-01-2010 09:20

Odp: zatarty diesel?
 
do reszty kół nie ma dojścia chyba, że przez nadkole a co do paska to nie pamietam marki, musiałbym spojrzeć

FrostiGMR 19-01-2010 11:34

Odp: zatarty diesel?
 
Tak samo wyglądał mój pasek od napędu pompy wtryskowej. Pompa wspomagania się przytarła i wycięło zęby na nim, następnie pękł. To był Contitech, 38 kkm wytrzymał. Obecny zestaw rozrządu, też Conti ma już nalatane 48 kkm, i szykuje się przedwczesna wymiana. Tym razem już TYLKO na Gates - dla spokojności.

wytryh 19-01-2010 12:05

Odp: zatarty diesel?
 
no właśnie u mnie był Gates Power... Był

darmodziej 19-01-2010 16:45

Odp: zatarty diesel?
 
Cytat:

Napisał FrostiGMR (Post 1336968)
Tak samo wyglądał mój pasek od napędu pompy wtryskowej. Pompa wspomagania się przytarła i wycięło zęby na nim, następnie pękł. To był Contitech, 38 kkm wytrzymał. Obecny zestaw rozrządu, też Conti ma już nalatane 48 kkm, i szykuje się przedwczesna wymiana. Tym razem już TYLKO na Gates - dla spokojności.

W takim przypadku żaden pasek by nie wytrzymał.

FrostiGMR 19-01-2010 16:53

Odp: zatarty diesel?
 
Dokładnie, ale jeszcze "po drodze" był wielorowkowy od wspomagania... a jemu nic :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.