Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Świece żarowe i ich sterownik 2.0TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173841)

Mieto-68 17-01-2013 11:28

Świece żarowe i ich sterownik 2.0TDCI
 
Jak długo powinna się świecić sprężynka przed odpaleniem? U mnie po mroźnej nocy niecałą sekundę się świeci i gaśnie i przez to ciężko odpala. Gdzie znajduje się sterownik świec żarowych w moim silniku i czujnik temperatury, z którego sterownik czerpie dane?

leonov 17-01-2013 13:28

Odp: Świece żarowe i ich sterownik
 
Czujnik jest w okolicy lewego przedniego koła,tam gdzie sterownik silnika, ale kontrolka zachowuje się OK przy tych temperaturach, dopiero koło -10 i więcej działa dłużej.

tedi_k 17-01-2013 19:07

Odp: Świece żarowe i ich sterownik
 
Świece żarowe kontrolowane są bezpośrednio przez sterownik silnika i włączane przez przekaźnik R12 w skrzynce bezpieczników w komorze silnika. Sterowanie włączaniem grzania świec oparte jest raczej o pomiar temperatury cieczy chłodzącej niż w oparciu o temperaturę powietrza. Na pewno nie ma czujnika temperatury dedykowanego do sterowania świacami - PCM robi to sterowanie w oparciu o całość danych z wielu czujników.
Przy temperaturze -1,-2st. C jak teraz u mnie rano świece grzeją się ok. 3 do 4 sekund. Po odczekaniu na zagrzanie silnik odpala od strzału. W ciągu dnia świce ledwo migną (poniżej 1 sekundy).

Mieto-68 22-01-2013 20:00

Odp: Świece żarowe i ich sterownik
 
Zauważyłem, że istotnie przy -8C świece grzeją dłużej, ale również zauważyłem, że lampka oświetlenia wnętrza przy lusterku wstecznym po wyłączeniu się sprężynki sygnalizującej grzanie świec nie reaguje tzn. (na chłopski rozum) po wyłączeniu się sprężynki powinna zaświecić nieco jaśniej lub zmienić natężenie świecenia(mrugnąć chociaż), bo obciążenie świecami ustało a przynajmniej w jakiś zauważalny sposób zareagować - a tu nic się nie dzieje. Czyżby system zarządzania energią elektryczną w C-maxiu był aż tak dobry???

wrzoch 26-01-2013 16:00

Odp: Świece żarowe i ich sterownik
 
Kto powiedział, że świece przestają grzać po zgaśnięciu kontrolki?
Zgaśnięcie kontrolki oznacza, że możesz zacząć kręcić rozrusznikiem.
Swoją drogą, to zastanawiam się dlaczego rozruch nie jest blokowany na czas grzania świec.

michal80 22-02-2014 18:50

sterownik swiec zarowych
 
Witam ,
mam pytanko czy ktoś wie co to jest sterownik świec żarowych ? nie przekażnik

RedFord 22-02-2014 20:02

Odp: sterownik swiec zarowych
 
Opcja szukaj i ogień: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sawmaster1 22-01-2021 17:45

Odp: Świece żarowe i ich sterownik
 
Witam, mam problem z długim kręceniem silnika aż odpali po dłuższym postoju na mrozie. Kontrolka grzania świec świeci się pół sekundy przy 3C* czy nawet przy -7C*. Co mogę sam sprawdzić? Dodam że nie ma żadnych błędów związanych ze świecami czy modułem.

Bump:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.