Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=127070)

roberto369 29-03-2011 11:58

Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg
 
Witam,

Czy warto zakupić takie śruby do Focusa? Czy zjawisko kradzenia felg jest nadal popularne i czy sam Ford nie wprowadził jakichś swoich zabezpieczeń, dzięki którym stosowanie takich śrub nie jest już konieczne? Jeśli nie, to warto je kupić? Jeśli tak, to możecie polecić konkretny produkt?

Pozdrawiam

ttower 29-03-2011 16:51

Odp: Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg
 
3 załącznik(i)
Polecam takie oryginalne nakrętki zabezpieczające FORD-a, niepowtarzalny wzór nakrętek i równie jednostkowa nasadka może nie zagwarantują 100% ochrony przez kradzieżą alumków, ale zarówno ich konstrukcja jak i wykonanie znacznie to utrudnią.
Cena może i nie jest niska bo od 150-190 pln (w zależności od dealera), ale z drugiej strony zdecydowanie nie polecam wynalazków z portali aukcyjnych kosztujących wprawdzie dużo mniej, ale czasami warto trochę więcej zapłacić i mieć pewny i dobry towar.

pozdrawiam.

Marcin

Matych 29-03-2011 17:30

Odp: Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg
 
2 załącznik(i)
Zjawisko kradzieży felg jest w Warszawie jak najbardziej aktualne oto samochód mojego kolegi po dwóch kradzieżach kół w odstępie półrocznym (Jedna w lecie -pieńki sosnowe,druga w zimie -pieńki brzozowe) tak więc proponuję kupować zabezpieczenia

maureliusz 29-03-2011 17:49

Odp: Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg
 
Ale jaka kulturka z tymi pieńkami:-) A tak na poważnie, to POLSKA...wstyd!

Co do zabezpieczeń, to też takowe posiadam - fordowskie śruby. Jedynie, to trzeba uważaż u wulkanizatorów i mechaniorów z prawdziwego zdarzenia, bo potrafią pneumatem zrobić kuku takim zabezpieczeniom...to POLSKA :-) Zrobili m tak w poprzednim samochodzie buraki.

FrogsterPL 29-03-2011 17:50

Odp: Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg
 
Co do postu ttowera - owszem, to jest rozwiązanie, przy którym nie trzeba mieć żadnych obaw, ale cena jest jednak... spora. Ja zamierzam kupić nakrętki zabezpieczające firmy TPI/Taperpro (i do tego komplet zwykłych nakrętek tej samej firmy). Tyle tylko, że zarówno zabezpieczające jak i zwykłe są o kilka milimetrów dłuższe niż seryjne nakrętki fordowskie*, więc będę musiał najpierw dokładnie obejrzeć, jak felga wygląda z seryjnymi nakrętkami, zanim zamówię nowe...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ogólnie, mam ciut wątpliwości jeszcze, co kupować, ale nie wiem czy ktokolwiek na forum już takie kupował (w moim temacie nikt nie odpisał) więc pewnie będę robić za królika doświadczalnego ;)

Pociesza mnie fakt, że to TPI ma w ofercie sporo części tuningowych (także śruby i nakrętki), widziałem, że na forum klubu Toyoty Supry ktoś korzystał z ich nakrętek. A zabezpieczające TPI kupował chyba ktoś na forum klubu Toyoty Avensis. Te tuningowe są czasem używane np. w drifcie - jak dla mnie, to dobra rekomendacja dla producenta.

*zwykłe nakrętki TPI mają 32 mm, fordowskie, jeśli dobrze patrzę, 30-31 mm (ale nie mam suwmiarki), zabezpieczające TPI mają 33 mm, fordowskie tylko 28 mm... Oczywiście mowa o nakrętkach nieprzelotowych.

conris 29-03-2011 19:40

Odp: Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg
 
Jedyny minus tych patentów to kiepskie pokrycie galwaniczne.Już po samym montażu kilka dni potem jest na nich kupa rdzy."Chrom" złazi i się łuszczy.Ja zwoje dałem do ocynku ,bo bardziej plastyczny i nie odskakuje po naprężeniach od klucza.A, jak koła maja zdjąć - to zdejmą.Nie w 15 sek. to w 1 min.A ty będziesz o 3.30 spał w najlepsze.
Dlatego AC z opcją p.k. kół jest zabezpieczeniem.

Kamil33 29-03-2011 20:00

Odp: Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg
 
Nie no złodzieje kulturka chociaż na pieńkach postawili u mnie to pewnie na betonie by stał.

FrogsterPL 29-03-2011 20:08

Odp: Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg
 
conris, mówisz konkretnie o tych TPI?

Bo chyba nie chce mi się trochę wierzyć, żeby nakrętki za 80-90 zł rdzewiały od razu, podczas gdy na Allegro można kupić zestawy choćby i za 20 zł (za komplet zabezpieczających)... To tamte tańsze się chyba w rękach rozpadają?

conris 29-03-2011 20:34

Odp: Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg
 
Cytat:

Napisał FrogsterPL (Post 1628212)
conris, mówisz konkretnie o tych TPI?

Bo chyba nie chce mi się trochę wierzyć, żeby nakrętki za 80-90 zł rdzewiały od razu, podczas gdy na Allegro można kupić zestawy choćby i za 20 zł (za komplet zabezpieczających)... To tamte tańsze się chyba w rękach rozpadają?

Kupiłem "markowe" może nie tej firmy co piszesz,ale to wszystko produkcja OEM,a potem pakowanie w blistry i ustalanie ceny.Moje nie były za 20 a za 160, cena nie świadczy o jakości w tym kraju.Nawet w tych dedykowany przez forda,też w środku po styku z kluczem pojawiła się rdza.Konkretnie kupiłem komplet do Volvo v5o. M12,
Te z foto zabezpieczenia to odkręcasz zaklepaną w dwóch punktach rurką.Lepsze są z pierścieniem na zewnątrz ,tak ze nie nasuniesz mela.

Glenroy 29-03-2011 21:29

Odp: Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg
 
Brat do swojego wozidełka razem z felgami zamówił sobie zabezpieczenia OZ Racing, nie pamiętam ile, ale zapłacił dość grubą kasę. Ale chyba się opłacało bo trzeba mieć 3 nakładki do klucza, żeby to odkręcić, po prostu pierwsza nakładka, śruba puści, może raz da się ją przekręcić i trzeba założyć drugą, kilka obrotów, śruba się blokuje i trzeba zamienić na 3-cią nakładkę. Do dnia dzisiejszego zastanawiam się jak to działa. Linku do szpilek nie podam na razie bo po prostu nie mogę takich się doszukać ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.